Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam płytę główną Asus P6X58D-E. Chciałem zamontować na PCI-e dysk Plextor, jako dysk systemowy, widziałem na google iż trzeba do biosu wgrać jakiś "protokół" aby bios mógł widzieć dysk na PCI-e (u kolegi sprawdzałem i nie widzi dysku mimo iż jest podłączony) . Niestety nie wiem jak się za to zabrać i czy to jest realne, może ktoś ma jakieś doświadczenia lub zna jakiś fajny poradnik :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki dokładnie model dysku?

Standardowa "pewna" metoda tyczy się płyt bazujących na UEFI. Twoja posiada starszy bios - tutaj sobie nie przypominam by istniał uniwersalny moduł który działa z każdym dyskiem.

Alternatywnie istnieją programowe metody pozwalające trochę naokoło zastartować z NVMe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dysk SSD raczej na pewno to ten. Hmm Czyli wychodzi na to że szans na czystego boota nie ma, tylko jakieś kombinacje poprzez dysk Samsung 950 Pro na adapterze z m2 na pci-e i start przez pena :/ tylko nie wiem czy to i tak by zadziałało bo niby Ten samsung ma "coś" że X58 go widzi scratchhead.gif

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Popularne aktualnie

• Tematy

• Odpowiedzi

• Ja bym wydał ok. 1700 na taki zestawik https://www.x-kom.pl/lista/aqeut4ewb i dodał jakąś grafikę używaną. Te rzeczy jeżeli kupisz osobno na innych sklepach jeszcze taniej ci wyjdą, a z pewnością są lepsze niż ten ryzen
    • Odnoszę wrażenie że skala protestów przerosła Strajk Kobiet i zwyczajnie brakuje im swoich ludzi do koordynowania protestów. Może koordynują te w największych miastach, jednak w innych jest dużo spontaniczności i takiej samowolki bez przemyślenia gdzie i po co protest miałby iść.   Nie wydaje mi się by ktokolwiek rzeczywiście liczył na "obalenie rządu", to najzwyczajniej niewykonalne. ***** *** to raczej wyrażenie gniewu. Rzeczywiste i możliwe do realizacji postulaty to zmiany prawa aborcyjnego, konkretnie jego liberalizacja. I tu powinien paść konkretny twardy postulat legalizacji aborcji na żądanie do 12 tygodnia ciąży. Niestety zamiast tego organizatorki poszły w długa listę postulatów. Dla ludzi to niejasne, o co konkretnie walczą.   Oby miały jakiś poważniejszy plan "co dalej". Bo obecne plany kończą się na jutrzejszej dużej demonstracji w Warszawie. Myślę że będą też mniejsze w innych miastach. Pojawia się jednak pytanie co w następnym tygodniu?   Widać że same protesty mają dużą moc. Choćby po po reakcji samego Kaczynskiego. Byle tego nie zmarnować.     Podobało mi się również działanie posłanek liberalnych w sejmie. Jednak poza jedną akcją widać tylko zaangażowanie ze strony lewicy. PO jakieś takie niepewne i mogą "przespać" szansę.
    • 3070 w każdej innej wersji niż FE będzie miało cenę producenta powyżej 2500, do 2500 to ona spadnie w promocjach ale najtańsze paździerze będą za 2600+ 
    • To ze strix bedzie tyle kosztowal co 3080 to juz wiedzielismy od dwoch miesiecy z roznych przeciekow. Zamowione... a na mojego MS Ventus 3080 OC za 3279... to juz czekam od 18tego wiec, nie wiem czy sie tu smiac czy plakac.
    • Żeby dać więcej niż 2500 za 3070tkę, to trzeba być desperatem, który sprzedał już poprzednią kartę i siedzi na integrze, więc musi coś kupić jak najszybciej. Kolegom kupującym po 3300 i liczącym na zarobek na odsprzedaży życzę szczęścia, bo za miesiąc po tyle będą chodzić 6800XT (z którymi nie będzie takiego problemu z dostępnością, bo TSMC na 7nm ma dużo lepsze uzyski chipów niż Samsung na swoim 8nm) 😂
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...