Skocz do zawartości
Myst

Half-Life: Alyx

Rekomendowane odpowiedzi

Nie podoba mi się zakończenie. Za dużo nawymyślali.

 

Skończyłeś Hydruś? Czy jak to u Ciebie hajp, a potem gra na 3 lata?

Jestem na końcu 10-tego. Gram od premiery i to w ciągu ostatnich 10 lat rekord, jeśli chodzi o szybkość przechodzenia gry. Normalnie nie mam już tak czasu na granie. Alyx to wyjątek. Robie sesje nocne średnio co druga nocke (czasem dwie nocki pod rząd) po ok 2-3h. Nie chcę jeszcze tego kończyć. Za szybko to poszło, a za dobrze się bawię. Bym pewnie już dawno mial koniec, gdyby nie filmiki, ciągłe zaczynanie leveli od nowa (bo komus pokazuję grę), czy fakt, że gram na siedząco i na hardzie, co jest wręcz ekstremalnym poziomem trudności (gra tworzona pod room scale i to widać). Tak czy inaczej - i tak padł rekord szybkości :) Hype u mnie jest na maksymalnym poziomie.

Edytowane przez HDR'o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne uczucie skończyć coś, czemu nic już szybko nie dorówna.

Od razu mówię, że bez znajomości Alyx, nie ma sensu czekać na HL3 (lub 2 Epizod 3), bo zakończenie Alyx

obraca zakończenie Epizodu 2 i fabułę całej serii o milion procent.

Gra mimo jednego minusa i jednej irytującej zagadki po raz pierwszy od premiery Crysisa 1 dostaje u mnie pełne 10 na 10. Są to zbyt słabe minusy, by obniżyc ocenę o pół oczka. Co najwyżej o 0.1 od każdego minusa, czyli wychodzi 9.8, a że nie ma takich ocen, a ósemce bliżej do dziesiatki niż do piątki, siłą rzeczy musze dac 10 na 10 :P

Edytowane przez HDR'o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy dodać, że sama gra nie ma fabularnie znaczenia. Wystarczy widzieć ostatnie bodajże 4 minuty. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=66HIE3DFfjo&t=187s

Już się da grać bez VR :D

Edytowane przez kamilos69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9+/10 w CDA ta gra dostała, jako pierwsza z prawdziwego zdarzenia gra VR. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=66HIE3DFfjo&t=187s

Już się da grać bez VR :D

Łał. Wygląda bardzo... "zachęcająco" :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=66HIE3DFfjo&t=187s

Już się da grać bez VR :D

Wiedziałem ze to będzie nie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, kto będzie takim hardcorem

Tutaj jest bardzo ladnie dzialajacy mod...

 

 

Na pewno lepsze to niz VR.

Edytowane przez joloxx9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest bardzo ladnie dzialajacy mod...

 

 

Na pewno lepsze to niz VR.

Ty na serio wolalbys w to pograc poza vr bardziej niz na vr? (Czyli grac w gre z grafika i mechaniką z roku 2004) Jjjasne. Oszukuj się dalej :)

Edytowane przez HDR'o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to grafika z 2004? Przecież napisałeś w innym wątku, że to jeden z najładniejszych tytułów? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, magia VR.

 

Bez gogli to "płaska" gra z 2004, z goglami na nosie już najpiękniejszy tytuł jaki jest na rynku. Czary :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż za technologia te okulary, gra z oprawą z 2004 zamienia się w jeden z najładniejszych tytułów na rynku. :E Zawsze myślałem, że to działa odwrotnie.

 

Okulary kompletnie mnie nie kręcą, nie spodziewałem się, że nowy Half-Life może się okazać pierwszym tytułem, którego obejrzę na YT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest bardzo ladnie dzialajacy mod...

 

 

Na pewno lepsze to niz VR.

 

No na pewno nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż za technologia te okulary, gra z oprawą z 2004 zamienia się w jeden z najładniejszych tytułów na rynku. :E Zawsze myślałem, że to działa odwrotnie.

 

Okulary kompletnie mnie nie kręcą, nie spodziewałem się, że nowy Half-Life może się okazać pierwszym tytułem, którego obejrzę na YT.

Sam właśnie przyznałes mi rację. Obejrzysz na YT? A czemu nie zagrasz bez VR? OH wait...I przykro mi, ale tak to właśnie wyglada. Bez VR mechanika to jakis żart, a graficznie tez wyglada to tak, jakby był zastosowany starszy silnik, mimo, ze teoretycznie jest to samo, ale patrzsc na te filmiki, widze spłycenie graficzne (tak, jak bym z 2080 ti przesiadl się...na PS2 ; dla pocieszenia, z koncówki generacji PS2 :D) Samo założenie gogli zmienia Ci odbiór grafiki, ale to tylko jeden z ogromu (jest ich wiecej, niż użyłem liter w tym poście) czynników, które sa inne po założeniu gogli. Ale to potwierdzi praktycznie każda jedna jednostka, ktora grala na goglach i odważyła się spojrzeć na ten twor zwany modem. Chcesz, graj w ten sposób, ale kazdy Ci powie, ze to nie jest warte świeczki.

 

No na pewno nie...

