Skocz do zawartości
endriu3

Monitor 1440p, a wyswietla rozdzielczość max 1080p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam problem jak w temacie.

Kupiłem monitor 2K 1440p, a maksymalna rozdzielczość jaką pokazuje Windows do osiągnięcia to tylko 1080p.

Sterowniki monitora zainstalowany ze strony producenta, najnowsze sterowniki karty graficznej również zainstalowane.

Monitor jest podpięty do karty graficznej przez złącze dvi-d w sensie jest przejściówka dvi-d na HDMI. Czy ta przejściówka może być problemem czy raczej kabel? Kabel jest użyty dostarczony razem z monitorem.

Sprzęt:

LCD: philips 328e9fjab

GPU: Gigabyte GeForce GTX 560 Super Overclock 1GB

Adapter: AV Qoltec Przejściówka HDMI AF / DVI (24+1) M (50514)

Edytowane przez endriu3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adapter musiał by mieć w nazwie Dual Link, żeby była nadzieja, że zadziała.

To, że ma odpowiednią ilość pinów nie oznacza, że to jest Dual Link i zazwyczaj sami producenci nie chwalą się rozdzielczością :)

Poszukaj prędzej gotowego kabla DVI-Dual Link --> HDMI lub miniHDMI --> HDMI (karta z tego co widzę powinna takie złącze posiadać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie jaką wersję HDMI posiada twoja karta, ale raczej powinna być wystarczająca do wyświetlenia 1440p 60Hz. Czyli musiałbyś podłączyć kablem HDMI-HDMI, a w ostateczności poprzez aktywną (zasilaną z USB) przejściówkę DP-DVI(dual link) lub HDMI-DVI(dual link).

 

Pasywna przejściówka czy kabel HDMI-DVI nie ma prawa działać, bo tam przepustowość zawsze jest ścinana do poziomu DVI single link.

Edytowane przez Assassin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Supports video resolutions up to 1920x1200 / 1080P (Full HD) and PC graphics resolutions up to 2048 x 1152 @60Hz

- 24(1)

 

Kup normalny kabel HDMI to HDMI, albo HDMI to Dvi 24(5).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi. czy taki adapter wystarczy?:

https://allegro.pl/oferta/przejsciowka-adapter-dvi-hdmi-24-5-dual-link-gold-6909838627

 

HDMI jest na karcie ale mam podpiety do niego TV (co prawda 1080p wiec dvi daloby radę) ale wtedy nie bede mial dźwięku na TV. ponoc w specyficznych sytuacjach dvi jest w stanie przesłać dźwięk. czy to zależny od kart graficznej? wtedy tv mógłbym podpiąć pod DVI a monitor pod HDMI.

 

Edit

dobra dziala dźwięk przez HDMI bo działają głośniki w monitorze :P. wiec podłączam TV pod dvi a monitor pod HDMI i powinno latać. dam znać.

Edytowane przez endriu3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwięk po dvi mam bo w głośnikach w monitorze mam dźwięk. ale:

podpiąłem pod HDMI monitor, a pod DVI TV i na monitorze nadal rozdz max w ustawieniach to 1080p, a na TV w ogóle obraz nie jest przesyłany. pojawia sie w ustawieniach szary ekran jako 3ci ale nie ma żadnych ostawień do niego i obrazu brak na TV.

dodam ze na karcie jest złącze miniHDMI i mam przejściówkę na HDMI marki HAMA taką z 2012-13 roku. czy to może byc problem braku 1440p na monitorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany zrobilem zgodnie z tym poradnikiem:

 

a konkretnie:

 

The be clear to other googlers, this is the exact fix:

 

Right click desktop->nvidia control panel

 

Display->Change resolution

 

Customise...

 

Create custom resolution.

 

Type in the resolution 2560, 1440

 

Change timing from Automatic to CVT-RB. CVT will also work, but CVT-RB is better from a technical point of view. Information about the modes is here.

 

Apply, etc.

 

wrocilem tyko do pierwotnego podpięcia czyli monitor po DVI przez tą przejściówkę "nie dual link" i dziala. nawet odświeżanie mam wymuszone na 75Hz zgodnie z parametrami monitora i tez działa (czy takie wymuszenie jest zdrowe dla monitora, karty?)

problem ma jedynie z TV bo teraz nawet w pierwotnym położeniu (czyli podpięty pod HDMI w karcie) nie wyświetla obrazu z kompa (panel nvidii sygnalizuje ze "ta karta obsluguje max liczbę monitorów: 2" co jest dziwne bo na wcześniejszych ustawieniach (sterownikach jeszcze gdy stary monitor byl podpiety) widziała 3 jednocześnie.

Edit: doczytałem ze rzeczywiście obsługuje 2 ale czemu teraz musze przełączać ręcznie aktywne monitory w panelu nvidii, a wcześniej wystarczyło wybrać źródło na danym typie odbiornika i obraz był od razu?

załączam zrzuty z panelu nvidii i ustawień win (trzeci monitor to projektor Benq W600+) podpięty pod 2 DVI (tu bylo nieruszane nic i działa).

 

Hog43e5.jpg

jIVk7Gl.jpg

0kAywUe.jpg

Edytowane przez endriu3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...