Forum PCLab.pl: Half-Life: Alyx - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty
  • (16 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Half-Life: Alyx VReanimacja HL?

#1 Użytkownik jest niedostępny   Myst 

• Element podły, animalny.
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 22 Listopad 2019 - 22:09

Dodaj obrazek

Half-Life: Alyx to pierwsza od ponad dekady odsłona kultowej serii Half Life skoncentrowanej wokół walki ludzkości z pozaziemskimi siłami Kombinatu (Combine), osadzona na osi czasu sagi pomiędzy wydarzeniami z HL1&2
Grając jako Alyx Vance jesteś jedyną szansą Ludzkości na przetrwanie. Kontrola Kombinatu nad planetą od czasu wydarzeń w kompleksie Black Mesa zwiększa się, wraz z postępującą koncentracją populacji ludzkiej w ośrodkach miejskich. Wśród niej znajdują się najwybitniejsi naukowcy, Ty oraz Twój ojciec, Dr Eli Vance. Jako twórcy ruchu oporu, kontynuujecie swoje niejawne badania naukowe, które znajdują zastosowanie dla tych, którzy odważą się przeciwstawić Kombinatowi.

Gra w obecnej wersji ma być wydana jedynie na urządzenia VR.
Źródło: Steam

Premiera:

Dodaj obrazek

Opinia z The Verge:
Can Valve save VR?

#2 Użytkownik jest niedostępny   Kszyrztow 

• HAWP i RHCP
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Listopad 2019 - 16:01

Ogólnie to co zobaczyłem mi się podoba, nawet bardzo. Znaczy się sam fakt, że gra będzie "VR only" (przynajmniej tyle wiadomo na dzień dzisiejszy) to nie jest powód do wielkiej radości w moich oczach, bo takich gogli nie mam i długo mieć nie będę. Ale już sam fakt umiejscowienia akcji między pierwszą, a drugą częścią HL to świetny koncept. Tam się działa cała masa interesujących wydarzeń, o których siłą rzeczy dowiadywaliśmy się tylko z opowieści w HL2. Teraz będziemy to mogli zobaczyć na własne oczy czy nawet wziąć w tym wszystkim udział. I to jest moim zdaniem OK. Inwazja Kombinatu na ziemię, Wojna siedmiogodzinna czy budowa Cytadeli. Choć nie wiem jak to się układa na osi czasu, bo Alyx np. podczas Wojny siedmiogodzinnej to byłby chyba mały dzieciak. Ale mniejsza o to, nie będę wchodził już w takie niuanse. Fakt jest taki, że fabularnie to może być po prostu naprawdę ciekawe.

Tylko to nieszczęsne nastawienie na VR. No nic, może Volvo pchnie ten wózeczek z produkcjami na gogle wirtualnej rzeczywistości, tak jak to kiedyś zrobili ogólnie z rynkiem gier wideo przy premierze HL2. Bo skoro to ma być naprawdę "duży", czyli długi i dopracowany tytuł, to szanse na to jakieś tam są. Bo jeśli nie oni, to w sumie kto ma to zrobić... No i zobaczymy, czy ludzie z "Zaworu" jeszcze potrafią robić gry, bo Artifact im się czkawką odbił :lol2:

Ten post był edytowany przez Kszyrztow dnia: 24 Listopad 2019 - 16:03

#3 Użytkownik jest niedostępny   zozolek 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Listopad 2019 - 16:22

również czekam na grę AAA z prawdziwego zdarzenia dla VR. Póki co ogrywam simy, gdzie jazda w Asseto Corsę na headsecie to czysta przyjemność.

#4 Użytkownik jest dostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Grudzień 2019 - 23:45

Podobno tyle osób kupiło a zainteresowanie tematem mizerne :E

#5 Użytkownik jest dostępny   dawidoxx 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Grudzień 2019 - 01:50

No ale co tutaj pisać jak nic o tej grze jeszcze nie wiadomo? wiem że biore na premiere choć nie powiem - wolał bym normalnego hl'a :)

Ten post był edytowany przez dawidoxx dnia: 03 Grudzień 2019 - 01:50

#6 Użytkownik jest dostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Grudzień 2019 - 17:15

Na STEAM 4 miejsce w sprzedaży to :E

VALVE INDEX VR Kit

Half-Life: Alyx jednak skutecznie "sprzedało" gogle VR.

EDIT:

Grę powinni dawać gratis do tego zestawu.

