Skocz do zawartości
Sternquest

Patologia Sprzedaży - Morele.net

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem wrzucić tutaj moją opinię z sieci o dużym sklepie internetowym. Dopiszę tylko że termin 14 dniowy na powiadomienie o reklamacji płyty głównej minął - powiadomiłem ich żeby w związku z tym jak najszybciej wysłali nową płytę, a Pan Patryk pracownik z tej firmy odpisuje mi że uszkodzenie zostało zdiagnozowane (minęło 15 dni) i że teraz wysyłają płytę główną do naprawy (pewnie znowu na co najmniej 2 tygodnie :) No szlag mnie jasny trafił...bez sądu się pewnie nie obejdzie, ale poniżej przeczytajcie aby wiedzieć o co chodzi. Ku przestrodze !!! Może ktoś coś doradzi , może ktoś miał podobny problem, wydana kupa kasy na sprzęt a tu takie przeboje. Co ciekawe nie poczuwają się do niczego, pomimo tylu przekrętów przy jednej dostawie. Mają tupet ....

 

Opinia którą napisałem w sieci (długawa, ale warto przeczytać):

Nie wiem co się dzieje z tym sklepem, do tej pory współpraca z nimi przebiegała w miarę pomyślnie. Kupuję już u nich od 7 lat i teraz taki zawód....Ale po kolei. Zamówienie sprzętu komputerowego za kilkanaście tyś. (system ratalny) Zamówiłem towar 14.10.2019. Bank wydał zgodę i przelał pieniądze na ich konto już po 2 dniach. Otrzymałem niekompletne zamówienie i fakturę 05.11.2019. Ponad trzy tygodnie czekania na towar (miał być dostępny do 5 dni) i tak nie otrzymałem jednej części z zamówionych, doszła dopiero po miesiącu- po ściemach że już jedzie, że dojechała ale jest uszkodzona, normalnie cyrk, telefony, wiadomości nic nie pomagało. W między czasie okazało się że procesor przyszedł otwierany (co zauważyłem jeszcze w netpunkcie). Bardzo sprytnie chcieli mi wcisnąć jakiś używany - plomba producenta jest - a inna krawędź opakowania oderwana i zaklejona zwykłą taśmą klejącą po zerwaniu której łatwo można było wyjąć procesor. Pani w netpunkcie zdziwiona i mówi mi "no jak to przecież plomba jest". Na szczęście wymienili to w miarę szybko 1-2 dni. Dlatego jedna gwiazdka, a nie zero. Stopka w obudowie pęknięta (zgłoszone zaraz po odbiorze do tej pory cisza podobno mają dosłać za 7 dni - reklamacja trwa już 3 tygodnie, zainteresowali się tematem dopiero po paru telefonach)., chłodnica chłodzenia wygięta ale działa, dałem sobie spokój ze zgłaszaniem bo opakowanie było niby zamknięte fabrycznie. Na miejscu jej nie sprawdzałem. No i najlepsze: uszkodzona płyta główna. Po odbiorze sprzętu po 3 tygodniach od zamówienia (bez pamięci oczywiście) złożyłem sprzęt z inną pamięcią i podziałał 1 dzień. Zainstalowałem Windowsa też kupionego u nich, sterowniki, BF5, zagrałem 2-3 godziny, wszystko było ok, wyłączyłem kompa, a na drugi dzień już się nie włączył. Padła prawdopodobnie płyta choć mógł i procesor, inne sprzęty sprawdziłem z drugim kompem, wszystko zdemontowałem i oddałem 07.11.2019 płytę do netpunktu - miała być wymiana ekspresowa. W między czasie pani w netpunkcie dostrzegła wygięte piny w płycie, zrobiłem zdjęcia w dniu oddania przy pani z netpunktu i mimo usilnego wpatrywania się, ja wygiętych pinów nie mogłem zauważyć (delikatne załamanie światła w dwóch miejscach tak, ale nie wygięte piny). Teraz czekam już 11-sty dzień na decyzję bo płyta pojechała do serwisu zewnętrznego na ekspertyzy. (miała być wymiana expresowa). Ciekawostka także z pamięciami dojechały w końcu równo miesiąc po zamówieniu ze cztery razy przekładany termin. Oczywiście sprawdzam dokładnie plomby producenta (też w netpunkcie) i widzę pod jedną tak jakby ktoś próbował wkładać paznokcia, ale dalej plomba cała więc zabieram pamięci myśląc że ktoś coś tam gmyrał ale do końca nie otworzył. Zdziwiłem się dopiero jak sam otworzyłem, pociągnąłem za naderwaną plombę, poszło bez problemu, ale też spokojnie można było pudełko zakleić z powrotem i tak wyglądało na jakby zamknięte-nieotwierane :) Sprytne. Na nieszczęście nie mogę ich sprawdzić czy w ogóle działają bo nie mam płyty głównej (reklamacja) która obsługiwała by te częstotliwości. Mam nadzieję że mimo wszystko będą działać. Ogólnie żenada i rozczarowanie. Zamówienie wydawałoby się duże. ok 15tyś, a obsługa fatalna. Wyglądało to tak jakby na moim zamówieniu chcieli się wyzbyć wszystkich podejrzanych rzeczy ze zwrotów i reklamacji. Dodatkowo już za gotówkę złożyłem dwa nowe zamówienia na ok. 1tyś, czekam zobaczymy co się tutaj wydarzy. Podsumowując sklep naprawdę ma duży asortyment i konkurencja ma tego o wiele mniej do wyboru, ale jak będą tak działać dalej, a widzę po opiniach w sieci że nie tylko ja miałem takie przygody w ostatnim czasie, to spora część klientów od nich odejdzie. Ciekawe tylko czy komuś w tej firmie zależy jeszcze na opinii i by klient był zadowolony? Zaczynam w to wątpić :(

