Skocz do zawartości
KurdTt

ASUS TUF B450-PRO - M2 Gen2?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

Zakupiłem całkiem nową płytę Asusa TUF B450-Pro Gaming z opcją aktualizacji BIOS do najnowszej wersji. Do płytki zakupiłem tez dysk Samsung 970 Evo Plus 1TB (liczyłem na mityczną prędkość 3200MB/s :E). Jakie było moje wielkie zdziwienie, jak podłączyłem dysk, poinstalowałem wszystko i Samsung Magician poinformował mnie, że używa interfejsu generacji 2, a w benchmarkach wygląda to tak, jakby wydajność została podwójnie zmniejszona. Prosiłbym o pomoc. Instalowałem już najnowsze sterowniki do NVMe, chipsetu (co poskutkowało również permanentnym błędem Asus AURA :D) i dalej nic.

 

Jedyna ciekawostka jest taka, że z poziomu BIOSu próbowałem ustawić pole [Advanced] -> [OnBoard Devices Configuration] -> [PCIEX16_2 4x-2x Switch] na wartość "4x", co poskutkowało brakiem widoczności mojego dysku z poziomu biosu. Przestawiłem na AUTO i wróciłem do starego ustawienia.

 

Dzięki za pomoc.

post-486231-15744224349886_thumb.jpg

post-486231-15744224381947_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co pokazuje Crystal Disk Info?

Dysk M.2 w 1 slocie górnym?

Pokaż screeny z AS-SSD-Benchmark

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk w dolnym slocie - nie pod procesorem, tylko pod wszystkimi PCI. Oczywiście pochwalę się, jak będę przy komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 x M.2 Socket 3, with M key, type 2242/2260/2280/22110 storage devices support (SATA & PCIE 3.0 x 4 mode)*2

AMD Athlon™ with Radeon™ Vega Graphics Processors :

1 x M.2 Socket 3, with M key, type 2242/2260/2280/22110 storage devices support (SATA mode)*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Killer, rozwiązałeś mój problem z miejsca :) Po przepięciu do bliższego gniazda CrystalDisk pokazuje już tyle, ile powinien. Uprzejme dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...