Forum PCLab.pl: chińskie hieroglify w rosyjskim pliku chm - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

chińskie hieroglify w rosyjskim pliku chm Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   glauks 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 23 Listopad 2019 - 01:05

od niedawna mam vistę, i rosyjski plik chm, który w xp działał bez problemu, pokazuje chińszczyznę; co więcej nie tylko systemowy hh.exe nie wyświetla go prawidłowo, ale i sumatra i fbreader, które także wyświetlają chm - jak wyświetlałyby na xp nie wiem, bo używałem tylko hh do niego; jak go rozpakuję (bo chm to spakowane strony html) to opera i ff wyświetlają strony prawidłowo, natomiast ie nie, pokazuje chińszczyznę jak hh, i to bez względu, czy załaduję do niego plik indexa z informacją charset windows-1251, czy index z informacją charset cp1251 (cp = code page) - otóż jak załaduję do ie jakąś rosyjską stronę z nagłówkiem windows-1251 pokazuje ją prawidłowo (większość rosyjskich stron używa tagu <html lang=ru>) - dlaczego więc żle interpretuje nagłówek strony indexa; co więcej jak załaduję stronę z tego pliku i zmienię kodowanie na cyrylica pokazuje stronę prawidłowo; problem powstaje oczywiście przez to, że do rosyjskiego pliku ie i programy stosują polską strone kodową, ale dlaczego, skoro w plikach index chm informacja jest prawidłowa; głównie chodzi mi o ten programik hh, dlaczego nie odczytuje właściwie kodowania, i czy ewentualnie hh z xp by pomógł - ten pliczek hh jest malutki, 14kb, i właściwie czytają strony chm chyba dll do html systemu, czy więc miałoby sens przenoszenie go z xp, bo wiążę się to z dużymi problemami, tzn nakładem pracy

w zasadzie niewielki problem, bo ten sam plik mam w pdf, ale w chm dużo wygodniejsze szukanie dzięki linkowaniu htlm, a ma ponad 1000 stron, więc szukanie na ślepo w pdf irytujące

chm jest z 2004, zrobiony w htm2chm 2.1, bo takie informacje można odczytać w hh w menu about

próbowałem opcji internetowych w ie, w język i czcionki, ale nic tam nie ma - w język jest tylko pytanie jaki język stosować do witryn internetowych, i w ramce jest tylko polski - ciekawe, jak czytać chińskie strony po polsku - albo żart, albo fatalne tłumaczenie jakiejś angielskiej opcji

ps - he, he, problem rozwiązany, i to w śmieszny wprost sposób - w ie wystarczyło w menu strona, w kodowanie, zaznaczyć wybór automatyczny - nagle hh wyświetla ok, co ciekawe, także
sumatra - natomiast w fbreader ciągle chińszczyzna; windows funduje takie niespodzianki pewnie żeby utrwalić wrażenie, że używanie produktów ms to nieustająca fascynująca przygoda

Ten post był edytowany przez glauks dnia: 23 Listopad 2019 - 02:47

Strona 1 z 1