Skocz do zawartości
Myst

Half-Life: Alyx

Rekomendowane odpowiedzi

HZvyTet.png?1

 

Half-Life: Alyx to pierwsza od ponad dekady odsłona kultowej serii Half Life skoncentrowanej wokół walki ludzkości z pozaziemskimi siłami Kombinatu (Combine), osadzona na osi czasu sagi pomiędzy wydarzeniami z HL1&2

Grając jako Alyx Vance jesteś jedyną szansą Ludzkości na przetrwanie. Kontrola Kombinatu nad planetą od czasu wydarzeń w kompleksie Black Mesa zwiększa się, wraz z postępującą koncentracją populacji ludzkiej w ośrodkach miejskich. Wśród niej znajdują się najwybitniejsi naukowcy, Ty oraz Twój ojciec, Dr Eli Vance. Jako twórcy ruchu oporu, kontynuujecie swoje niejawne badania naukowe, które znajdują zastosowanie dla tych, którzy odważą się przeciwstawić Kombinatowi.

 

Gra w obecnej wersji ma być wydana jedynie na urządzenia VR.

Źródło: Steam

 

Premiera:

oSFZDz4.png?1

 

Opinia z The Verge:

Can Valve save VR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to co zobaczyłem mi się podoba, nawet bardzo. Znaczy się sam fakt, że gra będzie "VR only" (przynajmniej tyle wiadomo na dzień dzisiejszy) to nie jest powód do wielkiej radości w moich oczach, bo takich gogli nie mam i długo mieć nie będę. Ale już sam fakt umiejscowienia akcji między pierwszą, a drugą częścią HL to świetny koncept. Tam się działa cała masa interesujących wydarzeń, o których siłą rzeczy dowiadywaliśmy się tylko z opowieści w HL2. Teraz będziemy to mogli zobaczyć na własne oczy czy nawet wziąć w tym wszystkim udział. I to jest moim zdaniem OK. Inwazja Kombinatu na ziemię, Wojna siedmiogodzinna czy budowa Cytadeli. Choć nie wiem jak to się układa na osi czasu, bo Alyx np. podczas Wojny siedmiogodzinnej to byłby chyba mały dzieciak. Ale mniejsza o to, nie będę wchodził już w takie niuanse. Fakt jest taki, że fabularnie to może być po prostu naprawdę ciekawe.

 

Tylko to nieszczęsne nastawienie na VR. No nic, może Volvo pchnie ten wózeczek z produkcjami na gogle wirtualnej rzeczywistości, tak jak to kiedyś zrobili ogólnie z rynkiem gier wideo przy premierze HL2. Bo skoro to ma być naprawdę "duży", czyli długi i dopracowany tytuł, to szanse na to jakieś tam są. Bo jeśli nie oni, to w sumie kto ma to zrobić... No i zobaczymy, czy ludzie z "Zaworu" jeszcze potrafią robić gry, bo Artifact im się czkawką odbił :lol2:

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również czekam na grę AAA z prawdziwego zdarzenia dla VR. Póki co ogrywam simy, gdzie jazda w Asseto Corsę na headsecie to czysta przyjemność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno tyle osób kupiło a zainteresowanie tematem mizerne :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale co tutaj pisać jak nic o tej grze jeszcze nie wiadomo? wiem że biore na premiere choć nie powiem - wolał bym normalnego hl'a :)

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na STEAM 4 miejsce w sprzedaży to :E

 

VALVE INDEX VR Kit

 

Half-Life: Alyx jednak skutecznie "sprzedało" gogle VR.

 

EDIT:

 

Grę powinni dawać gratis do tego zestawu.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na STEAM 4 miejsce w sprzedaży to :E

 

VALVE INDEX VR Kit

 

Half-Life: Alyx jednak skutecznie "sprzedało" gogle VR.

 

EDIT:

 

Grę powinni dawać gratis do tego zestawu.

Przecież dają. Tylko do innych headsetów płacisz 193 zyble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie obowiązkowy tytuł więc czekam.. Może do tego czasu wymienię mojego oculusa na gogle od valve tylko co tu kobiecie powiedziec :E

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie na psvr2(a sie na to zapowiada) to sprawdze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie obowiązkowy tytuł więc czekam.. Może do tego czasu wymienię mojego oculusa na gogle od valve tylko co tu kobiecie powiedziec :E

Nic. Może nie zauważy. A kak zauważy, to nie mów jej o kwocie, tylko, ze się wymieniłes z kimś :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic. Może nie zauważy. A kak zauważy, to nie mów jej o kwocie, tylko, ze się wymieniłes z kimś :>

 

W sumie stare sprzedam.. do nowych coś dołoże to tak jakbym się wymienił :E:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie na psvr2(a sie na to zapowiada) to sprawdze.

