Forum PCLab.pl: Zestaw do 4k dla RTX 2070 Super - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Zestaw do 4k dla RTX 2070 Super Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Aidan 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 22 Listopad 2019 - 22:21

Cześć, zaczynam powoli wymianę podzespołów. Dużo czytam o odpowiednim dopasowaniu do siebie elementów tak, aby zwiększyć wydajność jednostki i uzyskać jak najlepsze osiągi. Potrzebuje praktycznie całej skrzynki, mam jedynie kartę graficzną, czyli RTX 2070 Super. Do tego niedługo zamawiam monitor 1440p 144Hz 1 ms jeżeli ma to znaczenie. Byłbym wdzięczny za jakieś pomysły. Nie wiem czy budżet 4k wystarczy, mam nadzieję, że tak. Co do preferencji własnych - chociaż słyszałem wiele przychylnych opinii odnośnie Ryzenów to stawiam wyżej procki Intela, więc fajnie byłoby kupić coś z i7 XXXXK do zabawy w OC, dysków też brak, także jakieś 1TB konieczne. Na światełkach mi nie zależy, komp i tak idzie pod biurko. Dobrze byłoby kupić solidny szkielet, a potem wymieniać co 2-3 lata kartę graficzną. Z góry dzięki.

#2 Użytkownik jest niedostępny   Dirian 

• xyz
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Listopad 2019 - 22:43

Coś takiego:

https://proline.pl/koszyk/3be7950f

Z tym OC to bym nie szalał - te procki są już fabrycznie wykręcone mocno i generalnie OC nie daje zbyt wiele - prócz wyraźnego wzrostu temperatur. Podkręcić można za to RAM - powinno udać się wyciągnąć ~ 3600 MHz CL16.

Budę można wziąć w innym kolorze, akurat tylko białą mają dostepną na ten moment. Z innych sklepów możesz rozważyć np. Fractal Meshify C / Phanteks Enthoo Pro M / SilentiumPC Armis AR7.

Osobiście wziąłbym jednak Ryzena 7 3700X - z perspektywy 2-3 lat to raczej lepsza opcja od i7 9700k - z uwagi na więcej wątków (8c/16t). Choć oczywiście te 8c/8t z 9700k raczej nie powinno sprawiać problemów w grach za 2-3 lata.

Ten post był edytowany przez Dirian dnia: 22 Listopad 2019 - 22:44

#3 Użytkownik jest niedostępny   Aidan 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 22 Listopad 2019 - 23:00

Dzięki, wygląda fajnie. Takie pytanie, fabrycznie lepsze Ramy CL 15 3000 czy CL 16 3200? Z tego co patrzyłem na testach Ramy zbyt wiele FPS nie dodają. Można by jeszcze te 3 stówki jakoś przyciąć np. na tańszej obudowie albo zamianie płyty głównej na tomahawka czy też zalecałbyś pozostać przy płycie, która poleciłeś?

#4 Użytkownik jest niedostępny   Dirian 

• xyz
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Listopad 2019 - 09:15

RAM 3000 CL15 = 3200 CL16 (plus minus). Te Cruciale mają dodatkowo dobry potencjał OC jak wspomniałem, więc jesteś w stanie wyciągnąć z nich więcej.

Co do płyty - zalecałbym zostać przy tej, na Tomahawku będziesz miał gorący VRM przy 8-jajowym procesorze. Ewentualnie jest jeszcze Z390 Gigabyte Gaming X z tańszych propozycji, ale tutaj płyta lubi czasami szaleć z podawanymi napięciami. Moim zdaniem dla świętego spokoju lepiej zostać przy Z390 Aorus Pro - dopłata 200 zł za mocną i chłodną sekcję zasilania z perspektywy użytku przez kilka lat brzmi rozsądnie.

Budę od biedy można zmienić na www.morele.net/obudowa-silentiumpc-signum-sg1-tg-pure-black-spc230-4144367 i wtedy podmień chłodzenie na www.morele.net/chlodzenie-cpu-be-quiet-chlodzenie-cpu-dark-rock-4-bk021-4073821/ - bo Dark Rock Pro tam nie wlezie. Dałem z innego sklepu, bo na Proline tego nie ma.

Ten post był edytowany przez Dirian dnia: 23 Listopad 2019 - 09:20

#5 Użytkownik jest niedostępny   Aidan 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 23 Listopad 2019 - 11:48

Dzięki wielkie za info. Teraz jeszcze myślę, żeby poczekać na black week, ewentualnie święta, może uda się kupić komponenty osobno przy promocjach i złożyć samemu. Jeżeli nikt więcej nie za rekomenduje innych elementów to prawdopodobnie złożę skrzynkę według Twoich zaleceń.

Strona 1 z 1