Skocz do zawartości
resont

Vega 64 i GTX 1080 pod koniec 2019?

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

 

Mam obecnie kompa z sygnaturki i rozglądam się za nową kartą graficzną. Jak na razie do 1080p 60Hz ale w niedalekiej przyszłości do 1080p 144Hz.

Wybór padł na RX 5700 ale jak zacząłem patrzyć po rynku używanych kart to Vege 64 można mieć jakieś 300-400zł taniej niż 5700 (mówię o niereferencyjnych modelach). Podobna sytuacja z GTX'em 1080 którego można nawet z 500-600 zł taniej dostać.

 

Moje pytanie jest czy to dobry pomysł pchać się w te starsze karty? I dodatkowo czy wgl warto? Sporo z nich ma jeszcze 1-2 lata gwarancji.

Jeżeli w black friday 5700 zejdzie mocniej z ceny to pewnie ją kupię ale coś nie jestem do tego przekonany dlatego rozglądam się za tańszymi opcjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będzie Cię przerażał pobór prądu i generowane w związku z tym ciepło to brałbym Vegę 64 bo ta karta naprawdę dużo zyskała po czasie i potrafi przegonić 1080. Vega 64 jest pomiędzy 2060 a 2060 Super i przy okazji 5700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobór prądu problemem nie będzie bo i tak spory zapas powinienem mieć ale trochę gorzej z temperaturą. Gram na słuchawkach więc w grach to problem nie jest ale gorzej jak pracuję na kompie to wtedy to może być trochę nieprzyjemne. A jak wygląda kultura pracy 1080 w porównaniu do Vegi, będzie chłodniejsza/cichsza?

Porozglądam się też które z modeli tych kart działają półpasywnie bo w tedy taką kartę to mogę bez problemu brać - ważne żeby była cicha przy niedużym obciążaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vega referent po obniżeniu RPM w Wattmanie jest b cichy, pracuje na ok 800 RPM. Przy okazji - na 5700 (XT) referencie tak samo można zjechać na 700 RPM i karta staje się praktycznie niesłyszalna - bez obciążenia naturalnie.

 

Oba blowery (przerabiałem osobiście) są jednak pod obciążeniem głośne, Vega bardziej.

 

Vega doskonale działa z undervoltingiem i jak na FHD 60 Hz to w ogóle będzie można jej założyć kaganiec na 60 fps i wtedy będzie cichutko. Mówię o referencie cały czas. Na FHD 144 Hz też będzie miała zapas mocy, szczególnie jak nie jesteś maniakiem wszystkich suwaków w prawo.

 

A jak weźmiesz wersję Nitro+ / Pulse to w ogóle bajka, bo one nawet pod obciążeniem są cichutkie - ale cenowo wychodzą drogo, po 1200 zł na lolegro. Na pewno do negocjacji bo widzę, że wiszą już jakiś czas, ale to już zależy od dogadania.

 

Tak w ogóle to może lepiej Ci będzie 56 łyknąć, bo ona po flashu i OC/UV praktycznie b zbliża się do 64.

 

5700 ref jest aktualnie za 1399 najtaniej - niestety chyba bez kodu na gierki. Niereferenty od 1670 zł bodajże, wersja Pulse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

Mam obecnie kompa z sygnaturki i rozglądam się za nową kartą graficzną. Jak na razie do 1080p 60Hz ale w niedalekiej przyszłości do 1080p 144Hz.

Wybór padł na RX 5700 ale jak zacząłem patrzyć po rynku używanych kart to Vege 64 można mieć jakieś 300-400zł taniej niż 5700 (mówię o niereferencyjnych modelach). Podobna sytuacja z GTX'em 1080 którego można nawet z 500-600 zł taniej dostać.

 

Moje pytanie jest czy to dobry pomysł pchać się w te starsze karty? I dodatkowo czy wgl warto? Sporo z nich ma jeszcze 1-2 lata gwarancji.

Jeżeli w black friday 5700 zejdzie mocniej z ceny to pewnie ją kupię ale coś nie jestem do tego przekonany dlatego rozglądam się za tańszymi opcjami.

Ja mam na sprzedaż właśnie zmodowana Vege56 Pulse do biosu 64 (karta ma dual Bios więc da się wrócić). Bez gwary niestety, ale przynajmniej dostaniesz gotowe nastawy do dzialania ode mnie :)

Vega starzeje się nieźle, jednak AMD nie docenia tego jak należy według mnie.

Co do hałasu - przy 1800rpm spokojnie da radę siedzieć bez sluchawek. Problem jest jak odpalisz grę w 4K - wtedy pobór prądu i wentylatory odlatują jednak :E

Jakbyś chciał coś więcej o karcie pogadać pisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większy pobór energii daje większe ciepło i gorszą kulturę pracy. Oczywiście wiele zależy również od chłodzenia karty. Karta z jednym wentylatorem prawie zawsze będzie głośna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem właśnie nad wersjami nitro+/strix/gaming oc vegi 64. One są coś koło 1200-1300zł.

 

A co z gtx'ami 1080? Niereferenty można za 1000-1100 złapać (np wersja armor). Nie będę porównywalne z vegą 64?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem właśnie nad wersjami nitro+/strix/gaming oc vegi 64. One są coś koło 1200-1300zł.

 

A co z gtx'ami 1080? Niereferenty można za 1000-1100 złapać (np wersja armor). Nie będę porównywalne z vegą 64?

 

Strixa sobie na pewno odpuść. Bez wymiany termopadów i pasty będzie się grzać jak szalona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie kary są porównywalne zależy od gry, 1080 zazwyczaj lepsza w dx11 a radeon w dx 12 i vulkanie.

1080 wydziela mniej ciepła i zazwyczaj dobrze się podkręca kultura pracy zależy od wersji.

1080p @ 144hz zarówno jedna jak i druga sobie poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za pomoc. Teraz pozostaje zaczekać na black friday i zobaczyć czy jakieś RXy 5700 będą na przecenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i trzeba wliczyć że używane vegi prawie na pewno kopały. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...