Skocz do zawartości
reactorpcsu

LG 34GL750-B vs. LG 34UC89G-B

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, ostatnim czasy naszła mnie ochota na zmianę monitora i na chwile obecną oraz mam do dyspozycja 2 bliźniacze modele... Który byłby lepszy i czym się różnią? Monitor oczywiście tego typu pod gry i na co dzień. Z tego co wiem to LG 34GL750-B wydaje się być lepszy (2400zł), ale LG 34UC89G-B mogę mieć w dobrej cenie (2150zł).

 

Kompa mam starego, ale nie zrażam się tym gdyż, planuje go zmienić na wiosnę. Mam też pytanie odnośnie starej karty graficznej... Czy obsłuży w/w monitory w pełnej ich rozdzielczości 2560 x 1080? Nie wime jak i gdzie to sprawdzić... Mowa o karcie graficznej ASUS GeForce GTX 580 Direct CU II 1536MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj ABSOLUTNIE żadnego z nich!!!

 

Też planowałem zakup jednego z tych monitorów, ostatecznie skusiłem się na LG 34GL750-B, ale radość nie trwała zbyt długo...

 

Po pierwsze monitor miałem ku*ewski problem z ghostingiem - ciągnące się plamy za poruszającymi się obiektami na kontrastowych scenach. Nigdy specjalnie nie zwracałem uwagi na ghosting w moich monitorach, zawsze leciałem na "tanich" i wolnych matrycach VA, ale tutaj była masakra, do tego stopnia, że wyglądało to na wadę monitora / karty graficznej, ale sprawdziłem wszystko, w tym ustawienia no i dalej była tragedia.

 

Drugi, krytyczny problem w tych monitorach to wypalanie się obrazu (polecam wygooglować "LG 34gl image retention"), czasami występuje już po wyjęciu z pudełka, aczkolwiek praktycznie zawsze zaczyna się pojawiać po kilku miesiącach użytkowania. Wystarczy kilka minut statycznego obrazu i wypalenie gotowe, efekt zanika po kilku/kilkunastu minutach, ale przez ten czas jest bardzo widoczny i niemiłosiernie wkurza.

 

Po trzecie w ruchu wszystko mocno się rozmywa, a na krawędziach elementów, czy na tekście pojawia się błękitna poświata, pewnie jest to jakaś słaba implementacja anti-motion blura, która próbuje uratować "nie-gamingową" i wolną matrycę, no i niestety nie daje rady...

 

Po czwarte moja sztuka miała małą plamkę na środku ekranu, ale to już jedynie kwestia egzemplarza.

 

 

Wszystkie tańsze Ultrawide od LG mają mega problem z ghostingiem: LG 34GL750-B, LG 34UC89G-B, LG 34 34UC79G-B itp...

Przeczytałem o tym masę tematów i sam tego doświadczyłem, nawet pisałem z dwoma osobami na reddicie odnośnie 34GL750-B i jedna z nich była wkurzona, że wypalanie zauważyła dopiero po kilku tygodniach, ale na szczęście druga zdążyła go zwrócić.

 

Aktualnie nie kupisz dobrego monitora w rozdziałce 2560x1080 (modele od Acera i Aoc są lipne), ale pod koniec roku wychodzą 3 podobne modele, tyle że 30-sto calowe. Zobacz sobie Cooler Master GM219-30, MSI PAG301CR no i ewentualnie Sceptre C305B-200UN - ale tego ostatniego raczej w Polsce normalnie nie dostaniesz.

 

 

A co do komputera, jest słaby, to fakt, ale rozdzielczość 2560x1080 zjada zazwyczaj dosłownie kilka FPS w porównaniu do 1920x1080, więc nie powinno być jakichkolwiek problemów.

Edytowane przez ObZen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za informacje! Nawet przez myśli mi nie przeszło, że takie mogą być problemy z monitorem! Pytanie teraz takie, czy te, które mają dopiero wyjść czyli Cooler Master GM219-30, MSI PAG301CR, Sceptre C305B-200UN będą w jakiejś dobrej cenie?

 

Wracając do mojej karty graficznej... Nie chodzi o to mi, czy zje kilka FPS więcej, bo na pewno coś tam zje... Ale oto czy moja karta graficzna jest w stanie w ogóle wyświetlić obraz na rozdzielczości 2560x1080?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu. Warto wziąć monitor ultrawide Samsung S34J550WQU (34", 3440 x 1440, 21:9)? Jest w promocji na Amazonie za niewiele ponad 1200zł.

