Skocz do zawartości
Pheno

Monitor Gigabyte AORUS AD27QD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję monitora 144 Hz, 2k, IPS, ponieważ kupiłem monitor 25 cali full hd 240 hz i nie ma opcji abym się do niego przyzwyczaił.. próbowałem 15 dni.. Brać ten Monitor Gigabyte AORUS AD27QD czy jest coś lepszego? Chyba, że w cenie 240 będzie jakiś porządny 240hz?

 

budżet: 2400 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie przeszkadzają ci typowe wady dla IPS-òw to bierz śmiało, to bardzo dobry monitor. Ew. Jest też odświeżona wersja FI27Q że 165hz i trochę poprawionym ghostingiem. Ja właśnie chyba ten model będę brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za te 2.5 tysiąca prawie chciałbym coś naprawdę dobrego :( Skoro mówisz, że ma wad sporo to trochę słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie jest jeszcze tylko LG 27GL850B, ktory jest praktycznie niedostepny.

Ja mam AD27QD i sobie chwalę, ale do IPS Glow trzeba się przyzwyczaić. Wnerwia mnie to do tej pory (prawy dolny róg w ciemnych scenach świeci na pomarańczowo dość mocno). Ale co poradzisz, taka charakterystyka IPS :/

Jak się zdecydujesz to lepiej już wziąć wspomniany FI27Q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A LG 27GL850B rozważałeś?

Sprawdzałem jego też.. powiem Tobie, że juz nie wiem na co mam sie zdecydowac... :(

 

W tej cenie jest jeszcze tylko LG 27GL850B, ktory jest praktycznie niedostepny.

Ja mam AD27QD i sobie chwalę, ale do IPS Glow trzeba się przyzwyczaić. Wnerwia mnie to do tej pory (prawy dolny róg w ciemnych scenach świeci na pomarańczowo dość mocno). Ale co poradzisz, taka charakterystyka IPS :/

Jak się zdecydujesz to lepiej już wziąć wspomniany FI27Q

Mowisz, ze ten FI27Q bedzie fajny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem jego też.. powiem Tobie, że juz nie wiem na co mam sie zdecydowac... :(

 

 

Mowisz, ze ten FI27Q bedzie fajny?

 

Zaraz ma jeszcze wyjść AORUS FI27Q-P, niby jakaś tam jeszcze lepsza i poprawiona wersja AORUSA FI27Q.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W AORUS FI27Q-P dodano:

- Display Port 1.4

- ANC 2.0 (to chyba redukcja szumów)

- Black Equalizer 2.0

 

Reszta bez zmian :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W AORUS FI27Q-P dodano:

- Display Port 1.4

- ANC 2.0 (to chyba redukcja szumów)

- Black Equalizer 2.0

 

Reszta bez zmian :D

Z tego co się orientuje to jeszcze w FI27Q-P głębia kolorów 10 bit w grach itd. jest aktywna z pełnym maksymalnym odświeżaniem monitora czyli do 165hz :)

W Aorusie bez - P tylko do 120hz

Chciałem już brać FI27Q ale że posiadam mocną kartę i po przeglądaniu neta wpadło mi takie info to poczekam na ten najnowszy model

Edytowane przez Czarny_PLone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

To jest zasługa nowego Display Port który pozwala na 10bit przy 165Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

To jest zasługa nowego Display Port który pozwala na 10bit przy 165Hz.

Dokładnie i to właśnie chodzi aby rozszerzony zakres kolorów był cały czas dostępny w pełnym zakresie matrycy :)

Wychodzi ostatnio na to że lepiej mieć w monitorze 1440pi - display 1.4 + free sync/g-sync compatobile zamiast starego modułu G-sync bo jesteśmy wtedy ograniczeni do 8 bitowego koloru.

Edytowane przez Czarny_PLone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten rozszerzony zakres kolorów jest kompletnie niewidoczny w normalnym użytkowaniu. Jak nie jesteś profesjonalistą to branie monitora tylko dlatego, że obsługuje 10 bit, a nie 8 jest moim zdaniem bezsensu. Wiem, bo sam u siebie sprawdzałem 120Hz + 10bit i w kolorach nie widziałem różnicy, a w zwiększonym input lagu/czasie reakcji już tak (w sensie, że ustawienie 120Hz vs 144Hz, a nie, że 10bit zwiększa input lag ofc).

Edytowane przez pawel054

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten rozszerzony zakres kolorów jest kompletnie niewidoczny w normalnym użytkowaniu. Jak nie jesteś profesjonalistą to branie monitora tylko dlatego, że obsługuje 10 bit, a nie 8 jest moim zdaniem bezsensu. Wiem, bo sam u siebie sprawdzałem 120Hz + 10bit i w kolorach nie widziałem różnicy, a w zwiększonym input lagu/czasie reakcji już tak (w sensie, że ustawienie 120Hz vs 144Hz, a nie, że 10bit zwiększa input lag ofc).

