Skocz do zawartości
Caroozo

Zaawansowane odzyskiwanie plików bez bootowania systemu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam pytanie akademickie - czy jest możliwe przywrócenie plików wcześniej usuniętych bez modyfikacji logu systemowego (Windows 7) oraz z zachowaniem daty uprzedniej modyfikacji tychże plików, znając oczywiście datę ich usunięcia? Długa historia, znajomy na firmowym laptopie usunął kilka plików, a musi laptopa oddać i coś tam było potrzebne, nie chce jednak sytuacji, w której informatyk po logach czy też datach modyfikacji dojdzie, że przy plikach było grzebane bo to były firmowe rzeczy :). Pliki raczej nie były nadpisane, po prostu usunięte Shift+Del. Ostatecznie może włączyć komputer (Windows zdaje się w logu wszystko zapisuje, ale powie że sprawdził czy wszystko było ok), ale bardzo mu zależy żeby odzyskać pliki i żeby daty modyfikacji pozostawić niezmienione. Sprawa dość pilna :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba niemożliwe; tzn może pliki odzyska, ale będzie musiał zapisać na nowo, a informacja o tym zapisywana jest chyba? w tablicy plików, wiec musiałby ją edytować; czy możliwe nie wiem, na 7 jest program do tablicy plików, fsutil, ale czy można nim edytować wpisy pliku w tablicy nie wiem

 

spoza systemu chyba tylko jakimś hirensem, itp, ale czy ma program do odzyskiwania nie wiem, raczej tak, ewentualnie można dodać, np recuva, itp, ale trzeba płytkę na nowo wypalić albo zrobić pena; zresztą i tak przecież musi te odzyskane pliki przywrócić, czyli zapisać, a wtedy patrz początek postu; ntfs powstał z myślą, żeby zapewnić bezpieczeństwo plikom, w tym ochronę przed manipulacjami, stąd trudności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...