Skocz do zawartości
sikorek93

Laptop xkom 4000-5000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Z racji tego że mój stary naprawdę stary PC powiedział dość, szukam w tej chwili laptopa który będzie mi służyć do gier. W tej chwili na oku mam ten model https://www.x-kom.pl/p/492768-notebook-laptop-156-asus-tuf-gaming-fx505du-r7-3750h-16gb-512-win10.html#Specyfikacja ale nie jestem pewien co do tego procesora. Czy nie lepiej byłoby wybrać coś na Intelu?

Laptop w przedziale cenowym od 4000 do 4900 maks.

Podzielcie się proszę swoimi spostrzeżeniami na temat wybranego przeze mnie modelu, ewentualnie doradźcie proszę jakiś inny sprzęt.

 

Dziękuje za pomoc.

Edytowane przez sikorek93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli po Twoim poście mam rozumieć, że Twoja propozycja z procesorem i5 będzie sprawować się wydajniej niż z procesorem AMD Ryzen 7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli po Twoim poście mam rozumieć, że Twoja propozycja z procesorem i5 będzie sprawować się wydajniej niż z procesorem AMD Ryzen 7?

W grach sporo lepiej.

Zresztą poszukaj sobie testów na yt. Jest tego pełno, to się dowiesz dokładnie co i jak.

Edytowane przez bazyl74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za propozycję, czyli w tym przedziale cenowym nic lepszego nie znajdziemy niż propozycja wysłana przez użytkownika Stefan999?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamierzasz kupić laptopa z programu HP Renew, to bierz pod uwagę, że często sprzedający mówią że jest 12 czy nawet 24 miesiące gwarancji, której niestety polskie serwisy nie uznają.

 

HP Pavilion Gaming R7-3750H/8GB/512 GTX1660Ti 144Hz - 4099zł

 

Pavilion to laptop, który jest solidny i elegancki. Z uwagi na matrycę z odświeżaniem 144Hz dobrze sprawdza się w grach. Opcjonalnie w wersji procesorem AMD Ryzen 7 3750H o zbliżonej wydajności do i5-9300H, oraz tą samą kartą graficzną GTX 1660Ti.

 

Lenovo Legion Y540-15 i7-9750H/16GB/480 GTX1660Ti - 4799zł

 

Alternatywnie Legion Y540. Jest to również bardzo dobry laptop gamingowy. Również smukły i elegancki jak Pavilion. Cena jest wyższa, ale laptop ma sześcio rdzeniowy procesor Intel i7-9gen, oraz 16GB RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za duży wybór :D jak wygląda kwestia chłodzenia i temperatur w laptopach Lenovo i HP ? Kiedyś gdzies czytałem ze nie są jakoś super wydajne jesli o to chodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się jeszcze dopytam, laptop to ma być z systemem, czy może być bez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP Pavilion Gaming R7-3750H/8GB/512 GTX1660Ti 144Hz - 4099zł

Pavilion to laptop, który jest solidny i elegancki.

 

Solidny tak ale z zieloną klawiaturą nie nazwałbym go eleganckim... Wersje z białym podświetlaniem już tak, elegancja pełną gębą. Ale w takim kolorze jest mniej ciekawych konfigów na naszym rynku. Co firmie HP strzeliło z tą zielenią to nie mogę ogarnąć... masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W budżecie zmieścisz wersję tego Aspire z 16GB pamięci:

Acer Aspire 7 i5-9300H/16GB/512/Win10 GTX1650 IPS za 3999zł

W sumie w tym budżecie nic ponad GTX'a 1650 i 16GB pamięci w połączeniu z i5/Ryzenem się nie wymyśli.

Ewentualnie nieco ponad budżet (50zł):

HP Pavilion Gaming i5-9300H/16GB/480/Win10x GTX1650 za 4049zł

Konfiguracja praktycznie identyczna jak powyżej, chociaż laptop wygląda bardziej gaimingowo i ma zielone podświetlenie klawiatury.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dozbierałbym te kilka stów do 1660 ti bo to karta dużooo szybsza od 1650.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...