Skocz do zawartości
Eres1

Nowy procesor oraz płyta główna

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry, w przyszłym togodniu planuję zamówić nowy procesor, ponieważ mój i3 6100 już nie wyrabia w grach. Parę dni temu kupiłem GTX 1060 6GB (od kolegi, okazja cenowa) i to zestawienie wydajnościowo wypada blado, pojawia się micro stuttering czyli wnioskuję że jest to zjawisko tzn bottleneck. Nie jest to we wszystkich grach, Titanfall 2, Company of Heroes 2 oraz Starcraft 2 działają dobrze, natomiast w GTA 5 oraz Rage 2 to zjawisko jest bardzo duże. W Rage 2 nawet gdy zmniejszę ustawienia graficzne na najniższe, micro stuttering występuje w dużym stopniu. Dobrze, ale przechodząc do rzeczy, na początku myślałem że zmnienię procesor na i5 7500, (nie chciałem zmieniać płyty głównej) lecz gdy poczytałem troszkę na ten temat, ten zakup byłby strzałem w stopę przy tej cenie i wydajności, więc zdecydowałem się również na zmianę płyty głównej. Moje pytania są następujące: czy płyta główna: MSI H310M PRO-VD oraz procesor I5 9400f będą ze sobą pasować? Czy te komponenty będą dobrze współgrać z kartą graficzną GeForce GTX 1060 Gaming X 6GB? Czy pamięć RAM którą podałem poniżej, będzie pasować do procesora I5 9400f? Ostatnie pytanie, Czy ogólnie cały ten zestaw podany niżej będzie się razem mieścił i będzie ze sobą kompatybilny? Do wydania mam około 1000zł. Myślę że rozwiązanie które podałem powyżej (ten procesor plus ta płyta główna) będzie najlepszą opcją, oczywiście mogę się mylić, więc czekam również na inne rozwiązania. Z góry dziękuję za pomoc.

 

Procesor: Intel I3 6100 /3.7GHz, 3MB, LGA 1151

Karta graficzna: MSI GeForce GTX 1060 Gaming X 6GB

Ram: 2 x Crucial 8 GB DDR4 - 2400 UDIMM 1.2V CL 17

Płyta główna: MSI H110M PRO-D

Zasilacz: Corsair VS 450W

Chłodzenie: SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012

Obudowa: SilentiumPC Brutus S20 Pure Black

Dysk Twardy: Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache Sata600

Edytowane przez Eres1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...