Edytowane przez Artex1973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a widzę po opiniach w sieci że nie tylko ja miałem takie przygody w ostatnim czasie

 

Jakby wszyscy zadowoleni napisali opinie, to obawiam się ze tych niezadowolonych byś się w życiu nie doszukał :E Tak to już jest, ze Ci zadowoleni rzadko wypisują posty na forach. Ja np. jestem z nich zadowolony i mam nadzieje ze to się nie zmieni. :E

 

Ba! Jestem na tyle zadowolony, ze czasem się zastawiam czy takie posty jak ten nie są pisane przez konkurencję :E

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czytałeś opinie i nadal tam kupujesz?, mało jest informacji o przekrętach jakie tam robią, zwłaszcza w zestawach komputerowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby wszyscy zadowoleni napisali opinie, to obawiam się ze tych niezadowolonych byś się w życiu nie doszukał :E Tak to już jest, ze Ci zadowoleni rzadko wypisują posty na forach. Ja np. jestem z nich zadowolony i mam nadzieje ze to się nie zmieni. :E

 

Ba! Jestem na tyle zadowolony, ze czasem się zastawiam czy takie posty jak ten nie są pisane przez konkurencję :E

Mają bardzo dużo pozytywnych opinii w tej chwili, nie przeczę, sam napisałem że jestem ich klientem od 7 lat, kupiłem tam ok. 42 produktów i byłem zadowolony, ale o jakości sklepu świadczy to że takie opinie jak moja nie powinny się pojawiać. Są to opinie potwierdzone zakupem. Czyli coś jest na rzeczy. Życzę Ci obyś się o tym sam nie przekonał.

 

A tak przy okazji - też się czasami zastanawiam jak czytam takie posty jak Twoje - Czy osoba która staje w obronie ewidentnie patologicznej sytuacji nie jest jakoś powiązana z tym sklepem, a może w nim nawet pracuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie nigdy specjalnie nie przyciągnęli do swojego sklepu (nie mieli nic nadzwyczajnego, ani strona, ani ceny, ani obsługa) do tego po ich dużym wycieku danych prywatnych do sieci sobie u mnie troszkę no :poop: :E

a też coś kiedyś oddawałem na gwarancnję i też miałem z nimi jazdy.

Darowałem sobie ten sklep. Monitoruję w razie W jak by mieli coś w dobrej cenie ale jak na razie bez skutku :cool:

 

Od siebie polecam X-kom, tam złożyłem już kilkadziesiąt zamówień dla siebie, bliskich i znajomych. Nie miałem z nimi najmniejszego kłopotu. Nawet raz mnie zszokowali, że kupiłem u nich dysk HDD, wróciłem do domu , podpinam, nic, inny PC, nic. Idę do sąsiada, nic.