Przeznaczenie to głównie gry single player, filmy i zwyczajne przeglądanie internetu, office itp.

Edytowane przez Paweł0790

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za informacje! Nawet przez myśli mi nie przeszło, że takie mogą być problemy z monitorem! Pytanie teraz takie, czy te, które mają dopiero wyjść czyli Cooler Master GM219-30, MSI PAG301CR, Sceptre C305B-200UN będą w jakiejś dobrej cenie?

 

Wracając do mojej karty graficznej... Nie chodzi o to mi, czy zje kilka FPS więcej, bo na pewno coś tam zje... Ale oto czy moja karta graficzna jest w stanie w ogóle wyświetlić obraz na rozdzielczości 2560x1080?

 

Ten Sceptre C305B-200UN jest już do kupienia w USA na amazonie za 279$, czyli po uwzględnieniu podatku u nas wyjdzie jakieś 1600-1800 zł, a MSI i Cooler Master będą miały identyczną matrycę, więc cena powinna być podobna, raczej będzie to mniej niż 2000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z moja kattą graficzną? Da rade wyświetlić obraz w rozdzielczości 2560x1080?

 

Nie jestem specjalistą, ale to chyba głównie zależy od przepustowości DisplayPortu, sprawdź dokładnie jaką jego wersję posiada twoja karta graficzna, ale na 90% nie powinno być najmniejszych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 34UM69G-B. Wiem, to starszy i tańszy model, ale sobie go chwalę. Kolorki fajne, prawie brak IPS glow, brak artefkatów, freesync działa dobrze. W mojej opini zdecydowanie w swojej klasie godny polecenia.

 

W Twoim zasięgu cenowym jest jeszcze LC POWER M34-UWQHD-100-C. Nie jest to najlepszy monitor ale zdecydowanie poprawny (

). Droższy ale z bardzo fajnym zestawem funkcji jest jeszcze Philips 349P7FUBEB (USB-C, KVM switch itd).

 

Nie bój się rodziałki 3440x1440p przy 100Hz, zawsze możesz zmienić na 2560x1080p i do tego zazwyczaj zwiększyć częstotliwość odświerzania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALeż oczywiście, że się nie boję! Nawet chciałbym taka rozdziałkę... Ale to już wyższa cena ;P Moje marzenia jak każdego innego grascza. IPS, minimum 144hx 1ms gsync itd itp... ;P

 

PS: Fajny monitorek masz, tylko kurde 75hz :P

Edytowane przez reactorpcsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG 34 89UCG-B od LG 34GL750-B rożni się tym,że ma natywne Gsync + porty USB(z racji tego,że NVIDIA wprowadziła obsługę GSYNC na monitorach z Freesync a takim jest GL750-B nie ma to dużego znaczenia) Sam zastanawiałem się nad nimi - początkowo chciałem wziąć 3440x1440, ale mówię nie to jeszcze nie ten czas (za jakiś czas zmienię GPU to wtedy można pomyśleć póki co mam 1080 - a jak pokazuje RDR2 nawet 2080TI wymięka) i wybrałem GL750-B Kolega wyżej,który pisał o mega problemach chyba trafił na wadliwą sztukę - Z moim egzemplarzem, póki co jest ok - ale ja miałem pewność,że to nówka sztuka z magazynu - trzeba pamiętać o jednej rzeczy przy kupnie przez neta - możliwość zwrotu bez podania przyczyny - jeśli miałbym się bać,że wszystko przyjdzie wadliwe to musiałbym dalej używać CRT. Ghosting jakiś tam jest, ale mi to nie przeszkadza(ustawienie fast response skutecznie to maskuje - przynajmniej w moim egzemplarzu) Grunt to mieć pewność,że ma się nówkę sztukę - Ja dotychczas miałem tak samo 2560X1080, ale 60hz dlatego chciałem zmiany na 144hz - trzeba też mieć na uwadze,że nawet monitory za większa kasę mogą mieć problem/być uszkodzone tuż po wyjęciu etc - teraz wszystko jest robione na odwal, ale po to jest ten zwrot wciągu 14dni, jakby coś nie grało

