Skocz do zawartości
Myst

Half-Life: Alyx

Rekomendowane odpowiedzi

Reverb, Index i Cosmos plus podbicie rozdziałki i to juz jest to. Nie trzeba wydawać fortuny.

 

No i pomijając aspekty techniczne i jakości wyświetlaczy. W co mam na tym grać :hmm: Praktycznie same popierdółki i dema technologiczne totalnie mnie nie interesujące. Najlepsza gra VR 2019 to Beat Saber :E.

 

Dopiero jest szansa jak Alyx odniesie sukces, że inne studia zaczną tworzyć gry z prawdziwego zdarzenia na VR. Ale czy ta gra odniesie sukces, czy będzie dobra? Przekonamy się za jakiś czas.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza gra VR 2019 to Beat Saber :E.

 

Nie grałeś więc nie wiesz jaki to killer :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam jest w co grać.. tylko jak ktoś patrzy tylko na tytuły AAA to fakt jest lekka lipa :)

 

Na pierwszym koncie mam ponad 160h, a na drugim jakieś 500-600h przegranych na vr i nie żałuje wydanej kasy.. ba mam nawet zamiar kupić indexa przed premierą hl'a

 

z5KJqWU.jpg

 

 

 

 

 

 

Zastanawiałem się, ale z drugiej strony brak normalnych sensorów sledzenia ruchu - w niektórych recenzjach jest to zaznaczane jako minus bo podobno czasem są jakieś małe problemy z poprawnym sledzeniem.

 

Wole jednak poczekać na indexa - bardziej podobają mi się takie kontrolery, które na pewno beda lepiej leżeć mi w dłoni.. te z cosmosa za bardzo przypominaja mi moje pierwsze gogle (hp mixed reality) :E

Do Cosmosa podczepisz latarnie, tylko po co Ci dodatkowe kable ? 6 kamer to jest to. Na początku byl problem z trackingiem i jasnoscia, ale najnowszy firmware wszystko naprawił. Poza tym Idwxa nie zbezprzewodowisz, a to najwieksza i kluczowa wtopa tych gogli. Granie bez kabli i sensorów to jest to. Poza tym kontrolery od indexa poslaczysz pod Cosmos, a jak nie, to ma identyczne na Allegro dedykowane Vivowi (różni je tylko nazwa, nic innego,nawet wyżłobienia są co do minimetra), tyle że kosztuja 2500, więc lepiej zamowic te od Valve.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie grałeś więc nie wiesz jaki to killer :E

Dla mojej żony i dzieciaka trochę tak :E podoba im się ta gra, ale nie na tyle, żeby chcieli VR w domu. Mi to nie sprawia, żadnej frajdy, można zobaczyć i tyle. Zdecydowanie wolę już w guitar hero pograć na ps4 :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wyglada to jakoś gorzej od garbiącego się chłopa który patrzy kilka godzin w szkiełko? no raczej nie

 

Takich jest miliony i jest to zupełnie normalne w przeciwieństwie do tych z goglami, także porównanie totalnie z doopy.lol2.gifJa jestem ciekaw, jak takie coś wpływa na wzrok.

 

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich jest miliony i jest to zupełnie normalne w przeciwieństwie do tych z goglami, także porównanie totalnie z doopy.lol2.gifJa jestem ciekaw, jak takie coś wpływa na wzrok.

Zero negatywów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich jest miliony i jest to zupełnie normalne w przeciwieństwie do tych z goglami, także porównanie totalnie z doopy.lol2.gifJa jestem ciekaw, jak takie coś wpływa na wzrok.

 

To się uśmiałem... Niezła dawka hipokryzji :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że od jakichś pół godziny przez 2 miechy możemy dodać wszystkie istniejące Half Lify (w tym Blue Shift i Opposing Force) do Steama (a mamy na to czas do premiery Alyxa), pozwólcie, że wkleję swój post z Gola.