Ten post był edytowany przez azgan dnia: 09 Grudzień 2019 - 17:42

#7 Użytkownik jest niedostępny   Soulredcrystal 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 12 Grudzień 2019 - 23:07

Zobacz postazgan, o 09 Grudzień 2019 - 17:15, napisał(a):

Na STEAM 4 miejsce w sprzedaży to :E

VALVE INDEX VR Kit

Half-Life: Alyx jednak skutecznie "sprzedało" gogle VR.

EDIT:

Grę powinni dawać gratis do tego zestawu.

Przecież dają. Tylko do innych headsetów płacisz 193 zyble

#8 Użytkownik jest dostępny   dawidoxx 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Grudzień 2019 - 23:14

Dla mnie obowiązkowy tytuł więc czekam.. Może do tego czasu wymienię mojego oculusa na gogle od valve tylko co tu kobiecie powiedziec :E

Ten post był edytowany przez dawidoxx dnia: 12 Grudzień 2019 - 23:14

#9 Użytkownik jest dostępny   SNC 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Grudzień 2019 - 23:50

Wyjdzie na psvr2(a sie na to zapowiada) to sprawdze.

#10 Użytkownik jest niedostępny   Soulredcrystal 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 13 Grudzień 2019 - 10:54

Zobacz postdawidoxx, o 12 Grudzień 2019 - 23:14, napisał(a):

Dla mnie obowiązkowy tytuł więc czekam.. Może do tego czasu wymienię mojego oculusa na gogle od valve tylko co tu kobiecie powiedziec :E

Nic. Może nie zauważy. A kak zauważy, to nie mów jej o kwocie, tylko, ze się wymieniłes z kimś :>

#11 Użytkownik jest dostępny   dawidoxx 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Grudzień 2019 - 11:04

Zobacz postSoulredcrystal, o 13 Grudzień 2019 - 11:54, napisał(a):

Nic. Może nie zauważy. A kak zauważy, to nie mów jej o kwocie, tylko, ze się wymieniłes z kimś :>

W sumie stare sprzedam.. do nowych coś dołoże to tak jakbym się wymienił :E :D

#12 Użytkownik jest dostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Grudzień 2019 - 15:19

Zobacz postSNC, o 12 Grudzień 2019 - 23:50, napisał(a):

Wyjdzie na psvr2(a sie na to zapowiada) to sprawdze.

No właśnie poczekam aż będzie tania alternatywa na PS5 i wtedy się obada Half-Life: Alyx

#13 Użytkownik jest niedostępny   Soulredcrystal 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 20 Grudzień 2019 - 16:14

https://youtu.be/T54aGkkXfuc Ogień !!

#14 Użytkownik jest niedostępny   lukadd 

• there is a near zero risk
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Grudzień 2019 - 16:27

Ta ogień. Zapowiada się pierwsza gra AAA z prawdziwego zdarzenia na VR, które dalej mimo, że zestawy potrafią kosztować ponad 1k euro dalej oferuję lipną rozdzielczość wyświetlaczy do takiej zabawy i wszystko poza pierwszym planem(który też zresztą przy tej rozdzielczości jest zaledwie na średnim poziomie szczegółowości) jest rozmyte jakby Stępień z 13 posterunku patrzył przez swoje denka :E

Ten post był edytowany przez lukadd dnia: 20 Grudzień 2019 - 16:27

#15 Użytkownik jest dostępny   dawidoxx 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Grudzień 2019 - 16:38

@up

Kazda gre jesteś w stanie podbić do wyzszej rozdzielczości i wtedy wszystko wyglada zdecydowanie lepiej - nawet na tak lipnym wyswietlaczu.. :)

Dodaj obrazek

I nie przesadzałbym z tym rozmyciem na dalszym planie, bo coś takiego w większości gier w ogole nie ma miejsca - nie wiem skąd Ci sie to wzielo..

Ten post był edytowany przez dawidoxx dnia: 20 Grudzień 2019 - 16:44

#16 Użytkownik jest niedostępny   lukadd 

• PipPipPipPipPip

Napisany 20 Grudzień 2019 - 16:50

Scaling co nieco poprawi, ale nie załatwi większej liczby pixeli.

Skąd się wzięło? po prostu jak testowałem jakieś google oculus/HTC etc zawsze gdy chcę spojrzeć na dalszy plan w głąb obrazu to on traci bardzo mocno na szczegółowości przy czym tracę imersję. Może to kwestia przyzwyczajenia, aby nie patrzeć zbyt mocno w głąb tego co jest wyświetlane, a skoncentrować się głównie na pierwszym planie, ale ja lubię sobie podziwiać widoczki i wtedy zonk.

Dla mnie w tych wynalazkach na dzień dzisiejszy to minimum true 4k na oko powinno być i wtedy by już to na prawdę przyzwoicie wyglądało.

