Skocz do zawartości
sławek1795

Zmiana procesora z i5 3470 na Ryzen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam procesor jak w temacie podkręcony na 3.7 do tego rx 580 gram w rozdzielczości 1080 pytanie czy zmiana na Ryzen 2600 czy 2700 da mi wyraźny przeskok ale nie tylko w grach w codziennym użytkowaniu. Pytam bo po przesiadce na win 10 w moim odczuciu wszystko jak by zwolniło system na ssd. Jeśli ktoś ma za sobą taką przesiadkę proszę o komentarz.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem przesiadkę w marcu z identyko proca (tylko, że stock zegary) na R7 1700, którego pogoniłem na 3.9ghz/1.4v na AC33, karta rx 570, G.skill aegis 2x8gb 3000mhz, płyta msi b450m mortar.

Szczerze mówiąc, zależy w jakie grasz gry. W np: takim Rainbow six Siege różnica to niebo, a ziemia fps'y miejscami się podwoiły, a w CS:GO różnica nie była jakaś kolosalna, bo gram w rozdziałce 1024x768, aczkolwiek fps'y się unormowały powyżej tych 250. Przy zmianie platformy najlepiej jakbyś zrobił pełny format systemu, by uniknąć problemów z kompatybilnością etc. Co do użytkowania na co dzień to multitasking jest o wiele przyjemniejszy, wszystko jest responsywniejsze itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam procesor jak w temacie podkręcony na 3.7 do tego rx 580 gram w rozdzielczości 1080 pytanie czy zmiana na Ryzen 2600 czy 2700 da mi wyraźny przeskok ale nie tylko w grach w codziennym użytkowaniu. Pytam bo po przesiadce na win 10 w moim odczuciu wszystko jak by zwolniło system na ssd. Jeśli ktoś ma za sobą taką przesiadkę proszę o komentarz.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

To złudzenie bo win 10 sprawuje się dobrze na SSD no chyba ze masz jakiegoś archaicznego SSD-ka...

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System został zainstalowany świeży nie na instalowany po prostu czuć ze wszystko jak by działa ospale przykład gram w WoT minimalizuję grę aby odczytać wiadomość na poczcie pojawia się ciemny ekran i po chwili otwiera sie przeglądarka. Pod koniec użytkowania win 7 było podobnie. Dysk ssd samsung 860 evo 500. Gram jak wyżej do tego Wiedźmin, Destiny czy inne od wieczorem po pracy godzinka czy 2 na weekendach troszkę więcej.

Dziękuję za odzew na mój post

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem z 3470 na ryza 2600, różnica jest odczuwalna ale nie powiedziałbym że kolosalna, może dlatego że nie umiem kręcić pamięci. Wzrost wydajności to jakieś 30% tak uśredniając, ale platforma przyszłościowa biorąc pod uwagę, że potem będzie można wskoczyć na ryzena 4xxx, na pewno to lepsza opcja od i5 9400f w podobnej kwocie, popatrz na testy % użycia procesora pod obciążeniem, u mnie to zadecydowało. Ja z wymiany jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strato jaka płyta i jakie pamięci ?

Z tym Ryzen 4... to tez nie zbyt pewne czytając ale na pewno i5 9.. mało opłacalne w tym momencie.

Edytowane przez sławek1795

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System został zainstalowany świeży nie na instalowany po prostu czuć ze wszystko jak by działa ospale przykład gram w WoT minimalizuję grę aby odczytać wiadomość na poczcie pojawia się ciemny ekran i po chwili otwiera sie przeglądarka. Pod koniec użytkowania win 7 było podobnie. Dysk ssd samsung 860 evo 500. Gram jak wyżej do tego Wiedźmin, Destiny czy inne od wieczorem po pracy godzinka czy 2 na weekendach troszkę więcej.

Dziękuję za odzew na mój post

Masz coś skopane i tyle...

 

Pokaż nam wynik testu AS SSD Benchmark

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może sam nie wiem test zrobię po powrocie z pracy. Kilka miesięcy temu robiłem ale jeszcze na win 7 i wyniki delikatnie niższe niż u innych ale można to tłumaczyć nowszymi platformami i lepszymi kontrolerami.

