Forum PCLab.pl: Half-Life: Alyx - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty
  • (15 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Half-Life: Alyx VReanimacja HL?

#21 Użytkownik jest niedostępny   Soulredcrystal 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 20 Grudzień 2019 - 17:11

Zobacz postlukadd, o 20 Grudzień 2019 - 17:07, napisał(a):

Miałem na głowie najnowsze oculusy. Nie zmienia to wcale zbyt wiele. Rozdzielczość ekranów i szczegółowość obrazu jest dalej lipna na wszystkim co jest aktualnie na rynku.

A czy widzisz,bym je wymienił? Odpal Reverba, czy Pimaxa 8k, pogadamy

Ten post był edytowany przez Soulredcrystal dnia: 20 Grudzień 2019 - 17:16

#22 Użytkownik jest niedostępny   dawidoxx 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Grudzień 2019 - 17:21

Jesli grałeś w takie gry jak ten youtuber to nie dziwie się że masz takie wyobrażenie o tej technologii - zapewniam Cie ze są ładniejsze gry :E

U mnie ostatnio była promocja na vive cosmos za 2100

Ten post był edytowany przez dawidoxx dnia: 20 Grudzień 2019 - 17:24

#23 Użytkownik jest niedostępny   lukadd 

• there is a near zero risk
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Grudzień 2019 - 17:24

Może kiedyś odpalę jak będę miał okazję, ale z tym np. pimaxem to jest problem z dostępnością do testów, a nie zamierzam tego kupować jak dla mnie i tak największym minusem jest to, że na to nie ma dla mnie sensownych gier, praktycznie same popierdółki na chwilę grania :E

2-3 lata i może się w końcu ruszy, bo ja nie jestem przeciwnikiem VR, chce aby to się rozwijało, ale dwie podstawowe rzeczy. Fajne gry z dobrą i rozbudowaną grafiką, a nie nisko budżetowe popierdółki, no i jakość obrazu z tych googli, rozdzielczość.

Ten post był edytowany przez lukadd dnia: 20 Grudzień 2019 - 17:27

#24 Użytkownik jest niedostępny   Soulredcrystal 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 20 Grudzień 2019 - 17:36

Reverb, Index i Cosmos plus podbicie rozdziałki i to juz jest to. Nie trzeba wydawać fortuny.

Zobacz postdawidoxx, o 20 Grudzień 2019 - 17:21, napisał(a):

U mnie ostatnio była promocja na vive cosmos za 2100

Mogłeś brać, bo jakośc obrazu to poziom Imdexa, a nawet masz 100 px więcej w pionie. Do tego soczewki LCD, zero jakichś sensorów, kabli....bezprzewodowość po kupnie adaptera (jak ktos pisal, to jak przejscie z Nokii 3210 na IPhone'a 11). Na prawdę warto.

Ten post był edytowany przez Soulredcrystal dnia: 20 Grudzień 2019 - 17:38

#25 Użytkownik jest niedostępny   dawidoxx 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Grudzień 2019 - 17:36

Zobacz postlukadd, o 20 Grudzień 2019 - 18:24, napisał(a):

Może kiedyś odpalę jak będę miał okazję, ale z tym np. pimaxem to jest problem z dostępnością do testów, a nie zamierzam tego kupować jak dla mnie i tak największym minusem jest to, że na to nie ma dla mnie sensownych gier, praktycznie same popierdółki na chwilę grania :E

2-3 lata i może się w końcu ruszy, bo ja nie jestem przeciwnikiem VR, chce aby to się rozwijało, ale dwie podstawowe rzeczy. Fajne gry z dobrą i rozbudowaną grafiką, a nie nisko budżetowe popierdółki, no i jakość obrazu z tych googli, rozdzielczość.

E tam jest w co grać.. tylko jak ktoś patrzy tylko na tytuły AAA to fakt jest lekka lipa :)

Na pierwszym koncie mam ponad 160h, a na drugim jakieś 500-600h przegranych na vr i nie żałuje wydanej kasy.. ba mam nawet zamiar kupić indexa przed premierą hl'a

Dodaj obrazek

Zobacz postSoulredcrystal, o 20 Grudzień 2019 - 18:36, napisał(a):

Reverb, Index i Cosmos plus podbicie rozdziałki i to juz jest to. Nie trzeba wydawać fortuny.

Mogłeś brać, bo jakośc obrazu to poziom Imdexa, a nawet masz 100 px więcej w pionie. Do tego soczewki LCD, zero jakichś sensorów, kabli....bezprzewodowość po kupnie adaptera (jak ktos pisal, to jak przejscie z Nokii 3210 na IPhone'a 11). Na prawdę warto.

Zastanawiałem się, ale z drugiej strony brak normalnych sensorów sledzenia ruchu - w niektórych recenzjach jest to zaznaczane jako minus bo podobno czasem są jakieś małe problemy z poprawnym sledzeniem.

Wole jednak poczekać na indexa - bardziej podobają mi się takie kontrolery, które na pewno beda lepiej leżeć mi w dłoni.. te z cosmosa za bardzo przypominaja mi moje pierwsze gogle (hp mixed reality) :E

Ten post był edytowany przez dawidoxx dnia: 20 Grudzień 2019 - 17:50

#26 Użytkownik jest niedostępny   lukadd 

• PipPipPipPipPip

Napisany 20 Grudzień 2019 - 17:45

Zobacz postSoulredcrystal, o 20 Grudzień 2019 - 17:36, napisał(a):

No i pomijając aspekty techniczne i jakości wyświetlaczy. W co mam na tym grać :hmm: Praktycznie same popierdółki i dema technologiczne totalnie mnie nie interesujące. Najlepsza gra VR 2019 to Beat Saber :E.

Dopiero jest szansa jak Alyx odniesie sukces, że inne studia zaczną tworzyć gry z prawdziwego zdarzenia na VR. Ale czy ta gra odniesie sukces, czy będzie dobra? Przekonamy się za jakiś czas.

Ten post był edytowany przez lukadd dnia: 20 Grudzień 2019 - 17:47

#27 Użytkownik jest niedostępny   dawidoxx 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Grudzień 2019 - 17:53

Zobacz postlukadd, o 20 Grudzień 2019 - 18:45, napisał(a):

Najlepsza gra VR 2019 to Beat Saber :E.

Nie grałeś więc nie wiesz jaki to killer :E

#28 Użytkownik jest niedostępny   Soulredcrystal 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 20 Grudzień 2019 - 17:55

Zobacz postdawidoxx, o 20 Grudzień 2019 - 17:36, napisał(a):

E tam jest w co grać.. tylko jak ktoś patrzy tylko na tytuły AAA to fakt jest lekka lipa :)

Na pierwszym koncie mam ponad 160h, a na drugim jakieś 500-600h przegranych na vr i nie żałuje wydanej kasy.. ba mam nawet zamiar kupić indexa przed premierą hl'a

Dodaj obrazek

Zastanawiałem się, ale z drugiej strony brak normalnych sensorów sledzenia ruchu - w niektórych recenzjach jest to zaznaczane jako minus bo podobno czasem są jakieś małe problemy z poprawnym sledzeniem.

Wole jednak poczekać na indexa - bardziej podobają mi się takie kontrolery, które na pewno beda lepiej leżeć mi w dłoni.. te z cosmosa za bardzo przypominaja mi moje pierwsze gogle (hp mixed reality) :E

Do Cosmosa podczepisz latarnie, tylko po co Ci dodatkowe kable ? 6 kamer to jest to. Na początku byl problem z trackingiem i jasnoscia, ale najnowszy firmware wszystko naprawił. Poza tym Idwxa nie zbezprzewodowisz, a to najwieksza i kluczowa wtopa tych gogli. Granie bez kabli i sensorów to jest to. Poza tym kontrolery od indexa poslaczysz pod Cosmos, a jak nie, to ma identyczne na Allegro dedykowane Vivowi (różni je tylko nazwa, nic innego,nawet wyżłobienia są co do minimetra), tyle że kosztuja 2500, więc lepiej zamowic te od Valve.