 

No właśnie poczekam aż będzie tania alternatywa na PS5 i wtedy się obada Half-Life: Alyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ogień. Zapowiada się pierwsza gra AAA z prawdziwego zdarzenia na VR, które dalej mimo, że zestawy potrafią kosztować ponad 1k euro dalej oferuję lipną rozdzielczość wyświetlaczy do takiej zabawy i wszystko poza pierwszym planem(który też zresztą przy tej rozdzielczości jest zaledwie na średnim poziomie szczegółowości) jest rozmyte jakby Stępień z 13 posterunku patrzył przez swoje denka :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Kazda gre jesteś w stanie podbić do wyzszej rozdzielczości i wtedy wszystko wyglada zdecydowanie lepiej - nawet na tak lipnym wyswietlaczu.. :)

 

blEugVl.jpg

 

 

 

I nie przesadzałbym z tym rozmyciem na dalszym planie, bo coś takiego w większości gier w ogole nie ma miejsca - nie wiem skąd Ci sie to wzielo..

Edytowane przez dawidoxx
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scaling co nieco poprawi, ale nie załatwi większej liczby pixeli.

 

Skąd się wzięło? po prostu jak testowałem jakieś google oculus/HTC etc zawsze gdy chcę spojrzeć na dalszy plan w głąb obrazu to on traci bardzo mocno na szczegółowości przy czym tracę imersję. Może to kwestia przyzwyczajenia, aby nie patrzeć zbyt mocno w głąb tego co jest wyświetlane, a skoncentrować się głównie na pierwszym planie, ale ja lubię sobie podziwiać widoczki i wtedy zonk.

 

Dla mnie w tych wynalazkach na dzień dzisiejszy to minimum true 4k na oko powinno być i wtedy by już to na prawdę przyzwoicie wyglądało.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ogień. Zapowiada się pierwsza gra AAA z prawdziwego zdarzenia na VR, które dalej mimo, że zestawy potrafią kosztować ponad 1k euro dalej oferuję lipną rozdzielczość wyświetlaczy do takiej zabawy i wszystko poza pierwszym planem(który też zresztą przy tej rozdzielczości jest zaledwie na średnim poziomie szczegółowości) jest rozmyte jakby Stępień z 13 posterunku patrzył przez swoje denka :E

 

Wyobrażam sobie tych graczy w domach miotających się jak idiota po pokoju z narciarskimi goglami na łbie szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scaling co nieco poprawi, ale nie załatwi większej liczby pixeli.

 

Skąd się wzięło? po prostu jak testowałem jakieś google oculus/HTC etc zawsze gdy chcę spojrzeć na dalszy plan w głąb obrazu to on traci bardzo mocno na szczegółowości przy czym tracę imersję. Może to kwestia przyzwyczajenia, aby nie patrzeć zbyt mocno w głąb tego co jest wyświetlane, a skoncentrować się głównie na pierwszym planie, ale ja lubię sobie podziwiać widoczki i wtedy zonk.

 

Dla mnie w tych wynalazkach na dzień dzisiejszy to minimum true 4k na oko powinno być i wtedy by już to przyzwoicie wyglądało.

 

Scaling o 100-150% naprawde daje duże efekty i każdy zauważy róznice.. jest tylko jeden szczegół - wymagania idą ostro w góre, ale moim zdaniem warto bo roznica jest duża..

 

Mnie denerwuje efekt siatki, ale to juz sama wada praktycznie wszystkich soczewek w goglach.. no i ten paskudny ekeft god rays - to w szczególności powinno zostać poprawione

 

 

 

Wyobrażam sobie tych graczy w domach miotających się jak idiota po pokoju z narciarskimi goglami na łbie szczerbaty.gif

 

 

A wyglada to jakoś gorzej od garbiącego się chłopa który patrzy kilka godzin w szkiełko? no raczej nie

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu jak testowałem jakieś google oculus/HTC etc zawsze gdy chcę spojrzeć na dalszy plan w głąb obrazu to on traci bardzo mocno na szczegółowości przy czym tracę imersję.

 

Zdajesz sobie sprawę, ze to co testowałes wzgledem tego, co mamy teraz to przepaść na poziomie Oculus DK1 vs CV1? Na dzisiejszych topowych headsetach jak Vive Cosmos, Valve Index, Pimax 5K/XR,HP Reverb np cos takiego jak SDE występuje tylko wtedy, kiedy...wiemy, co to takiego? Nowa osoba nawet tego nie zauważy, a Ci co wiedza, muszą się na prawdę dobrze przypatrzeć.