Idę do XKOM i mówię że straszna lipa bo nowy a nie działa. Pani zaczęła mnie przepraszać, za takie zajście, dała mi nowy, wzięła stary, nawet NIC nie podpisałem, niczego. I takim sposobem po 30 sekundach stałem przed XKOMem z nowym dyskiem. Podpiąłem i zadziałał od razu.

Pewnie wiedzieli, że mają jakąś trefną serię i testowali kto zwróci, a komu zadziała. Tak mi się wydaje. Ale miło że wymienili w 20 sekund i po wszystkim. A dysk działa do dziś :cool:

No i co jak co, nie wiem czemu. Ale dla mnie strona XKOM jest bardzo przyjazna dla oka i aż chce się po niej poruszać. Gdzie na niektórych portalach czasem to jest droga przez mękę.

Pozdro! Szybkiego załatwienia sprawy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czytałeś opinie i nadal tam kupujesz?, mało jest informacji o przekrętach jakie tam robią, zwłaszcza w zestawach komputerowych?

Zacząłem czytać jak sam napisałem opinię, do tej pory nie spotkałem się z taką sytuacją. Jestem (byłem) ich klientem przez 7 lat - trzy zestawy tam złożyłem przez ten czas i naprawdę nie były to tanie zestawy. Były czasami (raz albo dwa) jakieś zgrzyty z dostawą ale z taką złośliwością z ich strony się jeszcze nie spotkałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydając 15 tysięcy złotych byłbym troche bardziej wymagającym klientem od Ciebie i wypiąłbym się już na nich w prawnym czternastodniowym okresie zwrotu prosząc o zwrot gotówki, to niedopuszczalne tym bardziej, że fakturę zakupu dostałeś z dnia w którym sprzęt zamówiłeś podejrzewam, a całego zestawu z tego co czytam nie miałeś więcej niż te no w skrajnych przypadkach 3 dni na przyjazd kurierem. Gwarancja leci, Ty bez zakupionego towaru, im do na rękę bo mogli dać padło ze zwrotu i np. w przypadku tego mobasa mogą próbować Cie wrobić w fizyczne uszkodzenie, zależy czy ta buda była też plombowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają bardzo dużo pozytywnych opinii w tej chwili, nie przeczę, sam napisałem że jestem ich klientem od 7 lat, kupiłem tam ok. 42 produktów i byłem zadowolony, ale o jakości sklepu świadczy to że takie opinie jak moja nie powinny się pojawiać. Są to opinie potwierdzone zakupem. Czyli coś jest na rzeczy. Życzę Ci obyś się o tym sam nie przekonał.

 

A tak przy okazji - też się czasami zastanawiam jak czytam takie posty jak Twoje - Czy osoba która staje w obronie ewidentnie patologicznej sytuacji nie jest jakoś powiązana z tym sklepem, a może w nim nawet pracuje ;)

I tak się możemy zastanawiać a prawdy żaden z nas się nie dowie.

 

Na moje szczęście, albo i nieszczęście, w internetach jestem już tak długo, by na opinie i komentarze patrzeć z pewnym dystansem. A co do:

ale o jakości sklepu świadczy to że takie opinie jak moja nie powinny się pojawiać.

To nie ma sklepów idealnych i jak to mówił Forrest Gump "Shit happens" :E

 

PS Nie staje w obronie, jakbym stawał, twierdziłbym ze na sto procent jesteś oszustem i opłaconym trollem konkurencji. :E A tego nie robię.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydając 15 tysięcy złotych byłbym troche bardziej wymagającym klientem od Ciebie i wypiąłbym się już na nich w prawnym czternastodniowym okresie zwrotu prosząc o zwrot gotówki, to niedopuszczalne tym bardziej, że fakturę zakupu dostałeś z dnia w którym sprzęt zamówiłeś podejrzewam, a całego zestawu z tego co czytam nie miałeś więcej niż te no w skrajnych przypadkach 3 dni na przyjazd kurierem. Gwarancja leci, Ty bez zakupionego towaru, im do na rękę bo mogli dać padło ze zwrotu i np. w przypadku tego mobasa mogą próbować Cie wrobić w fizyczne uszkodzenie, zależy czy ta buda była też plombowana