Edytowane przez Zhao

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG 34 89UCG-B od LG 34GL750-B rożni się tym,że ma natywne Gsync + porty USB(z racji tego,że NVIDIA wprowadziła obsługę GSYNC na monitorach z Freesync a takim jest GL750-B nie ma to dużego znaczenia) Sam zastanawiałem się nad nimi - początkowo chciałem wziąć 3440x1440, ale mówię nie to jeszcze nie ten czas (za jakiś czas zmienię GPU to wtedy można pomyśleć póki co mam 1080 - a jak pokazuje RDR2 nawet 2080TI wymięka) i wybrałem GL750-B Kolega wyżej,który pisał o mega problemach chyba trafił na wadliwą sztukę - Z moim egzemplarzem, póki co jest ok - ale ja miałem pewność,że to nówka sztuka z magazynu - trzeba pamiętać o jednej rzeczy przy kupnie przez neta - możliwość zwrotu bez podania przyczyny - jeśli miałbym się bać,że wszystko przyjdzie wadliwe to musiałbym dalej używać CRT. Ghosting jakiś tam jest, ale mi to nie przeszkadza(ustawienie fast response skutecznie to maskuje - przynajmniej w moim egzemplarzu) Grunt to mieć pewność,że ma się nówkę sztukę - Ja dotychczas miałem tak samo 2560X1080, ale 60hz dlatego chciałem zmiany na 144hz - trzeba też mieć na uwadze,że nawet monitory za większa kasę mogą mieć problem/być uszkodzone tuż po wyjęciu etc - teraz wszystko jest robione na odwal, ale po to jest ten zwrot wciągu 14dni, jakby coś nie grało

 

Robiłeś test na image retention?

 

A co do ghostingu, to w moim przypadku zmiana response time, jakby... nie działała?... Wiem, że zazwyczaj ta opcja zmniejsza ghosting minimalnie, ale tutaj po prostu nie robiła kompletnie nic, wszędzie lejące się smugi, dodatkowo cenowo monitor ten wypada raczej słabo, kiedy za 1800zł można dorwać UW 3440x1440 100Hz.

Edytowane przez ObZen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś test na image retention?

 

A co do ghostingu, to w moim przypadku zmiana response time, jakby... nie działała?... Wiem, że zazwyczaj ta opcja zmniejsza ghosting minimalnie, ale tutaj po prostu nie robiła kompletnie nic, wszędzie lejące się smugi, dodatkowo cenowo monitor ten wypada raczej słabo, kiedy za 1800zł można dorwać UW 3440x1440 100Hz.

 

Robiłem i nic igła. Ogólnie to pierwsze co robie po wlaczeniu monitora to zawsze test na piksele/barwy etc staram się zobaczyć jak monitor sobie radzi w najcięższym scenariuszu itd. Wydaje mi się,że po prostu trafiłeś na wadliwą sztukę i tyle - Jest masa osób zadowolonych jak i tych,którzy mieli problemy i tak jest z każdym monitorem,każdego producenta - klucz to nie zwariować i trafić dobra sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś test na image retention?

 

A co do ghostingu, to w moim przypadku zmiana response time, jakby... nie działała?... Wiem, że zazwyczaj ta opcja zmniejsza ghosting minimalnie, ale tutaj po prostu nie robiła kompletnie nic, wszędzie lejące się smugi, dodatkowo cenowo monitor ten wypada raczej słabo, kiedy za 1800zł można dorwać UW 3440x1440 100Hz.

 

Tak, UW za 1800 zł sensowny? Nie widzę takiego, dopiero koło 3000 zł. Co byś polecił w cenie 2000 zł UW 34 cale, uniwersalny, dobre kolory i 100Hz?

 

A dobra widzę, LC-Power M34-UWQHD-100-C. Zakupiłeś i czekasz, zobaczymy.

Edytowane przez Palusik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, UW za 1800 zł sensowny? Nie widzę takiego, dopiero koło 3000 zł. Co byś polecił w cenie 2000 zł UW 34 cale, uniwersalny, dobre kolory i 100Hz?

 

A dobra widzę, LC-Power M34-UWQHD-100-C. Zakupiłeś i czekasz, zobaczymy.

 

Proszę bardzo: https://www.morele.net/monitor-lc-power-m34-uwqhd-100-c-6278091/

 

edit: ehh, nie da się linku wkleić, chodziło mi o monitor LC-Power M34-UWQHD-100-C - na morelach go mają, zamówiłem jakiś czas temu.

Edytowane przez ObZen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed podobnym wyborem jak autor wątku. Po lektutrze tego i zbliżonych tematów, na placu boju pozostały: Philips 349P7FUBEB, AOC CU34G2X oraz LG 34GL750-B.

Może ktoś z doświadczonych kolegów, chciałby sie jeszcze podzielić swoją opinią (zwłaszcza na temat tego Philips'a i AOC'a)? Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.

Edytowane przez Niclaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...