Edytowane przez Soulredcrystal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na głowie najnowsze oculusy. Nie zmienia to wcale zbyt wiele. Rozdzielczość ekranów i szczegółowość obrazu jest dalej lipna na wszystkim co jest aktualnie na rynku. Jak ten Alyx będzie dobry to co najwyżej sobie wypożyczę okularki do ogrania, bo ja tego przy jednej grze AAA i kilku lepszych popierdółkach dalej nie widzę na dłuższą metę. Valve index przy najbliższej okazji przetestuję, ale one też bida rozdziałka więc nie spodziewam się nic specjalnego.

 

To jest dobre. :E Polecam obejrzeć.

 

https://www.youtube.com/watch?v=y6o1flQ3bus

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na głowie najnowsze oculusy. Nie zmienia to wcale zbyt wiele. Rozdzielczość ekranów i szczegółowość obrazu jest dalej lipna na wszystkim co jest aktualnie na rynku.

A czy widzisz,bym je wymienił? Odpal Reverba, czy Pimaxa 8k, pogadamy

Edytowane przez Soulredcrystal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli grałeś w takie gry jak ten youtuber to nie dziwie się że masz takie wyobrażenie o tej technologii - zapewniam Cie ze są ładniejsze gry :E

 

 

U mnie ostatnio była promocja na vive cosmos za 2100

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś odpalę jak będę miał okazję, ale z tym np. pimaxem to jest problem z dostępnością do testów, a nie zamierzam tego kupować jak dla mnie i tak największym minusem jest to, że na to nie ma dla mnie sensownych gier, praktycznie same popierdółki na chwilę grania :E

 

2-3 lata i może się w końcu ruszy, bo ja nie jestem przeciwnikiem VR, chce aby to się rozwijało, ale dwie podstawowe rzeczy. Fajne gry z dobrą i rozbudowaną grafiką, a nie nisko budżetowe popierdółki, no i jakość obrazu z tych googli, rozdzielczość.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reverb, Index i Cosmos plus podbicie rozdziałki i to juz jest to. Nie trzeba wydawać fortuny.

 

U mnie ostatnio była promocja na vive cosmos za 2100

Mogłeś brać, bo jakośc obrazu to poziom Imdexa, a nawet masz 100 px więcej w pionie. Do tego soczewki LCD, zero jakichś sensorów, kabli....bezprzewodowość po kupnie adaptera (jak ktos pisal, to jak przejscie z Nokii 3210 na IPhone'a 11). Na prawdę warto.

Edytowane przez Soulredcrystal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś odpalę jak będę miał okazję, ale z tym np. pimaxem to jest problem z dostępnością do testów, a nie zamierzam tego kupować jak dla mnie i tak największym minusem jest to, że na to nie ma dla mnie sensownych gier, praktycznie same popierdółki na chwilę grania :E

 

2-3 lata i może się w końcu ruszy, bo ja nie jestem przeciwnikiem VR, chce aby to się rozwijało, ale dwie podstawowe rzeczy. Fajne gry z dobrą i rozbudowaną grafiką, a nie nisko budżetowe popierdółki, no i jakość obrazu z tych googli, rozdzielczość.

 

 

E tam jest w co grać.. tylko jak ktoś patrzy tylko na tytuły AAA to fakt jest lekka lipa :)

 

Na pierwszym koncie mam ponad 160h, a na drugim jakieś 500-600h przegranych na vr i nie żałuje wydanej kasy.. ba mam nawet zamiar kupić indexa przed premierą hl'a

 

z5KJqWU.jpg

 

 

 

Reverb, Index i Cosmos plus podbicie rozdziałki i to juz jest to. Nie trzeba wydawać fortuny.

 

 

Mogłeś brać, bo jakośc obrazu to poziom Imdexa, a nawet masz 100 px więcej w pionie. Do tego soczewki LCD, zero jakichś sensorów, kabli....bezprzewodowość po kupnie adaptera (jak ktos pisal, to jak przejscie z Nokii 3210 na IPhone'a 11). Na prawdę warto.

 

 

Zastanawiałem się, ale z drugiej strony brak normalnych sensorów sledzenia ruchu - w niektórych recenzjach jest to zaznaczane jako minus bo podobno czasem są jakieś małe problemy z poprawnym sledzeniem.

 

Wole jednak poczekać na indexa - bardziej podobają mi się takie kontrolery, które na pewno beda lepiej leżeć mi w dłoni.. te z cosmosa za bardzo przypominaja mi moje pierwsze gogle (hp mixed reality) :E

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...