Ten post był edytowany przez lukadd dnia: 20 Grudzień 2019 - 16:51

#17 Użytkownik jest niedostępny   B@nita 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Grudzień 2019 - 16:50

Zobacz postlukadd, o 20 Grudzień 2019 - 16:27, napisał(a):

Ta ogień. Zapowiada się pierwsza gra AAA z prawdziwego zdarzenia na VR, które dalej mimo, że zestawy potrafią kosztować ponad 1k euro dalej oferuję lipną rozdzielczość wyświetlaczy do takiej zabawy i wszystko poza pierwszym planem(który też zresztą przy tej rozdzielczości jest zaledwie na średnim poziomie szczegółowości) jest rozmyte jakby Stępień z 13 posterunku patrzył przez swoje denka :E

Wyobrażam sobie tych graczy w domach miotających się jak idiota po pokoju z narciarskimi goglami na łbie Dodaj obrazek

#18 Użytkownik jest dostępny   dawidoxx 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Grudzień 2019 - 16:56

Zobacz postlukadd, o 20 Grudzień 2019 - 17:50, napisał(a):

Scaling co nieco poprawi, ale nie załatwi większej liczby pixeli.

Skąd się wzięło? po prostu jak testowałem jakieś google oculus/HTC etc zawsze gdy chcę spojrzeć na dalszy plan w głąb obrazu to on traci bardzo mocno na szczegółowości przy czym tracę imersję. Może to kwestia przyzwyczajenia, aby nie patrzeć zbyt mocno w głąb tego co jest wyświetlane, a skoncentrować się głównie na pierwszym planie, ale ja lubię sobie podziwiać widoczki i wtedy zonk.

Dla mnie w tych wynalazkach na dzień dzisiejszy to minimum true 4k na oko powinno być i wtedy by już to przyzwoicie wyglądało.

Scaling o 100-150% naprawde daje duże efekty i każdy zauważy róznice.. jest tylko jeden szczegół - wymagania idą ostro w góre, ale moim zdaniem warto bo roznica jest duża..

Mnie denerwuje efekt siatki, ale to juz sama wada praktycznie wszystkich soczewek w goglach.. no i ten paskudny ekeft god rays - to w szczególności powinno zostać poprawione

Zobacz postB@nita, o 20 Grudzień 2019 - 17:50, napisał(a):

Wyobrażam sobie tych graczy w domach miotających się jak idiota po pokoju z narciarskimi goglami na łbie Dodaj obrazek

A wyglada to jakoś gorzej od garbiącego się chłopa który patrzy kilka godzin w szkiełko? no raczej nie

Ten post był edytowany przez dawidoxx dnia: 20 Grudzień 2019 - 17:08

#19 Użytkownik jest niedostępny   Soulredcrystal 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 20 Grudzień 2019 - 16:57

lukadd napisał(a):

po prostu jak testowałem jakieś google oculus/HTC etc zawsze gdy chcę spojrzeć na dalszy plan w głąb obrazu to on traci bardzo mocno na szczegółowości przy czym tracę imersję.

Zdajesz sobie sprawę, ze to co testowałes wzgledem tego, co mamy teraz to przepaść na poziomie Oculus DK1 vs CV1? Na dzisiejszych topowych headsetach jak Vive Cosmos, Valve Index, Pimax 5K/XR,HP Reverb np cos takiego jak SDE występuje tylko wtedy, kiedy...wiemy, co to takiego? Nowa osoba nawet tego nie zauważy, a Ci co wiedza, muszą się na prawdę dobrze przypatrzeć.

Ten post był edytowany przez Soulredcrystal dnia: 20 Grudzień 2019 - 17:05

#20 Użytkownik jest niedostępny   lukadd 

• PipPipPipPipPip

Napisany 20 Grudzień 2019 - 17:07

Miałem na głowie najnowsze oculusy. Nie zmienia to wcale zbyt wiele. Rozdzielczość ekranów i szczegółowość obrazu jest dalej lipna na wszystkim co jest aktualnie na rynku. Jak ten Alyx będzie dobry to co najwyżej sobie wypożyczę okularki do ogrania, bo ja tego przy jednej grze AAA i kilku lepszych popierdółkach dalej nie widzę na dłuższą metę. Valve index przy najbliższej okazji przetestuję, ale one też bida rozdziałka więc nie spodziewam się nic specjalnego.

To jest dobre. :E Polecam obejrzeć.

Ten post był edytowany przez lukadd dnia: 20 Grudzień 2019 - 17:09

• (16 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostania »