Skocz do zawartości
Myst

Half-Life: Alyx

Rekomendowane odpowiedzi

^^ Ale to Ty do mnie zacząłeś pluć jadem jako rzekomo jestem fanbojem sony i mam ból tyłka. Zwróciłem Ci uwagę, że nie jestem fanbojem bo mam wszystkie platformy (gram od dłuższego czasu głównie na Switchu) a po drugie napisałem dlaczego uważam, że wyjście i potencjalne oceny tej gry w trybie bez VR będą dużo gorsze. No i pisałem, że sam bym chętnie zagrał w ten tytuł ale nie chce sobie psuć opinii o świetnej grze grając ja w postaci naleśnikowej bo sam posiadając PSVR wiem jak zmienia to percepcję. Wiec jeszcze raz powtórzę , jest to ex na PC, nie jest exem Sony, więc nawet jakbym był fanbojem Sony to nie widzę tu żadnej logiki w tym co wcześniej pod moim adresem napisałeś.

Edytowane przez hennepin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam, zobacz jak fanboj Sony z posta numer 13 https://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=15194174&N=1 ma wściekliznę, że Alyx jest obecnie najlepiej ocenianym tytułem w tym roku.

 

 

Nie wnikając w szczegóły -uważasz, że wypowiedź jednego(czy nawet trzydziestu) pieniacza(o ile faktycznie to pieniacz, bo teraz kluczowy argument w dyskusji to "ból dupy" aka wścieklizna dopasowywany niemal do wszystkiego) wiąże całość z Sony? :hmm: To jest chyba coś więcej niż przysłowiowe szukanie smaku w dupie :lol2:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam, zobacz jak fanboj Sony z posta numer 13 https://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=15194174&N=1 ma wściekliznę, że Alyx jest obecnie najlepiej ocenianym tytułem w tym roku.

Tylko co to zmienia i wprowadza do dyskusji?

 

Przecież stękacze i napinacze znajdą się zawsze i wszędzie, i tu nie chodzi tylko o giereczki. Nie wiem co ma niby udowadniać ten Twój post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na życzenie wstawiam filmik, jaki nagrałem kilka dni temu, a nie wiedziałem nawet, że się nagrał. Chcę na nim udowodnić, że nie trzeba biegać jak poj.. o 2 w nocy (zresztą zobaczcie godzinę na filmiku), tylko można sobie grać leżąc wygodnie w łóżku, jak na konsoli ;)

Serio ty tak chodzisz w tej grze i nie bierze cie na rzyganie? Szacun.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio ty tak chodzisz w tej grze i nie bierze cie na rzyganie? Szacun.

 

Poczekaj z szacunkiem, bo może odpisze, że jednak go zbiera :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę grać w ten sposób ale max do godziny..

 

Wolę jednak mieszane sterowanie + teleporty wtedy mogę grać nawet po 3-4h na sesję i nie odczuwam żadnego dyskomfortu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio ty tak chodzisz w tej grze i nie bierze cie na rzyganie? Szacun.

We wszystkie istniejące gry VR tak gram i zapewniam Cię, że po dwóch krótkich sesjach szybko się przyzwyczaisz :) Jest tylko jeden warunek - musisz ustawić obroty skokowe, a nie płynne. Inaczej owszem - możesz mieć problem z dostosowaniem błędnika.

 

A teraz:

- Moj filmik z HL: Alyx. Tym razem bez kamerki (bo gram w środku nocy, nie jestem sam, ale głównie dlatego, że bateria od telefonu, który jest moją kamerką padła), ale celem tego filmiku jest pokazanie, że to nie tylko najlepsza gra VR, ale i ... najlepsza gra w ogóle. :) Zapraszam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś po dwóch tygodniu grania codziennie w różne gry chodzone, skakane(RIGS) dorobiłem się tzw "VR legs", od tego czasu mnie to nie rusza, jak mózg sobie uświadomi, że to nie dzieje się naprawdę to odruchy wymiotne znikają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem recenzje AngryJoe i on tam mówił, że grali w tą grę we trzech i każdego zamuliło, a podobno wcześniej nigdy nie mieli takich problemów w innych grach VR, pomyślałem więc że tu musi być grubo, zwłaszcza jak zobaczyłem filmik HDR'o gdzie on rzadko używa skoków do chodzenia.