Niech oszukuje samego siebie. Nie przetłumaczysz, póki sam nie zagra w obie wersje :)

Edytowane przez HDR'o
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ostatnio dobrze porównał granie Alyx na modzie względem tego co oferują gogle VR - to jak zwiedzanie Disneylandu przez Google Earth :E

Edytowane przez Meuron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ostatnio dobrze porównał granie Alyx na modzie względem tego co oferują gogle VR - to jak zwiedzanie Disneylandu przez Google Earth :E

 

są tu tacy co napiszą ze jest to najlepsze rozwiązanie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to potwierdzi praktycznie każda jedna jednostka, ktora grala na goglach i odważyła się spojrzeć na ten twor zwany modem. Chcesz, graj w ten sposób, ale kazdy Ci powie, ze to nie jest warte świeczki.

Co w związku z tym? Przecież właśnie dlatego wolałbym to zobaczyć na YT niż grać w upośledzonego moda. Nie zmienia to faktu, że okulary mnie nie kręcą i nie interesują. Mimo dużej sympatii do HL, płacenie takiej kasy za VR w obecnej formie i dla jednej produkcji, kompletnie nie wchodzi w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w związku z tym? Przecież właśnie dlatego wolałbym to zobaczyć na YT niż grać w upośledzonego moda. Nie zmienia to faktu, że okulary mnie nie kręcą i nie interesują. Mimo dużej sympatii do HL, płacenie takiej kasy za VR w obecnej formie i dla jednej produkcji, kompletnie nie wchodzi w grę.

Medal of Honor ma niewiele nizszy budżet. W zasadzie prawie porównywalny do Alyx. A ze to silna marka, więc grabz gory skazana na sukces, jak Alyx. Już masz dwie. Z mniejszych, ale mimo wszystko wysokobudżetowych gier masz Walking Dead czy Boneworks. To juz 4. Kolejne większe gry: Lone Echo 1,2, Edge of Nowhere. To już 7. A tyle masz ....dobrych exow na PS4. Kolejne 3 gry: Alien Isolation, Hellblade, Doom 3 BFG, Doom zVFR, Fallout 4. Alex też wypisał swego czasu pokaźną liste gier przewyższajacą funem większa ilość współczesnych kiszek. Coś jeszcze chcesz dodać?

Edytowane przez HDR'o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, ale o czym Ty w ogóle piszesz? Przeczytałeś mojego posta? Testowałem VR i mnie na tą chwilę nie interesuje, natomiast jakość dostępnych na niego gier jest różna. Na obecnym etapie porównywanie ich do "normalnych" produkcji nie ma najmniejszego sensu. Natomiast samo pojęcie funu to sprawa mocno indywidualna, więc bądź łaskaw nie sugerować, że wszyscy muszą się bawić tak dobrze jak Ty. Cytowanie Alka na tym forum z litości przemilczę.

 

Nawiązując szerzej do VR, nie jestem przeciwnikiem tej technologii. Wręcz przeciwnie, jak już ceny sprzętu spadną i pojawi się więcej sensownych produkcji, w miejsce popierdółek obecnie na rynku dominujących, jestem jak najbardziej otwarty na zakup. Nadal będzie to jednak kaprys i gadżet do pokazania znajomym, a nie coś co może zastąpić tradycyjny gaming.

Edytowane przez Vulc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że każda z tych konwersji doskonale działa w trybie standardowym. Tak, granie w Alyx na tym modzie to jeszcze większe drewno niż granie w VR. Ale granie w te tytuły które wymieniasz na końcu nie zmienia nic.

My się nie dogadamy bo Ty masz mokro na myśl o tym, że mozesz otworzyć szufladę czy wyjąć magazynek machając łapami jak paralityk na środku pokoju. Dla mnie to nie jest plus ani rewolucja tylko ciekawostka która staje się upierdliwa po chwili. To jest trochę tak jak z ludźmi którzy chcieliby sprawnej policji i przepisów drogowych w GTA, czyli upierdliwej i nudnej rozgrywki.

 

I nie, ta gra nie wygląda lepiej w VR. Sam przyznajesz, że kwestia perspektywy czyli taki bełkot na zasadzie usiądź dalej od ekranu To nie będzie widać słabych tekstur.

Grałem na Rifcie S koniec końców, a nie na Indexie. I tak wiem, że to nie to samo co na Twoim "4k" na oko. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez VR działa tylko kilka z tych gier, a Medal of Honor to prawie taki sam hicior jak Alyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, magia VR.

 

Bez gogli to "płaska" gra z 2004, z goglami na nosie już najpiękniejszy tytuł jaki jest na rynku. Czary :thumbup:

 

Może po prostu tyle ten VR wart co RT w tym momencie tzn. najładniejsza gra na VR to taka z grafiką z 2004 bo lepszej nie ogarnie :E a jedyna gra w pełni korzystająca z RT to Quake 2 bo też nie ma sprzętu co by to ogarnął na dużą skale :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie technologie nadal są mocno w powijaku, najładniejsza gra VR to gra, która bez VR "wygląda jak gra z 2004 roku", a jedyna gra, która jest w stanie wykorzystać w pełni RT to gra z 1997 roku.

 

Obie technologie są na początku swojej drogi i jeszcze jakiś czas będziemy czekać na gry wyglądające jak Crysis i będące w stanie w pełni korzystać ze swoich zalet czyt. odpowiednik Crysisa renderowany w 100% w RT czy odpowiednik Crysisa w VR (mam tu na myśli grę, która bez VR wygląda jak Crisis, a nie coś z '2004', a po dołożeniu VR wgrania w fotel realizmem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...