#29 Użytkownik jest niedostępny   lukadd 

• PipPipPipPipPip

Napisany 20 Grudzień 2019 - 18:14

Zobacz postdawidoxx, o 20 Grudzień 2019 - 17:53, napisał(a):

Nie grałeś więc nie wiesz jaki to killer :E

Dla mojej żony i dzieciaka trochę tak :E podoba im się ta gra, ale nie na tyle, żeby chcieli VR w domu. Mi to nie sprawia, żadnej frajdy, można zobaczyć i tyle. Zdecydowanie wolę już w guitar hero pograć na ps4 :E

Ten post był edytowany przez lukadd dnia: 20 Grudzień 2019 - 18:16

#30 Użytkownik jest niedostępny   Soulredcrystal 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 20 Grudzień 2019 - 23:44

https://youtu.be/qG7UJOWAztY wyraźniejszy gameplay na różnych headsetach :)

Ten post był edytowany przez Soulredcrystal dnia: 20 Grudzień 2019 - 23:44

#31 Użytkownik jest niedostępny   B@nita 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Grudzień 2019 - 15:52

Zobacz postdawidoxx, o 20 Grudzień 2019 - 16:56, napisał(a):

A wyglada to jakoś gorzej od garbiącego się chłopa który patrzy kilka godzin w szkiełko? no raczej nie

Takich jest miliony i jest to zupełnie normalne w przeciwieństwie do tych z goglami, także porównanie totalnie z doopy.Dodaj obrazekJa jestem ciekaw, jak takie coś wpływa na wzrok.

Ten post był edytowany przez B@nita dnia: 21 Grudzień 2019 - 15:53

#32 Użytkownik jest niedostępny   Soulredcrystal 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 21 Grudzień 2019 - 17:44

Zobacz postB@nita, o 21 Grudzień 2019 - 15:52, napisał(a):

Takich jest miliony i jest to zupełnie normalne w przeciwieństwie do tych z goglami, także porównanie totalnie z doopy.Dodaj obrazekJa jestem ciekaw, jak takie coś wpływa na wzrok.

Zero negatywów

#33 Użytkownik jest niedostępny   dawidoxx 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Grudzień 2019 - 17:46

Zobacz postB@nita, o 21 Grudzień 2019 - 16:52, napisał(a):

To się uśmiałem... Niezła dawka hipokryzji :E

#34 Użytkownik jest niedostępny   HDR'o 

• VR Fanboy
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Styczeń 2020 - 21:33

Z racji, że od jakichś pół godziny przez 2 miechy możemy dodać wszystkie istniejące Half Lify (w tym Blue Shift i Opposing Force) do Steama (a mamy na to czas do premiery Alyxa), pozwólcie, że wkleję swój post z Gola.

Ale jaja. Sprawdziłem z ciekawości te Half Lify i nie dość, że jedynka mimo zaznaczonego języka ENGLISH jest po Polsku (przynajmniej MENU, nie wiem, jak dalej), to jeszcze uwaga: i jedynka i dwójka i epizody mają zakładkę z trybem VR :D Do tej pory tego nie było, przynajmniej jak ostatnio odpalałem dwójkę. Przecież to najlepszy prezent jaki kiedykolwiek jakakolwiek firma growa dała graczom :D Czyli jednak nie będzie dzisiaj ani Dooma, ani przerwy od VR. Co więcej, skoro jest jedynka w VR, to ... po co mi Black Mesa ? :D Jak się okaże, że jedynka jest spolszczona i działa VR na Cosmosie, to żegnaj Black Meso (mimo, że już byłem w połowie gry, to bez VR tak średnio mi się chce grać, a skoro jedynka jest zsourcowana, to graficznie nie będzie kuła w oczy :)

