Skocz do zawartości
damiano1984

ballistrix 3200 które

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie szukam do ryzena 5 3600 i płyty msi b450 gaming plus max pamięci ale nie wiem czym one się różnią proszę o pomoc

 

Ballistix Ballistix Sport LT, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 (BLS2K8G4D32AESCK) białe

 

Ballistix Ballistix Sport LT, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 (BLS2K8G4D32AESBK) szare

 

Ballistix Ballistix Sport LT, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 (BLS2K8G4D32AESEK) czerwone

 

Mają one inne kolory i inne koncówki. Jakie są między nimi różnice ?

 

Będę kręcił pamięci do 3200 max przez xmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienne końcówki CK, BK, EK to chyba tylko oznaczenie kolorów radiatorków, ale jak się mylę to niech ktoś mnie poprawi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli są one identyczne tylko różnica w kolorku ?

 

Tak

no i czerwone podejdą Ci pod kolor płyty....

 

ps.

Jak Ci bliżej do X-kom to tam też w tej samej cenie

 

te pamięci mają profil XMP na 3000 ale spoko pójdą 3200-3600 po podkręceniu

 

aczkolwiek mam czerwony samochód i jest wyraźnie szybszy od takich samych ale w innym kolorze :P

Edytowane przez w_war

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pytam o te z pierwszego posta z taktowaniami 3200 ktoś może posiada red lub białe bo w 1 dzień do odbioru mam a na szare trzeba czekać 6 dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście posiadam szare - poszły od strzała na 3200 XMP

Nie ma różnicy po za kolorem - jak bym miał możliwość wziąłbym czerwone pod kolor płyty...

 

ps.

Ale teraz brał bym te czerwone co podlinkowałem praktycznie tak samo się kręcą a tańsze (zaoszczędzoną gotówkę wydał bym na lepsze chłodzenie lub obudowę)

Sam kupiłem dużo drożej - ale nie miałem wyjścia - płaciłem punktami Benefit ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te co podaliscie 3000 taktowanie podkreca się przez profil xmp cY trzeba więcej kombinować?

 

XMP ustawia 3000 cl 14

więc trzeba więcej kombinować - zależy co kto lubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze fakrycznie kuoic te 3000 prawie 100 zl roznicy. A jaka jest różnica w wydajności względem 3200 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcanie przy włączonym profilu xmp potrafi robić dziwne rzeczy, więc na start go wyłączasz. Nie wiem dokładnie, jak na amd, ale na intelu od tego się zaczyna. Podkręcałem z włączonym profilem xmp, niby podstawowe takty się zmieniały, a wydajność już nie za bardzo.

 

Nie pamiętam, który mam kolor tych pamięci, a nie chce mi się do budy schylać :]

 

Swoją drogą, fajnie ceny pospadały. Jak kupowałem 8GB iridiumek do obecnego zestawu, na przeczekanie, dałem 360zł :E

Edytowane przez Makavcio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do sklepu powiedzieli mi że różnią się tylko kolorem. Wezmę czerwone pod kolor płyty. Jak myślicie dobre pamięci czy może rozejrzeć się za inną firmą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do sklepu powiedzieli mi że różnią się tylko kolorem. Wezmę czerwone pod kolor płyty. Jak myślicie dobre pamięci czy może rozejrzeć się za inną firmą ?

 

najlepszy stosunek wydajności do ceny - spokojnie jedne i drugie powinny pójść na 3600mgh

Dla ryzena pamięci najlepiej podkręcać tak jak szynę FCLK - tak więc max 3733

 

tu masz dobry artykuł o tym

 

https://pclab.pl/art81375.html

 

bardzo fajnie i jasno jest wszystko wyjaśnione

Jak mówiłem wziąłbym tańsze - podkręcił a kaskę dołożył do innych podzespołów - 100zł to wbrew pozorom sporo kasy (większy dysk ssd, lepsza obudowa czy chłodzenie)

 

Ja obecnie np. posiadam (słabe)stokowe chłodzenie na moim 3600 i temp. w grach przekraczały mi 80 stopni - zszedłem z napięcia i teraz w grach mam max 74 stopnie - jednak to i tak dużo, a za około 150zł można dokupić naprawdę fajne chłodzenie do ryzenka...

Edytowane przez w_war

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O qrde takie temperatury ? Teraz to sam n ie wiem kupować czy nie tego proca. Robiłeś od czy bez oc taka temperatura ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stokowy cooler od 3600 jest bardzo słaby. Najlepiej kupić go razem z innym chłodzeniem. Minimalnie Fera 3~100pln a najlepiej Gelid Phantom~139pln w hardpc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie kupie inne go chłodzenia nie robię żadnego OC procka... - szkoda go katować

Nawet zdjąłem mu napięcie w ofsecie żeby zbić temperaturę.

I fakt stokowe chłodzenie w tym ryzenie to padaka - mały kawałeczek aluminium, lepiej od razu go wymienić (ja muszę poczekać do przyszłego miesiąca aż mi nowe pkt benefit wpadną)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, serio nie ma różnicy pomiędzy 3000 a 3200?

Ech, to szkoda zę w promocji tylko czerwone, szare brałbym od razu... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu na forum ktoś porównywał bezpośrednio, z tego co pamiętam 3200 minimalnie lepszy bin, ale tak na granicy losowości/szczęścia. Realnie do Ryzena potrzebujesz 3600-3800, to raczej nie ma sensu się pochylać nad tym czy to są 3200 czy 3000 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...