Ja osobiście miałem jedno doświadczenie z VR, wytrzymałem jakieś 15 minut i czułem się po tym jak po libacji alkoholowej, tak więc wyleczyłem się z tej technologii na jakiś czas, choć to było wiele, wiele lat temu.

Prawdopodobnie da się do tego przyzwyczaić organizm, jeśli by tak nie było to by się nie dało pływać na statkach, to jest też pewnie indywidualna sprawa, ja chyba nie czuję się na siłach żeby przyzwyczajać organizm, ale podziwiam samozaparcie innych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem recenzje AngryJoe i on tam mówił, że grali w tą grę we trzech i każdego zamuliło, a podobno wcześniej nigdy nie mieli takich problemów w innych grach VR, pomyślałem więc że tu musi być grubo, zwłaszcza jak zobaczyłem filmik HDR'o gdzie on rzadko używa skoków do chodzenia.

Ja osobiście miałem jedno doświadczenie z VR, wytrzymałem jakieś 15 minut i czułem się po tym jak po libacji alkoholowej, tak więc wyleczyłem się z tej technologii na jakiś czas, choć to było wiele, wiele lat temu.

Prawdopodobnie da się do tego przyzwyczaić organizm, jeśli by tak nie było to by się nie dało pływać na statkach, to jest też pewnie indywidualna sprawa, ja chyba nie czuję się na siłach żeby przyzwyczajać organizm, ale podziwiam samozaparcie innych ;)

Pytanie tylko, czy wszyscy mieli stale 90 klatek? Niestety spadki poniżej tej wartosci mogą różnie skutkowac u kazdego. W Rifcie S z kolei nawet jedna klatka w dół może miec podobne objawy, bo tam mamy 80 fpsow, a to juz maksymalnie niski próg wytrzymałości. Chyba, że gramy w trybie Roomscale, to i 72 klatki (Quest) styknie. Dlatego też zapomnijcie o grze tak jak ja na Queście. To samobójstwo nawet dla mnie. Na Rifcie S już zdecydowanie bardziej, ale do tego potrzeba na prawdę mocnej maszyny. Z kolei do warunkow, w jakich ja gram na Reverbie - gtx 1080ti/ RTX 2070 Super/2080 noTi i krecony I5 9600k to obsolutne minimum, chyba, ze chcecie schodzić z detalami do low/medium, to moze ten 2060/1080 i wykrecony I5 6600k styknie. Niestety, ale o ile miedzy 80, a 90 hercami damy rade, tak miedzy 72 a 80 juz nie. Pamiętajcie - caly czas mówie o sitting mode.

Edytowane przez HDR'o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to ekipa od AJ wolała grać na Rift S bo na Index wszystkich muliło i się źle czuli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wszystkie istniejące gry VR tak gram i zapewniam Cię, że po dwóch krótkich sesjach szybko się przyzwyczaisz :) Jest tylko jeden warunek - musisz ustawić obroty skokowe, a nie płynne. Inaczej owszem - możesz mieć problem z dostosowaniem błędnika.

 

A teraz:

- Moj filmik z HL: Alyx. Tym razem bez kamerki (bo gram w środku nocy, nie jestem sam, ale głównie dlatego, że bateria od telefonu, który jest moją kamerką padła), ale celem tego filmiku jest pokazanie, że to nie tylko najlepsza gra VR, ale i ... najlepsza gra w ogóle. :) Zapraszam :)

 

 

Widzialem kilka filmikow, czy sterowanie na prawdejest tak ulomne jak na nich? W sensie chodzi mi o ta nieporadnosc, mam wrazenie, ze ludziom brakuje pewnosci, ruchy sa wykonywane jak u 4 latka gdzie brakuje tej koordynacji. Ja bym tak nie potrafil grac.