Jak to nie widać jak widać:) Widoczne paski przy przejściach kolorów (Gradient) na obecnym moim starym asusie PG279Q 8 bit są czasami upierdliwe szczególnie w odysei kosmicznej Star citizen :(

Czy nie po to jest ten rozszerzony gradient 8bit + Frc = 10bit żeby niebo wyglądało jak niebo nap: bez pasków itd. :) no chyba ze gra jest ograniczona do 8 bit

Inaczej - chodzi mi bardziej o Gradient z większą ilośc odcieni danego koloru co wpływa na większą głębie szczególnie widoczne w grach chmury , niebo itd. dlatego jeśli można mieć większą głębie to czemu nie :)

Oczywiście nikt nie będzie patrzał w szybkich grach akcji na takie detale i nie zobaczy różnicy ale w grach pokroju Flight symulator 2020 czy Star Citizen Gradient kolorów to podstawa.

Edytowane przez Czarny_PLone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ceny kręciły by się wokół 3k to imo nie ma sensu dokładać +/- 500zl za tych parę dodatków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kij tam nie będę czekał do osranej śmierci na tego Aorusa , zamówiłem tego LG z odbiorem w miejscu zamieszkania w MediaExpert na 2 grudnia bo obecnie jestem w pracy.

Będę miał 2 tygodnie wolnego na przetestowanie go czy jest bez wad :)

Edytowane przez Czarny_PLone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednej rzeczy w tym monitorze nie rozumiem.

Ma jasność na poziomie 350, tak jak choćby LG 27GL850-B ale Nvidia informuje, że ten ma HDR a LG już nie.

Może mi ktoś wyjaśnić, nie kumam tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednej rzeczy w tym monitorze nie rozumiem.

Ma jasność na poziomie 350, tak jak choćby LG 27GL850-B ale Nvidia informuje, że ten ma HDR a LG już nie.

Może mi ktoś wyjaśnić, nie kumam tego.

 

Żaden monitor z HDR, nie ma prawdziwego HDR więc na to nawet bym nie zwracał uwagi. Sam rozważam AORUS FI27Q ale coraz bardziej dochodze do wniosku, że ten monitor jest zbyt przeceniony wzgledem tego co oferuje do tego ponad przecietny glow i ryzyko blb w tej "klasie" monitorow to dla mnie żałosne. Jeśli teraz ceny spadną na święta i nie będzie innej równie tanszej alternatywy to go wezmę na probe. Odnosnie 10 bit (8bit+frc) to owszem przy gradiencie widać róznice (wzgledem 8bit), ale tego typu combo moim zdaniem nie jest idealne bo wciąż jest mały banding, także idealnie jeszcze nie jest (sprawdzane na ACER XV272UP). Ja za podobną kwotę rozważam ASUS TUF VG27AQ, ACER PREDATOR XB271HU, AOC AGON AG271QG, LG 27GL850 (ktorego jest jak na lekarstwo) lub nowy Viewsonic XG270QG ktory niby ma wkrotce sie pojawic

Edytowane przez rager84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS TUF VG27AQ miałem 2 dni. Oddałem z powodu potwornego BLB.

 

Aktualnie rozważam LG 27GL850, właśnie AORUS FI27Q oraz Viewsonic XG270QG.

Oba LG i Viewsonic będą dostępne na poczatku stycznia. Rozmawiałem o tymz xkom oraz Viewsonic - ta sama matryca.

 

Najważniejsze różnice i plusy jakie widze

VS i LV - słaby kontrast

VS - ma jako jedyny Gsync

Aorus - najlepszy kontrast, ale brak Gsync (tylko compatible)

 

I tam sam już nie wiem co wybrać ani dlaczego.

 

Inna srprawa że bardzo zastanawia mnie fakt że będę któryś z nich musiał połączyć z aktualnym monitorem - Eizo Foris FS2333 (60Hz).

 

Tutaj mam dwa pytania:

- Czy i jak będzie działał g-sync?

- Czy pozostałe funkcjonalności będą również działać bez problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VRR działa niezależnie od drugiego monitora. Mam AD27QD i VRR działa bezproblemu, a drugi monitor to stary 24 calowy Benq z VA :P

 

Ja jestem ogólnie zadowolony z Aorusa i mogę polecić. Największa wada to potworny glow... W ciemnych grach/scenach jest tragedia. Włączone światło trochę pomaga ale tylko trochę. Cóż, pewnie mógłbym szukać jakieś lepszej sztuki pod tym względem ale nie chciało mi się odsyłać :P Zawsze można dostać jakieś bad pixele, a to już gorsze od IPS glow.

Edytowane przez pawel054

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy bordeless to VRR dziala jak chce. Tylko przy exclusive fullscreen dziala dobrze. Pytanie na co komu drugi monitor jesli korzysta z exclusive fullscreen :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@amsztel

Przecież nie grasz ciągle na 1 monitorze. Dwa monitory ogólnie mega poprawiają ergonomię pracy. Ja sobie nie wyobrażam na 1 monitorze pracować, a nawet ogólnie korzystać z neta itp. To jak działa VRR przy borderless nie ma znaczenia w tym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku miesiącach czytania, przeglądania oraz po dwóch oddanych monitorach z powodu dead pixeli oraz nadmiernego blb postanowiłem kupić Aorus FI27Q. W niedzielę zaczynam zabawę.

Edytowane przez rager84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...