 

Ale jaja. Sprawdziłem z ciekawości te Half Lify i nie dość, że jedynka mimo zaznaczonego języka ENGLISH jest po Polsku (przynajmniej MENU, nie wiem, jak dalej), to jeszcze uwaga: i jedynka i dwójka i epizody mają zakładkę z trybem VR :D Do tej pory tego nie było, przynajmniej jak ostatnio odpalałem dwójkę. Przecież to najlepszy prezent jaki kiedykolwiek jakakolwiek firma growa dała graczom :D Czyli jednak nie będzie dzisiaj ani Dooma, ani przerwy od VR. Co więcej, skoro jest jedynka w VR, to ... po co mi Black Mesa ? :D Jak się okaże, że jedynka jest spolszczona i działa VR na Cosmosie, to żegnaj Black Meso (mimo, że już byłem w połowie gry, to bez VR tak średnio mi się chce grać, a skoro jedynka jest zsourcowana, to graficznie nie będzie kuła w oczy :)

 

EDIT - niestety moja radość okazała się zbyt wczesna, bo po uaktywnieniu trybu VR w każdy Half Lifie mam czarny ekran. Nie wiem, czy tylko jest opcja taka , a moda jeszcze nie ma, czy trzeba go ściągać osobno, czy dopiero wyjdzie, ale zrobili już opcje, a może coś źle zrobiłem. Jeśli się tylko dowiem, jak jest, to napiszę :)

Edytowane przez HDR'o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można dodać tylko grać za darmo do 1 kwietnia.

Mylisz się. Po pierwsze nie do 1 kwietnia, tylko do premiery Alyx (czyli któregoś marca), a po drugie do tego czasu masz czas, by grę dodać do Steam, a nie, że będzie działać darmowa gra. Widziałeś kiedyś grę, którą na Steamie była za darmo tylko przez pewien czas ? Albo inaczej: Nawet jeśli tak było (a było tak przez weekend i tylko kilka gier na krzyż miało takie akcje), to była to osobna nazwa pliku instalacyjnego, a nie ta sama, co pełna wersja, więc nie ściągałeś jej dokładnie z tego samego URL'a (czyli coś jak demo, które ma w nazwie demo, tylko że tutaj miało inną nazwę) ;) I chyba nawet nie na Steamie tylko na Epiku i na Battle.necie.

Edytowane przez HDR'o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te gry po 2 miesiącach znikną jeśli nie masz ich kupionych. To jest 2 miesięczny trial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się. Po pierwsze nie do 1 kwietnia, tylko do premiery Alyx (czyli któregoś marca), a po drugie do tego czasu masz czas, by grę dodać do Steam, a nie, że będzie działać darmowa gra. Widziałeś kiedyś grę, którą na Steamie była za darmo tylko przez pewien czas ? Albo inaczej: Nawet jeśli tak było (a było tak przez weekend i tylko kilka gier na krzyż miało takie akcje), to była to osobna nazwa pliku instalacyjnego, a nie ta sama, co pełna wersja, więc nie ściągałeś jej dokładnie z tego samego URL'a (czyli coś jak demo, które ma w nazwie demo, tylko że tutaj miało inną nazwę) ;) I chyba nawet nie na Steamie tylko na Epiku i na Battle.necie.

 

https://twitter.com/valvesoftware/status/1219729043202789377

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i gdzie masz tam fragment o tym, że to nie limit na dodanie, tylko czas na darmową grę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym do 1 kwietnia to portal się walnął (do czasu premiery gry tak jak pisałeś) a wszędzie piszą, że jest to darmowy triał, przeczytaj sobie np. na CDAction.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te słowa można dwojako zrozumieć. Wiec teraz sam już nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej samej zasadzie robią darmowe weekendy na jakiś tytuł - z tym że tutaj macie przeszło 2 miesiace.. gra nie jest na stałe przypisywana do konta :)

 

Wystarczy w wyszukiwarce steam wpisać np "half life 2" i wyświetlana jest cena -jakby gra była rozdawana za free to powinna pojawić się informacja "bezpłatnie"