Edytowane przez joloxx9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem kilka filmikow, czy sterowanie na prawdejest tak ulomne jak na nich? W sensie chodzi mi o ta nieporadnosc, mam wrazenie, ze ludziom brakuje pewnosci, ruchy sa wykonywane jak u 4 latka gdzie brakuje tej koordynacji. Ja bym tak nie potrafil grac.

Chodzi o to, że w czasie, kiedy są przeciwnicy, to samo celowanie, a tym bardziej przeładowywanie broni, to typowa adrenalina. Często (zwłaszcza przy większej ilości przeciwników) wręcz ręce się trzęsą :P

 

Z innej beczki - mam pytanie odnośnie Waszego zdania nt ku. Wg mnie mogą być frustrujące, ale uczą koncentracji i opanowania. A co Wy o nich myślicie ?

Edytowane przez HDR'o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat czego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat czego?

Nt kul w Alyx. Chodzi mi o ich pomysłowość, ale czy Wam się podobają, co sądzicie o ich wizualnym aspekcie, ale czy Was nie frustrują po pewnym czasie powtarzalnością, albo trudnością ? Mi kompletnie nie, ale przyznam, że im bardziej skomplikowane kule, tym bardziej ... ręce bolą od operowania nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę miał dopiero okazję zagrać na Indexie. Chociaż jak widzę opinie, że Index jest rzygogenny, a nigdy nie używałem to trochę się boję. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę miał dopiero okazję zagrać na Indexie. Chociaż jak widzę opinie, że Index jest rzygogenny, a nigdy nie używałem to trochę się boję. :E

Dlatego już teraz jako osoba, która mniej miała styczności z VR upewnij się, że wybierzesz 120 lub 144 hz i sprzęt pozwoli na granie w stałych 120 klatkach no i jako tryb wybierz cykl mieszany (chodzenie plus teleporty plus room scale). Będziesz miał maks imersji, a nie będziesz jednocześnie narzekał, że teleporty wybudzają Cię z imersji. Daj znać, jak wrażenia, jak tylko pograsz :)

Edytowane przez HDR'o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w to nie u siebie będę grał.

9900k i 2080ti więc chyba wiele lepiej klatkami się nie da. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że w czasie, kiedy są przeciwnicy, to samo celowanie, a tym bardziej przeładowywanie broni, to typowa adrenalina. Często (zwłaszcza przy większej ilości przeciwników) wręcz ręce się trzęsą :P

 

Z innej beczki - mam pytanie odnośnie Waszego zdania nt ku. Wg mnie mogą być frustrujące, ale uczą koncentracji i opanowania. A co Wy o nich myślicie ?

Nie tlumaczylbym tego adrenalina, widzialem jak chlopak rzucal w Alyx czyms w rodzaju "przylepnego granatu" mial rzucic doslownie przed siebie na odleglosc tych 4 metrow i na wiecej niz 10 prob chyba raz mu sie udalo, to nie byla adrenalina tylko wlasnie ulomnosc sterowania. W innym wypadku inna osoba nie mogla prosto strzelic bo non stop bron ustawiala sie w inna strone. Jesli o mnie chodzi to bym juz dawno to wylaczyl. W grze jest pianino i ludzie graja co nieco na nim, wychodzi na to, ze gra albo raczej caly VR ma problem jedynie przy dynamicznej rozgrywce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mój ostatni filmik z Half Life Alyx. Tym razem chcę na nim pokazać, jak grać na headsecie WMR (u mnie to Reverb) w środku nocy leżąc wygodnie w łóżku w momencie, kiedy nie jesteśmy sami w domu i (np) dziewczynę denerwuje światło wymagane do kamerek headsetu WMR. Jest to także imo mój najlepszy z dotychczasowych filmików i najbardziej dokładny filmik pokazujący to, jak ja na prawdę gram na co dzień w VR :) Zapraszam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w ósmym levelu, ale po tym, co zobaczycie w