Z drugiej strony pora może i dobra na zmianę platformy osoba na forum sprzedaje 7 2700x do tego płyta na x570 pamięci na 3600 myślę ze 2 tysiącach spokojnie bym się zmieścił

Edytowane przez sławek1795

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System został zainstalowany świeży nie na instalowany po prostu czuć ze wszystko jak by działa ospale przykład gram w WoT minimalizuję grę aby odczytać wiadomość na poczcie pojawia się ciemny ekran i po chwili otwiera sie przeglądarka. Pod koniec użytkowania win 7 było podobnie. Dysk ssd samsung 860 evo 500. Gram jak wyżej do tego Wiedźmin, Destiny czy inne od wieczorem po pracy godzinka czy 2 na weekendach troszkę więcej.

Dziękuję za odzew na mój post

Patrząc na twoje zastosowania, to nie wiem czy zmiana platformy jest wymagana w twoim przypadku. 3770k w dobrej cenie lub E3-1230v2 po lekkim OC, by ci w zupełności wystarczył. No chyba, że to twoja zachcianka to nie zaglądam ci do portfela ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem też nad wymianą procesora tylko czy to ma sens 4 rdzenie pozostaną 4 rdzeniami i ceny dobrych sztuk to nie wiele mniej niż 2700 dzięki za głos rozsądku he he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem też nad wymianą procesora tylko czy to ma sens 4 rdzenie pozostaną 4 rdzeniami i ceny dobrych sztuk to nie wiele mniej niż 2700 dzięki za głos rozsądku he he

e3-1230v2 to spoko wybór jak nie chcesz rozbijać banku. Jest to odpowiednik I7-3770, tylko bez integry. Do dostania za 300zł na allegro, lub 200zł na ali jak nie masz przeciwwskazań do zamówień z państwa środka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Ryzen 2700x czy może Ryzen 3600 pamięci już mam jakiś czas temu kupiłem Patryiot 16 giga 3200 i tak sobie czekają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Ryzen 2700x czy może Ryzen 3600 pamięci już mam jakiś czas temu kupiłem Patryiot 16 giga 3200 i tak sobie czekają.

Do gier 3600, w innych zastosowaniach 2700X. Jaką masz płytę? R7 2700 z wczoraj za 619zł w xkomie to był dobry deal jak ktoś szukał.

Edytowane przez Ronin69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem i5 4670k i zmieniłem na r5 2600,przeskok był spory, zero problemów w grach, żadnych zwiech itp. Już do Intela bym nie wrócił (ze względu na ceny i to że co chwila trzeba kupować nowe płyty główne) wczoraj kupiłem r7 2700 za 619 zl razem z grą i uważam że to jest najlepszy wybór bo po sprzedaży gry procek wyjdzie około 500 zł. Ramy mam te same co Ty i nie było z nimi problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI B450 Gaming Plus MAX i AMD RYZEN 5 3600 w cenie 1099 zł to dobra cena ? Wstępnie zarezerwowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI B450 Gaming Plus MAX i AMD RYZEN 5 3600 w cenie 1099 zł to dobra cena ? Wstępnie zarezerwowałem

Jeśli nowe i pewny sklep to nie ma się co zastanawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniałem z dokładnie tego procesora na R5 3600 i 16 GB ram (wcześniej 8),wydajność teraz to niebo a ziemia, multitasking to bajka, wszystko działa sprawniej i responsywniej w grach też od kilka do kilkinastu fpsów przybyło oraz żadnych stutteringow i crashy. Co prawda gram w 1080p i 60 fpsów i procesor się nudzi w każdej grze, ale mi to nie przeszkadza bo uważam że mocy nigdy nie jest za wiele :) W przyszłym roku zmieniam gpu i monitor co by bardziej wykorzystać potencjał procka. Ogólnie polecam taką zmianę, nawet na 2600 czy 2700 odczujesz różnicę.

Edytowane przez Patrol619

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Części nowe 2 różnych sklepach płyta główna dzisiaj do odebrania a procesor wstępnie piątek.

Zmieniać od razu chłodzenie czy box wystarczy obudowa bardzo dobrze wentylowana Fractal Design Define XL R2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...