Nie fakturę otrzymałem na zestaw bez pamięci po trzech tygodniach od zamówienia, po dwóch dniach od otrzymania faktury zaniosłem płytę i miała być wymiana ekspresowa, chcieli mnie wkręcić w uszkodzenie mechaniczne bo babka dopatrywała się pogiętych pinów które oczywiście nie były pogięte, zrobiłem zdjęcie i tego samego dnia wysłałem na profilu morele. Kazałem im porównać zdjęcie, daty przyjęcia towaru z godziną i datę wygenerowaną przez telefon także z godziną, we właściwościach pliku, wtedy zobaczyli że numer z mechanicznym uszkodzeniem nie przejdzie i zaczęli kombinować z ekspertyzą, ale przegapili termin odpowiedzi. Kiedy wezwałem ich do wysłania nowej płyty to odpisali mi że wysyłają ją do naprawy (kiedy minęły już dwa tygodnie) I to jest właśnie ta patologia o której piszę. Prawo ich w ogóle nie obchodzi, robią co chcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,tak owocowy to dobre cwaniaczki :kwasny: sprzęt potrafi być z czeskich dystrybucji gdzie przy odesłaniu części na gwarancje ląduje u jakiegoś fachmana a główny serwis msi nigdy nie widział tego podzespołu na oczy :E a powinien być odesłany do serwisu głównego mówię tu na przykładzie msi :P a jak wiadomo serwis msi na europę jest właśnie w polandii ;) Mówię tu cały czas na swoim przykładzie odesłałem mobo na gwarancję bolek z owocowego cały czas pisał mi że płyta trafi do głównego serwisu msi bo od początku nalegałem żeby tam trafiła :P więc dzwonię do serwisu msi podaję nr. s/n a człowiek mówi oooo dziwne dystrybucja czeska :E i my takiej płyty nie mamy ani nie mieliśmy ;) płyta wróciła bodajże po 7-10 dniach jako usterki nie stwierdzono.Kure.... z owocowego najpierw musiałaby wysłać płytę do Czech żeby stamtąd trafiła do głównego serwisu w polszy ale oni mają to głęboko we doopie i fachmanów mają na miejscu ,bardziej mi chodzi o to że taki bolek wciska mi ciemnotę że płyta na 100% będzie w głównym serwisie :E i jeszcze kilka rodzynków można przytoczyć ale to już za dużo klikania w klawiaturę :E

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja się zastanawiam kiedy z tego

15tyś
wyjątek zrobią, albo regułę :lol2:

 

a co do morele, to opinie mają różne. Dużo jest, że lubią używane rzeczy wysyłać jako nowe :E

 

moja przygoda z morele nie trwała długo. Kiedyś u nich założyłem konto, nie minęło wiele czasu, a ktoś im dane ukradł, jak im dane ukradli to mi na mail listy z pogróżkami zaczęły przychodzić :lol2: że się na komputera mi włamali i takie tam :rotfl: Od tego czasu przygoda z morele :finger: się zakończyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,tak owocowy to dobre cwaniaczki :kwasny: sprzęt potrafi być z czeskich dystrybucji gdzie przy odesłaniu części na gwarancje ląduje u jakiegoś fachmana a główny serwis msi nigdy nie widział tego podzespołu na oczy :E a powinien być odesłany do serwisu głównego mówię tu na przykładzie msi :P a jak wiadomo serwis msi na europę jest właśnie w polandii ;) Mówię tu cały czas na swoim przykładzie odesłałem mobo na gwarancję bolek z owocowego cały czas pisał mi że płyta trafi do głównego serwisu msi bo od początku nalegałem żeby tam trafiła :P więc dzwonię do serwisu msi podaję nr. s/n a człowiek mówi oooo dziwne dystrybucja czeska :E i my takiej płyty nie mamy ani nie mieliśmy ;) płyta wróciła bodajże po 7-10 dniach jako usterki nie stwierdzono.Kure.... z owocowego najpierw musiałaby wysłać płytę do Czech żeby stamtąd trafiła do głównego serwisu w polszy ale oni mają to głęboko we doopie i fachmanów mają na miejscu ,bardziej mi chodzi o to że taki bolek wciska mi ciemnotę że płyta na 100% będzie w głównym serwisie :E i jeszcze kilka rodzynków można przytoczyć ale to już za dużo klikania w klawiaturę :E