EDIT - niestety moja radość okazała się zbyt wczesna, bo po uaktywnieniu trybu VR w każdy Half Lifie mam czarny ekran. Nie wiem, czy tylko jest opcja taka , a moda jeszcze nie ma, czy trzeba go ściągać osobno, czy dopiero wyjdzie, ale zrobili już opcje, a może coś źle zrobiłem. Jeśli się tylko dowiem, jak jest, to napiszę :)

Ten post był edytowany przez HDR'o dnia: 22 Styczeń 2020 - 00:00

#35 Użytkownik jest niedostępny   MeFiu ;* 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 21 Styczeń 2020 - 22:35

Nie można dodać tylko grać za darmo do 1 kwietnia.

#36 Użytkownik jest niedostępny   HDR'o 

• VR Fanboy
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Styczeń 2020 - 23:56

Zobacz postMeFiu ;*, o 21 Styczeń 2020 - 22:35, napisał(a):

Nie można dodać tylko grać za darmo do 1 kwietnia.

Mylisz się. Po pierwsze nie do 1 kwietnia, tylko do premiery Alyx (czyli któregoś marca), a po drugie do tego czasu masz czas, by grę dodać do Steam, a nie, że będzie działać darmowa gra. Widziałeś kiedyś grę, którą na Steamie była za darmo tylko przez pewien czas ? Albo inaczej: Nawet jeśli tak było (a było tak przez weekend i tylko kilka gier na krzyż miało takie akcje), to była to osobna nazwa pliku instalacyjnego, a nie ta sama, co pełna wersja, więc nie ściągałeś jej dokładnie z tego samego URL'a (czyli coś jak demo, które ma w nazwie demo, tylko że tutaj miało inną nazwę) ;) I chyba nawet nie na Steamie tylko na Epiku i na Battle.necie.

Ten post był edytowany przez HDR'o dnia: 21 Styczeń 2020 - 23:59

#37 Użytkownik jest niedostępny   crush 

• Sony Defense Force
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Styczeń 2020 - 01:24

Te gry po 2 miesiącach znikną jeśli nie masz ich kupionych. To jest 2 miesięczny trial.

#38 Użytkownik jest dostępny   Dominix1910 

• twitch/dominixtv
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Styczeń 2020 - 08:41

Zobacz postHDR'o, o 21 Styczeń 2020 - 22:56, napisał(a):

Mylisz się. Po pierwsze nie do 1 kwietnia, tylko do premiery Alyx (czyli któregoś marca), a po drugie do tego czasu masz czas, by grę dodać do Steam, a nie, że będzie działać darmowa gra. Widziałeś kiedyś grę, którą na Steamie była za darmo tylko przez pewien czas ? Albo inaczej: Nawet jeśli tak było (a było tak przez weekend i tylko kilka gier na krzyż miało takie akcje), to była to osobna nazwa pliku instalacyjnego, a nie ta sama, co pełna wersja, więc nie ściągałeś jej dokładnie z tego samego URL'a (czyli coś jak demo, które ma w nazwie demo, tylko że tutaj miało inną nazwę) ;) I chyba nawet nie na Steamie tylko na Epiku i na Battle.necie.

https://twitter.com/...729043202789377

#39 Użytkownik jest niedostępny   HDR'o 

• VR Fanboy
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Styczeń 2020 - 12:58

No i gdzie masz tam fragment o tym, że to nie limit na dodanie, tylko czas na darmową grę?

#40 Użytkownik jest niedostępny   MeFiu ;* 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 22 Styczeń 2020 - 13:07

Z tym do 1 kwietnia to portal się walnął (do czasu premiery gry tak jak pisałeś) a wszędzie piszą, że jest to darmowy triał, przeczytaj sobie np. na CDAction.

• (15 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostania »