Skocz do zawartości
Majs

UPGRADE PC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam fakt że zbliża się Black Friday chciałem w koncu po 2.5 roku pozmieniać Flaki :) Dlatego chciałem założyć temat na FORUM, patrzyłem na niego dwa dni i nie znalazłem z podobnymi podzespołami do moich, TEMATU żeby ktoś wymieniał

 

tak wiec z tego co wyczytałem teraz Procesory AMD w miare OK są i tanie ryzen 5 3600 i tez 7g nie znam się na tym za bardzo wiec prosił bym o pomoc w poskłądaniu nowego sprzętu

 

za intelem nadal też bym szedł w tą drogą wymieniam PC co 2-3 lata wiec przyszłościowo myśleć muszę ;) macie jakieś pomysły co kupić teraz co jest na TOPIE ? i żeby to wszystko łądnie chodziło i nie było bluescreenów ..

 

 

 

posiadam w tym momencie takie podzespoły

 

______________________________________________________________

 

Procesor INTEL I7-4790K 4.0 GHz LGA1150

 

MSI Z97 GAMING 3 Z97 s.1150

 

MSI GeForce GTX970 OC 4GB Gaming 4G

 

Dominator Platinum 4x8GB 2133MHz DDR3 CL(9-11-11-31)

 

zasialcz BE QUIET! 650 V BRAZE --> raczej do wymiany ..

 

chłodzenie stare .. trza nowe

 

 

odbudowe posiadam BE QUIET! 800 chyba ale tez wymienił bym

______________________________________________________________

Edytowane przez Majs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki monitor posiadasz? Grasz w 144 Hz czy niższe odświeżanie - rozdziałka 1080p czy 1440p?

 

Budę i zasilacz można zostawić - chyba, że ci się znudziły i tak sobie dla własnej frajdy chcesz zmienić, to ok.

 

 

ps Moc zasilacza podajemy w watach [W], a nie woltach [V] ;)

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG 27GL850-B NanoIPS HDR10

 

planuje ten kupić jak tylko będzie dostepny

 

teraz posiadam eizo IPS 60hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież 4790k po OC jest mega dobrym prockiem

 

Wymiana samego GPU da sporego boosta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej.

 

A obudowa, chcesz coś z RGB świecącego czy bardziej stonowana jak obecna z matami wyciszającymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież 4790k po OC jest mega dobrym prockiem

 

Wymiana samego GPU da sporego boosta

 

 

tylko jaka kartka podejdzie pod tą płytę główna 2080 Super bym myślał albo Sapphire Radeon RX 5700 XT NITRO+ 8GB GDDR6

Edytowane przez Majs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej.

 

A obudowa, chcesz coś z RGB świecącego czy bardziej stonowana jak obecna z matami wyciszającymi?

 

prawdę mówiąc nie zależy mi na RGB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można pójść w coś takiego:

 

https://www.x-kom.pl/lista/zrpir0uht - odejmij te kody promocyjne od finalnej ceny, przy zamawianiu się przecenią na 1 grosz.

 

8-rdzeniowy Ryzen 7 3700X, RTX 2080 Super, 16 GB RAM z dobrym potencjałem OC (i w super cenie), bardzo przewiewna obudowa.

 

Intel nie ma sensu - drożej, mniej wątków (mówię o 9700k).

 

Zasilacz można zostawić stary - jeśli nic mu nie dolega to nie widzę potrzeby zmieniać. Tej budy to też na siłę nie musisz zmieniać, no chyba że chcesz i ten Fractal ci pasuje, to można podmienić.

 

Możesz też zrobić jak pisał kolega wyżej - wykręcić 4790k ile wlezie i wtedy wrzucić np. RTX 2070 Super / RX 5700 XT. Ale wg mnie jak masz kasę na upgarde to warto go zrobić - póki te stare części są jeszcze coś warte.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można pójść w coś takiego:

 

https://www.x-kom.pl/lista/zrpir0uht - odejmij te kody promocyjne od finalnej ceny, przy zamawianiu się przecenią na 1 grosz.

 

8-rdzeniowy Ryzen 7 3700X, RTX 2080 Super, 16 GB RAM z dobrym potencjałem OC (i w super cenie), bardzo przewiewna obudowa.

 

Intel nie ma sensu - drożej, mniej wątków (mówię o 9700k).

 

Zasilacz można zostawić stary - jeśli nic mu nie dolega to nie widzę potrzeby zmieniać. Tej budy to też na siłę nie musisz zmieniać, no chyba że chcesz i ten Fractal ci pasuje, to można podmienić.

 

Możesz też zrobić jak pisał kolega wyżej - wykręcić 4790k ile wlezie i wtedy wrzucić np. RTX 2070 Super / RX 5700 XT. Ale wg mnie jak masz kasę na upgarde to warto go zrobić - póki te stare części są jeszcze coś warte.

 

 

 

Właśnie zamówiłem LG 27GL850-B udało się ;) tylko czy dobra sztuka to juz we wtorek będę oceniał

 

może ktoś ocenić ile te części stare moje warte ma kupca już na swoje stare tylko nie jestem w temacie wartości

 

_________________________________________________________________

Procesor INTEL I7-4790K 4.0 GHz LGA1150 -

 

MSI Z97 GAMING 3 Z97 s.1150 -

 

MSI GeForce GTX970 OC 4GB Gaming 4G -

 

Dominator Platinum 4x8GB 2133MHz DDR3 CL(9-11-11-31) -|

 

??

_________________________________________________________________

 

 

zdecyduje się na Ryzen 7 3800X

 

do tego RAM

 

G.Skill TridentZ 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL15

 

chyba że macie inny pomysł jeszcze chce powyżej 3000 mhz ramy nie umiem podkręcać ramów ani procka :)

 

jeszcze płyta podobno ta od MSI z tego co wyczytałem ma problemy z biosem itp..

 

ktoś poleci jeszcze ? coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod ryzeny to bym celował w B450 MAX Tomahawk

Wg. Twoja konfiguracja nadal jest mocna, jak podkręcisz cpu i ramy to zmiana gpu powinna załatwić wszystkie problemy z nowszymi grami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod ryzeny to bym celował w B450 MAX Tomahawk

Wg. Twoja konfiguracja nadal jest mocna, jak podkręcisz cpu i ramy to zmiana gpu powinna załatwić wszystkie problemy z nowszymi grami.

 

 

WItam cie dzieki za odpowiedz chodzi o to że mam kupca na moje Stare części :) no i chce coś lepszego nawet dlatego Celuje w AMD bo lepszy podobno te procki

 

ok wiec MSI Tomahawk rozumiem bo tylko to mi znalazło ok płyta niech będzie a RAMY ?

 

jak pisałem wcześniej nie znam sie na podkręcaniu nie bawie się w to :) boje się ze coś zepsuje jeszcze takie pytanie kolega wyżej pare postów pisał ze ten zasilacz starcza

 

fakt faktem działa ale czasami mialem na tym sprzęcie bluescreen jakby chyba nie dobór mocy

 

GPU bedzie MSI GF 2080 super

 

no i amd ryzen 7 3800X zostały ramy mi do wyboru po wyżyej 3000 żeby działały no i oczywiście chłodzenie myślałem też o Chłodzenie CPU be quiet! Chłodzenie CPU Dark Rock 4 ALBO jakieś wodne AIO

 

 

mam też namysł taki jaka obudowa żeby to zmieścić duzo pytań a mało odpowiedzi wymieniam rzadko sprzęt i malo sie interesuje na co dzień tym dlatego pytanie co kupić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sie zastanawiam nad tymi pamięciami Patriot 16GB 3600MHz Viper 4 Blackout CL17 (2x8GB) ale to niech sie ktoś jeszcze wypowie co do szybkich ramów w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...