Skocz do zawartości
Aidan

Zestaw do 4k dla RTX 2070 Super

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zaczynam powoli wymianę podzespołów. Dużo czytam o odpowiednim dopasowaniu do siebie elementów tak, aby zwiększyć wydajność jednostki i uzyskać jak najlepsze osiągi. Potrzebuje praktycznie całej skrzynki, mam jedynie kartę graficzną, czyli RTX 2070 Super. Do tego niedługo zamawiam monitor 1440p 144Hz 1 ms jeżeli ma to znaczenie. Byłbym wdzięczny za jakieś pomysły. Nie wiem czy budżet 4k wystarczy, mam nadzieję, że tak. Co do preferencji własnych - chociaż słyszałem wiele przychylnych opinii odnośnie Ryzenów to stawiam wyżej procki Intela, więc fajnie byłoby kupić coś z i7 XXXXK do zabawy w OC, dysków też brak, także jakieś 1TB konieczne. Na światełkach mi nie zależy, komp i tak idzie pod biurko. Dobrze byłoby kupić solidny szkielet, a potem wymieniać co 2-3 lata kartę graficzną. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego:

 

https://proline.pl/koszyk/3be7950f

 

Z tym OC to bym nie szalał - te procki są już fabrycznie wykręcone mocno i generalnie OC nie daje zbyt wiele - prócz wyraźnego wzrostu temperatur. Podkręcić można za to RAM - powinno udać się wyciągnąć ~ 3600 MHz CL16.

 

Budę można wziąć w innym kolorze, akurat tylko białą mają dostepną na ten moment. Z innych sklepów możesz rozważyć np. Fractal Meshify C / Phanteks Enthoo Pro M / SilentiumPC Armis AR7.

 

Osobiście wziąłbym jednak Ryzena 7 3700X - z perspektywy 2-3 lat to raczej lepsza opcja od i7 9700k - z uwagi na więcej wątków (8c/16t). Choć oczywiście te 8c/8t z 9700k raczej nie powinno sprawiać problemów w grach za 2-3 lata.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wygląda fajnie. Takie pytanie, fabrycznie lepsze Ramy CL 15 3000 czy CL 16 3200? Z tego co patrzyłem na testach Ramy zbyt wiele FPS nie dodają. Można by jeszcze te 3 stówki jakoś przyciąć np. na tańszej obudowie albo zamianie płyty głównej na tomahawka czy też zalecałbyś pozostać przy płycie, która poleciłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM 3000 CL15 = 3200 CL16 (plus minus). Te Cruciale mają dodatkowo dobry potencjał OC jak wspomniałem, więc jesteś w stanie wyciągnąć z nich więcej.

 

Co do płyty - zalecałbym zostać przy tej, na Tomahawku będziesz miał gorący VRM przy 8-jajowym procesorze. Ewentualnie jest jeszcze Z390 Gigabyte Gaming X z tańszych propozycji, ale tutaj płyta lubi czasami szaleć z podawanymi napięciami. Moim zdaniem dla świętego spokoju lepiej zostać przy Z390 Aorus Pro - dopłata 200 zł za mocną i chłodną sekcję zasilania z perspektywy użytku przez kilka lat brzmi rozsądnie.

 

Budę od biedy można zmienić na www.morele.net/obudowa-silentiumpc-signum-sg1-tg-pure-black-spc230-4144367 i wtedy podmień chłodzenie na www.morele.net/chlodzenie-cpu-be-quiet-chlodzenie-cpu-dark-rock-4-bk021-4073821/ - bo Dark Rock Pro tam nie wlezie. Dałem z innego sklepu, bo na Proline tego nie ma.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za info. Teraz jeszcze myślę, żeby poczekać na black week, ewentualnie święta, może uda się kupić komponenty osobno przy promocjach i złożyć samemu. Jeżeli nikt więcej nie za rekomenduje innych elementów to prawdopodobnie złożę skrzynkę według Twoich zaleceń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...