Skocz do zawartości
Moryba

Dokupić wentylator do Ryzena 5 3600?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

poprzedni temat zdechł, więc pytam tutaj.

 

Czy Waszym zdaniem potrzebuję dodatkowego wentylatora do procesora, jeśli Ryzen 5 3600 jest już w komplecie z jednym, a w obudowie będą 4 dodatkowe wentylatorki?

 

Drugie, dodatkowe pytanko: uważacie, że co jest lepsze - monitor IPS bez G-sync, czy monitor TN z G-sync?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo lepsza kultura pracy przede wszystkim na lepszym chłodzeniu procesora ( optimum cena/Jakość = Fortis 3 )

 

Ja postawiłem na 31.5" 1440p Freesync IPS i nie żałuję ;) ( a mam RTXa ) wręcz poleciłbym ten monitor.

G-Sync działa ok , jedynie nie każda gra idzie na 75 [Hz] , niektóre są wykrywane i działają w 60 [Hz], no i zakres G-Sync jest chyba od 48 dopiero , więc trzeba dosyć dobrą kartę lub zejść z detalami do okolic medium ( jak miałem np. GTX 1060 6GB ).

 

TNka- w/g mnie -ma sens jedynie do bardzo szybkich fps - przede wszystkim: CSGO.

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest mus, ale te boxowe chłodzenia ciche nie są. Zaraz czarny piątek to sobie wychaczysz jakieś tanie chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie zdecydowanie trzeba kupić, box od Ryzena 3600 to praktycznie atrapa.

 

Wystarczy Fortis 3 / Freezer 34 - oba kupisz poniżej stówki. Ew. jak pisze kolega wyżej, można coś na black friday polować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja postawiłem na 31.5" 1440p Freesync IPS i nie żałuję ;) ( a mam RTXa ) wręcz poleciłbym ten monitor.

 

Freesync w ogóle działa z kartami nVidii?

 

Zastanawiam się ze względu na to, że niezbyt stać mnie na kupno monitora IPS i jeszcze z G-synciem, więc staram się znaleźć złoty środek. Ideał kosztowałby ok. 1000 zł. A widzę, że opinie o tym, czy ważniejszy jest G-sync, czy IPS są straasznie podzielone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...