Skocz do zawartości
glauks

chińskie hieroglify w rosyjskim pliku chm

Rekomendowane odpowiedzi

od niedawna mam vistę, i rosyjski plik chm, który w xp działał bez problemu, pokazuje chińszczyznę; co więcej nie tylko systemowy hh.exe nie wyświetla go prawidłowo, ale i sumatra i fbreader, które także wyświetlają chm - jak wyświetlałyby na xp nie wiem, bo używałem tylko hh do niego; jak go rozpakuję (bo chm to spakowane strony html) to opera i ff wyświetlają strony prawidłowo, natomiast ie nie, pokazuje chińszczyznę jak hh, i to bez względu, czy załaduję do niego plik indexa z informacją charset windows-1251, czy index z informacją charset cp1251 (cp = code page) - otóż jak załaduję do ie jakąś rosyjską stronę z nagłówkiem windows-1251 pokazuje ją prawidłowo (większość rosyjskich stron używa tagu <html lang=ru>) - dlaczego więc żle interpretuje nagłówek strony indexa; co więcej jak załaduję stronę z tego pliku i zmienię kodowanie na cyrylica pokazuje stronę prawidłowo; problem powstaje oczywiście przez to, że do rosyjskiego pliku ie i programy stosują polską strone kodową, ale dlaczego, skoro w plikach index chm informacja jest prawidłowa; głównie chodzi mi o ten programik hh, dlaczego nie odczytuje właściwie kodowania, i czy ewentualnie hh z xp by pomógł - ten pliczek hh jest malutki, 14kb, i właściwie czytają strony chm chyba dll do html systemu, czy więc miałoby sens przenoszenie go z xp, bo wiążę się to z dużymi problemami, tzn nakładem pracy

 

w zasadzie niewielki problem, bo ten sam plik mam w pdf, ale w chm dużo wygodniejsze szukanie dzięki linkowaniu htlm, a ma ponad 1000 stron, więc szukanie na ślepo w pdf irytujące

 

chm jest z 2004, zrobiony w htm2chm 2.1, bo takie informacje można odczytać w hh w menu about

 

próbowałem opcji internetowych w ie, w język i czcionki, ale nic tam nie ma - w język jest tylko pytanie jaki język stosować do witryn internetowych, i w ramce jest tylko polski - ciekawe, jak czytać chińskie strony po polsku - albo żart, albo fatalne tłumaczenie jakiejś angielskiej opcji

 

ps - he, he, problem rozwiązany, i to w śmieszny wprost sposób - w ie wystarczyło w menu strona, w kodowanie, zaznaczyć wybór automatyczny - nagle hh wyświetla ok, co ciekawe, także

sumatra - natomiast w fbreader ciągle chińszczyzna; windows funduje takie niespodzianki pewnie żeby utrwalić wrażenie, że używanie produktów ms to nieustająca fascynująca przygoda

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...