W tym przypadku też chodzi o płytę MSI - Z390 ACE - ile to się ciekawych rzeczy można dowiedzieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko jeden raz tam kupiłem dawno temu zasilacz chiefteca, co prawda przeżył długo bo około 5 lat ale sama wysyłka do punktu 4 dniowa + sama niezbyt miła Pani w punkcie skutecznie zraziły mnie do tego sklepu, no a kilka lat temu jeszcze ta afera z wyciekiem danych. Nie będę tu nikogo reklamował ale jest kilka pewniejszych firm pośredniczych w sprzedaży sprzętu elektronicznego niż ten dziwny twór widmo z wysyłkami do punktów odbiorczych. Tak jakby paczkomaty nie istniały... Oni mają chociaż jeden punkt gdzie sprzedają z ręki do ręki? Jeśli nie to już samo to zastanawia dlaczego tak aktywnie pchają się wyłącznie w sprzedaż wysyłkową

 

Idziesz do x-kom jest towar ekspozycyjny, możesz kupić jeśli coś jest na stanie, idziesz do komputronika - to samo. Idziesz do mediamarkt, identyczna sytuacja. Z sieciówkami typu euro, mediaexpert analogicznie. Idziesz do morele, no właśnie. Idziesz do morele odebrać sprzęt który dopiero weźmiesz w dłonie przy odbiorze

 

Kolejność podawanych firm losowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idę do XKOM i mówię że straszna lipa bo nowy a nie działa. Pani zaczęła mnie przepraszać, za takie zajście, dała mi nowy, wzięła stary, nawet NIC nie podpisałem, niczego. I takim sposobem po 30 sekundach stałem przed XKOMem z nowym dyskiem. Podpiąłem i zadziałał od razu.

Takie historie nic nie mówią o sklepie.

Kiedyś w Komputroniku tak samo jak ty reklamowałem obudowę dysku i bez problemu na miejscu wymieniłem na inną. Dzień doby, proszę uprzejmie, mamy tylko czerwone, nie będzie problemu? I wychodzi zadowolony klient.

 

Obecnie bujam się już ponad miesiąc z rękojmią (chciałem rozwiązania umowy) na kamerkę sportową. Różnica taka, że nie po kilku dniach od zakupu, a jakichś 10 miesiącach (ciężko reklamować na podstawie losowych zawieszeń sprzętu, potrafił być spokój kilka miesięcy, by potem kilka razy jednego dnia), bo wtedy znalazłem coś powtarzalnego nadającego się do reklamacji (zakłóca gps-y, co przy jeździe na rowerze jest niedopuszczalne dla mnie).

Pierwsza wizyta w sklepie, zaczynam opowiadać w czym rzecz, gościu coś tam stuka w komputerze, orientuję się, że robi zgłoszenie serwisowe, a nie rękojmię. Muszę przyjść z odpowiednim papierkiem - no ok. Po kilku dniach przychodzę, "ten dokument to skąd pan wziął?" - z waszej strony. Potem przeklepuje to co mam na papierze (prawdopodobnie) w ten sam formularz co poprzednio...

Odpowiedź wysłana oczywiście na ostatnią chwilę, więc terminu nie dotrzymali. Bez uprzedzenia dostaję sms-a z dhl, że jest przesyłka. Nie było widać od kogo, jedynie miasto nadania (Poznań) mogło sugerować, że to Komputronik.

Treść odpowiedzi wyglądała jak z szablonu i jak analiza prawna, do tego na początku piszą, że odrzucają i cała litania dlaczego, by dalej napisać, że do serwisu wysyłają. Oczywiście aspekt techniczny, czy potwierdzają zgłoszone usterki, czy w związku z nimi są to wady naprawialne itp. całkowicie pominięte. Brak podanych jakichkolwiek dat ile naprawa może zająć.

Właśnie mija 5 tydzień od reklamacji i +/- 3 od wysłania do serwisu.

 

Jak dla mnie są to działania mające zniechęcić do odstępowania od umowy. Dla mnie nie ma to sensu, bo nic na tym nie zyskują, a na pewno nie zadowolenie klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za dużo do czytania :E poćwicz bardziej precyzyjne opisywanie problemów bo takimi esejami netu nie zawojujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za dużo do czytania :E poćwicz bardziej precyzyjne opisywanie problemów bo takimi esejami netu nie zawojujesz

Nie mam zamiaru wojować internetu, jakbym chciał opisać wszystko co działo się w tym czasie to pewnie wyszło by drugie tyle (telefony, zmiany terminów zamówienia, sami sobie zamknęli jedno zamówienie nie realizując go i otworzyli nowe, bo chyba sami doszli do wniosku że już za dużo razy go przekładają, pretensje pani z netpuktu że "robię jej koło pióra" itd. Ja za chwilę będę płacił drugą ratę za sprzęt, ale oni mają to gdzieś. Będę z nimi walczył bo nie znoszę chamstwa, krętactwa i oszustów.