siódmym - Alien Isolation stanie sie dla Was bardzo słaba grą, mimo, ze Jeff (bo o nim mowa) do najinteligentniejszych nie należy, ale straszy, jak malo kto i ciekawe, ile osób grając w nocy mialo odwagę spojrzecmu w oczy. Obstawiam, ze kazdy grający je zamykał ze strachu :D Moment, w którym musieliśmy go ponownie uwolnić, by połączyć przewody zostanie mi w pamięci bardzo długo, a ww Alien Isolation na jego tle, to gra dla dzieci

:D

Edytowane przez HDR'o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się zakończenie. Za dużo nawymyślali.

 

Skończyłeś Hydruś? Czy jak to u Ciebie hajp, a potem gra na 3 lata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wyłączyłem i schowałem już, ale jak widać FC widzi wentyl, teraz jest pod Fan3, jak się sparuje i ustawi to nie reaguje na kontrole manualną oraz krzywą.   
    • Od piątku wraca globalne ocieplenie , ostatni tydzień było globalne oziębienie  @LeBomB zmiany które proponujesz potrzebują kilkudziesięciu lat , nierealne  U nas liczy się maksymalnie najbliżej 4 lata od wyborów do wyborów 
    • Przeprosiłem się z Afterburnerem ale tym razem ściągnąłem wersję beta (wcześniej działałem na stabilnych). Jak karta będzie kaprysić z UV to za karę zrobiłem jej OC. Core Clock +200 MHz Memory Clock +2000 MHz Power Limit: 100% Temp Limit: 88*C Przy Core Clock +250MHz potrafiło się coś wykrzaczyć. Może jeszcze znajdę jakieś wartości "pomiędzy". Parę godzin CP2077PL i chodzi elegancko. Podniósłbym VRAMy na wyższą wartość, przy +2200MHz pojawiały się jakieś pierwsze niestabilności, na 2150MHz chodziło stabilnie, jednak akurat Afterburner ma blokadę na +2000MHz. Da się ją jakoś podnieść w tym programie?
    • Co pokazuje program FC ? Po jego uruchomieniu program automatycznie wykrywa wszystkie czujniki na płycie i pokazuje je w formie tabelek. U mnie tak to wygląda - na czerwono wykryte czujniki, te ciemniejsze są nieużywane i je zaznaczam jako ukryte. Na żółto dodane tabelki w formie graficznej i przydzielone do czujników. Tabelki mam opisane, ale zanim je opisałem musiałem ustalić, który czujnik pokazany w programie odpowiada danemu gniazdu FAN na płycie głównej. Nie umiem tego wytłumaczyć nie mając tego przed nosem
    • Kupujesz terminal HP t640 i z głowy lub przy mniejszej ilości złącz i dysku zewnętrzym cokolwiek z r1505 np. igel m350c za ~100 zł. Lub szukasz laptopa z vegą, który powinien mieć hdmi 2.0, ale nie jestem pewien, czy nie obcinają tego w niektórych laptopach. W sumie to nie wiem, czy te terminale też nie mają obciętego displayport przy konwersji na hdmi, hmm... Osobiście właśnie będę składał coś takiego w większej obudowie chieftec CS-03B-U3 z resztek, od razu również jako magazyn syfu, ponieważ ma miejsce na 4 dyski i zatokę na napęd. Do kupienia za ~45 zł z zasilaczem...Ale w sumie nie wiem czy mi to potrzebne, skoro w moim przypadku dysk zewnętrzy i magazyn w głównym komputerze lepiej się sprawdzi  Więc, myślę nad zwrotem płyty głównej.  Spotify i foobarem można sterować zdalnie z telefonu, jakie Kodi lub inne odtwarzacz filmów pewnie też.   440mm x 140mm x 350mm, matx, sff zasilacz, pełnowymiarowe karty.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...