Skocz do zawartości
mzr

[ZESTAW] Biuro różne zastosowania, indesign, photoshop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuję nowy komputer do biura. Zakres użytku tego PC jest duży, od arkuszy excel (wiele naraz), poprzez Subiekta na Photoshopie i InDesignie kończąc. Obecnie posiadam i5-3470, 16Gb Ram, Gtx 970, SSD Samsung EVO 250Gb, HDD 1Tb.

Do komp mam podpięte 2 monitory 1440p, nie gram w gry więc sądzę ,że do nowego sprzętu mogę przełożyć kartę graficzną i wystarczy do obecnych zastosowań.

Zastanawiałem się również nad wymianą samego procesora ale za tych idzie (chyba) nowa płyta główna, ram.. więc wychodzi na jedno. Co do budżetu. Z tego zestawu byłem zadowolony przez wiele lat, zadyszkę złapał zupełnie niedawno (jeszcze nie używałem Adobe Indesing). Chciałbym aby nowy zestaw był na podobnym poziomie jak ten gdy był nowy i starczył na te kilka lat. Adobe Indesign zacznę używać niebawem, nie wiem co jest ważne dla tego programu. Budżet jest elastyczny ale wiadomo ,że im taniej tym lepiej. Nie chciałbym wydać więcej niż te 3-4tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda kwestia posiadanej obudowy i zasilacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz XFX TS 550W obudowa SilentiumPC Brutus 410 natomiast nie wiem czy nie będę musiał mieć ich uruchomionych równocześnie ,żeby na spokojnie sobie wszystko poprzenosić i poinstalować. Poza tym trochę strach żeby zasilacz z 2012r nie padł w nowym sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A używane części (sam procesor) bierzesz pod uwagę?

 

Bo tu by idealnie pasował taki i7 8700 / 8700k, ale nówki mają takie ceny, że są nieopłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używki odpadają, na zakup potrzebuję fakturę i gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To biorąc pod uwagę koszt zakupu nowej budy i zasilacza zostaje chyba tylko zwiększyć trochę budżet:

 

https://proline.pl/koszyk/d4d7950a

 

W tej cenie 8-rdzeniowy Core i9 i wydajne chłodzenie na niego (diabeł mocno się grzeje), 32GB RAM, solidna buda i markowy zasilacz z 10-letnią gwarancją.

 

Pod takie zastosowania to będziesz mieć zestaw na długie lata.

 

 

Taniej wyszedłby zestaw na procesorze AMD, ale Photoshop to typowo pod Intela jest zoptymalizowany.

 

 

Jeśli ci się nie pali, to po nowym roku Intel ma też zaprezentować nowe procesory - pewnie proca będącego odpowiednikiem i9 9900k kupi się sporo taniej. Ale nie jestem w stanie podać konkretnych dat, równie dobrze może być to dopiero luty-marzec.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Photoshop to typowo pod Intela jest zoptymalizowany" A w jaki to niby sposób? Co ma taktowanie procesora do optymalizacji?

 

"zadyszkę złapał zupełnie niedawno" Jeśli ssd masz zawalony pod korek razem z plikami tymczasowymi, to mogą się pojawić takie objawy.

 

Nie musisz wydawać fortuny do PS.. B450 MAX, 3600, RAM 16/32 3000MHz, SX 8200 PRO, kartę przekładasz z obecnego kompa, zasilacz również, budę zostawiasz i zamykasz się w 2500 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest potrzebny aż i9 do photoshopa i indesigne'a? Nie wystarczy i5/i7? Czym różni się płyta z390 od b450? Bo jeśli nie odczuje różnicy to nie ma sensu przepłacać. Kartę przełożę, zasilacz boję się przekładać bo ma już 7 lat a obudowę chyba wolałbym nową ale chyba wystarczy jakaś do 200zł? Nie chcę przepłacać za rzeczy ,które nie wpłyną znacząco na użytkowanie. Na wyglądzie mi nie zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B450 to chipset pod procesory AMD, Z390 intel 8 i 9 gen. R5 3600 w programach jednowątkowych jest na poziomie i7 8700, taktowanie również zbliżone po OC ma Ryzen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli sumując, bez przepłacania ale z zapasem mocy na te kilka lat do podanych zastosowań lepiej złożyć zestaw na płycie Z390 i i9 czy na B450 i R5 3600? Pasuje zmieścić się w tych 4 tyś.

Edytowane przez mzr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel będzie najszybszy. i9 9900K to dalej najszybsze rozwiązanie dla PS, ale przewaga w stosunku do AMD stopniała bardzo mocno. Być może już teraz realnie większość użytkowników nie byłaby w stanie odróżnić pracy na nowym, wyższym modelu Ryzena od pracy na i9 9900K.

Osobiście niedawno również zmieniłem bebechy komputera, również do Photoshopa. Wybrałem Intela już jedynie że względu na to, że platforma jest stosunkowo stara i jest dopracowana i stabilna. AMD wypuścił bardzo dobre produkty, ale jeszcze świeże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI B450-A PRO MAX

SX 8200 PRO

SEASONIC FOCUS 550

CRUCIAL BALLISTIX SPORT LT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto dopłacić do SSD Samsunga? Jak z trwałością Adata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybaczcie post pod postem ale chcę podbić.

Zamiast wybierać i9 może warto dopłacić do ryzena AMD Ryzen 7 3700X zamiast 3600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się brało zablokowaną i7 4/8 do PS i wszyscy byli zadowoleni, teraz trzeba mieć i9 :szczerbaty: Wszystko zależy od zarządzania - wielkości projektów, renderowania 3D, nakładania efektów: filtrów/warstw. Ciężko jest stwierdzić na jak wiele wykorzystasz sprzęt. Sama przesiadka ze starej zablokowanej i5 na 3600 to duży przeskok, a co dopiero 3700X lub 9900K. 3600 to koszt 830 zł i są to śmieszne pieniądze w porónaniu do 9900 - do którego trzeba droższej płyty i chłodzenia, i się robi 2000 zł różnicy, ale coś za coś - najszybszy obecnie proc w jedym wątku na rynku. 3700X można wpakować do płyty za 400 zł z Fortis 3 i też się robi duża suma względem i9. Co do SSD, nie ma sensu dopłacać do EVO, tu i tu 5 lat gwar. zbliżone tbw i jakoś się nie słyszy o problemach. Samsung trochę lepiej sobie radzi podczas zapełnienia przez ciut lepszy kontroler, ale za niewielką dopłatą jest wersja 1tb od adaty.

Edytowane przez vegmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc wolałbym w biurze coś dyskretniejszego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na Proline nie ma obecnie dostępnych bud SG1 ani SG1 TG. Co zamiast tego. Wolę bez szkła hartowanego ale w sumie obojętnie. Musi zmieścić GTX 970 lub 1060 i mieć wystarczające chłodzenie ale nie chciałbym płacic ponad 200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko problem z wysokością tej obudowy bo mam biurko stojące z uchwytem na PC i tam mieści się obudowa do max 45cm wysokości więc REGNUM nie wejdzie.

Ten Cyclone Rage R60 się nie nadaje?

Edytowane przez mzr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...