 

Mała aktualizacja: w piątek otrzymałem przesyłkę ze Szwecji - stopka do obudowy od samego producenta. Lepiej późno niż wcale :thumbup:

Edytowane przez Artex1973

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe podsumowanie tematu. Sklep wymienił płytę główną po 2 tygodniach na nową, stopka jak już pisałem dotarła od samego producenta. Muszę powiedzieć że sklep Morele na koniec zachował się w miarę przyzwoicie w tej sytuacji. Przeproszono mnie oficjalnie przez jakąś ważniejszą panią z biura ;) i otrzymałem nawet pewne (nieduże) zadośćuczynienie w postaci karty podarunkowej na następne zakupy. Zawsze to coś i krok w dobrą stronę. W stronę klienta. Oczywiście nie omieszkali mnie też poprosić o usunięcie negatywnej opinii z netu. Także pamiętajcie Wasze opinie są bardzo istotne dla nich. Ważne że sprzęt już śmiga i wszystko jest ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='23 Listopad 2019 - 12:07' timestamp='1574507260' post='15706529']

Takie historie nic nie mówią o sklepie.

Kiedyś w Komputroniku tak samo jak ty reklamowałem obudowę dysku i bez problemu na miejscu wymieniłem na inną. Dzień doby, proszę uprzejmie, mamy tylko czerwone, nie będzie problemu? I wychodzi zadowolony klient.

Też miałem podobną historię z uszkodzonym kompletnie HDD, który po przyniesieniu ze sklepu w ogóle nie działał i też było to w X-Kom. Poszedłem do nich i tam zaproponowano mi trzy wyjścia. Albo mogłem oddać ten dysk na 14 dniowy zwrot i odzyskać pieniądze, albo wymienić od ręki na inny dostępny w tym konkretnym sklepie model (bo tego, który kupiłem już więcej nie mieli na stanie) za taką samą, lub wyższą (z dopłatą) cenę, albo jak chce taki sam dysk jak ten popsuty, to oni mogą zamówić z magazynu i mógł być do odbioru za kilka dni. Tak więc kolega, który pisał o tym dysku po prostu miał szczęście, że mieli drugi taki sam dysk na stanie w sklepie gdzie załatwiał tą wymianę, bo inaczej od ręki takiego samego dysku by nie dostał.

 

Małe podsumowanie tematu. Sklep wymienił płytę główną po 2 tygodniach na nową, stopka jak już pisałem dotarła od samego producenta. Muszę powiedzieć że sklep Morele na koniec zachował się w miarę przyzwoicie w tej sytuacji. Przeproszono mnie oficjalnie przez jakąś ważniejszą panią z biura ;) i otrzymałem nawet pewne (nieduże) zadośćuczynienie w postaci karty podarunkowej na następne zakupy. Zawsze to coś i krok w dobrą stronę. W stronę klienta. Oczywiście nie omieszkali mnie też poprosić o usunięcie negatywnej opinii z netu. Także pamiętajcie Wasze opinie są bardzo istotne dla nich. Ważne że sprzęt już śmiga i wszystko jest ok :)

Pochwal się o jakiej wartości ci tą kartę podarunkową dali? ;)

 

Sam już wiele rzeczy kupiłem w Morele i póki co problemów z nimi nie miałem.

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pochwal się o jakiej wartości ci tą kartę podarunkową dali? ;)

 

Sam już wiele rzeczy kupiłem w Morele i póki co problemów z nimi nie miałem.

 

No dobra - 200pln :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie dużo i niedużo biorąc pod uwagę to ile kasy u nich wydałeś na to felerne zamówienie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jakieś duperszmity bym w morele kupil - ale całego kompa to już nigdy w życiu. Ta firma jest po prostu nie wiarygodna nie mówiąc już o tym, że nagminnie wysyła używany towar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...