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem problemu , sprawa jest prosta , po pobraniu macie 2 miesiące na granie w cała serię , 1 kwietnia zniknie możliwośc pobierania tej wersji i trzeba bedzie sobie ja kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie 1 kwietnia, tylko na premierę Alyxa, a ta równie dobrze może być 1 marca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapewne nie macie czasu tego czytać, ponieważ gracie w darmowe poprzednie części Half-Life'a, ale jeżeli akurat uda wam się oderwać, może znajdziecie tutaj kilka ciekawych informacji. Od swojej pierwszej zapowiedzi Alyx wzbudza sporo entuzjazmu i to nawet wśród tych, którzy gogli nie posiadają. Być może to zasługa tego, że twórcy całkiem sprawnie wyjaśnili, dlaczego gra wyjdzie tylko na VR, a może po prostu wszyscy życzymy Gordonowi Freemanowi i spółce jak najlepiej. Uspokajam więc: wygląda na to, że produkcja jest już na ostatniej prostej i nic jej nie zagraża.

 

Wieczorem na Reddicie odbyła się sesja pytań i odpowiedzi, w której wzięła udział spora część zespołu stojącego za Half-Life: Alyx. W kontekście wydarzeń ostatnich tygodni, nie mogła nie zostać poruszona kwestia potencjalnego opóźnienia. Developerzy zgasili obawy w zarodku:

 

Z wyjątkiem garści poprawek do absolutnie ostatniej sceny tytuł jest gotowy. Wielu z nas w Valve, podobnie jak testerzy, przeszło całą grę nawet kilka razy.

 

W tej chwili przede wszystkim skupiamy się na wygładzaniu produkcji i naprawianiu błędów – dokładnie w tym miejscu mieliśmy nadzieję się znaleźć w tym momencie w procesie produkcji. Jesteśmy pewni, że uda nam się zdążyć z premierą w terminie, który zaplanowaliśmy.

 

Dowiedzieliśmy się też, że nad Alyx pracuje w tej chwili ok. 80 osób (co jest jednym z większych zespołów w historii Valve). Co do samej rozgrywki: twórcy nieco eksperymentowali ze skakaniem w VR-ze, ale testujący raczej nie reagowali na to za dobrze. Większość przeszkód czy dziur pokonamy więc raczej wspinając się na nie (chociaż z rzadka zdarzą się momenty wymagające susu, a właściwie susiku). Poruszono także kwestię Barnacle, czyli dobrze znanych z poprzednich części stworów wiszących na suficie i przyciągających do siebie nieuważnych graczy. Tym razem zachowywać się będą inaczej, ponieważ poruszanie naszą postacią, gdy my sami nie poruszamy się w rzeczywistości, w VR-ze niesie ze sobą przykre konsekwencje. Twórcy nie zdradzili szczegółów, ale zapewne będziemy musieli po prostu zrywać z siebie macki przeciwnika zadające nam obrażenia. Developerzy zdradzili też, że wszystkie bronie do obsługi wymagać będą tylko jednej ręki, ale w niektórych przypadkach druga pomoże redukować odrzut.

 

Pytań oczywiście było dużo, dużo więcej; niektóre były stricte fabularne i zrozumiałe tylko dla zagorzałych fanów serii, inne dotyczył kwestii technicznych. Wszystkie znajdziecie W TYM MIEJSCU.

 

Half-Life: Alyx na rynek trafi w marcu.

By CDaction

 

:zakochany::heartpump:

Edytowane przez HDR'o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By CDaction

 

:zakochany::heartpump:

 

 

Jeszczze tylko ponad miesiac i jazda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszczze tylko ponad miesiac i jazda :D

Jakiego masz Rifta? S czy CV1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualnie cv1, wczesniej miałem hp mixed reality i vive pro, a teraz zastanawiam się czy nie zmienić na idndexa jesli go gdzieś dostane do premiery halfa ew. chodzi mi jeszcze po głowie cosmos chociaż te kontrolery mnie odstraszają, bo w hp mixed były podobne i jakoś mi się niewygodnie grało..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...