Skocz do zawartości
henryk nowak

Telefon z ekranem powyżej 6,4" z dużą baterią i amoledem

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam telefonu, tym razem dla siebie. W pracy zwariowali, mam jeździć na wykłady do Konina i Krakowa, pierwszy dzień za mną, zmęczony, boli mnie gardło, telefon ma 11% i mam zły humor :E

Proszę o poradę. Potrzebuję telefon z dużym ekranem, fajnie jakby był bez wcięcia, z dużą baterią, najlepiej 4500mah albo więcej i koniecznie na amoledzie. Galaxy Note 10 odpada, za dużo kasy, Mi Note 10 odpada, nie można go kupić w żadnym normalnym sklepie z gwarancją.

Patrzyłem w necie, Galaxy A70 teoretycznie odpowiada moim wymogom, ale mam wstręt do Samsunga - miałem wszystkie Galaxy S od pierwszego do S8, dopiero po przesiadce na Huawei/Honor i przede wszystkim Xiaomi poczułem czym jest sprawne, szybkie i bezkompromisowe działanie systemu nawet po roku. W międzyczasie miałem kilka iPhon'eów, ale iOS jest paskudny i nie mogę na to patrzeć, fuj. No może ip4 mi się podobał, bo naprawdę fajnie działał jak na tamte czasy.

Podsumowując - duża bateria, ale też długo działająca, bo jak miałem mi9 z baterią 3300mah, to wytrzymywał dłużej od op6t kumpla z baterią z baterią 3700mah, a korzystaliśmy podobnie, lte i internet bez niczego więcej, jemu schodziła szybciej, nawet znacznie. Oprócz tego AMOLED, nawet najlepszego ipsa nie chcę, nie lubię się obracać i zakrywać ekranu żeby coś widzieć. No i na koniec duży ekran, żeby oczy się tak nie męczyły. Nie musi nadawać się do gier ani robić super zdjęć, może mieć ramki 2cm, może nie mieć w ogóle, na głośniku może rzęzić jak przewiercony tłumik w Tico, nie obchodzi mnie to. Ma działać sprawnie, mieć ww. zalety no i dzwonić :) Ktoś pomoże? Bo póki co Ten A70 wygląda ok, ale nie wiem, czy to nie będzie wtopa jak wszystkie poprzednie Shitsungi, w których system po pół roku chodzi 30% wolniej a po roku chyba 50%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej coś z oppo. Mam argumentować czemu oppo a nie Samsung serii A?

 

Oppo Reno/Reno2 z mojej strony

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wypada 2z? z tego co widze, to rózni się przede wszystkim soc-iem i aparatem. Dobry ten mediatek? Nie moduję telefonu, nie muszę mieć snapa do custom romów.

A argumentów dlaczego Oppo a nie Samsung nie trzeba, Samsungi są cholernie przereklamowane, dla mnie to kupa złomu. Każdy mi zaczynał mulić dość szybko, każdy. Przez osiem lat miałem każdego nowego Galaxy S i przez osiem lat nie ogarnęli systemu.

Edytowane przez henryk nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za potwierdzenie moich słów, które są na każdym kroku negiwane odnośnie działania Samsungów.

Mediatek to jedna wielka niewiadoma. Snap 710 zły nie jest

 

Jest jeszcze Reno 2 Z

https://m.euro.com.pl/telefony-komorkowe/oppo-smartfon-reno-2z-black-oppo.bhtml?gclsrc=aw.ds&&gclid=EAIaIQobChMIvqifk5OB5gIV3oKyCh2QWAWCEAQYASABEgIG1PD_BwE

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodziło mi o mediateka w 2z, oppo Reno nie biorę pod uwagę, tylko reno2 i 2z. Jest duża różnica w cenie, ale nie wiem jak się sprawuje ten mediatek. Co do Samsunga, to mając osiem topowych modeli pod rząd, plus jeden A chyba mogę coś powiedzieć. Jeśli ktoś to neguje, to albo jest bardzo niewymagający i tego nie widzi, albo jest fanboyem i będzie bronić honoru swojego telefonu za 3500zł jak życia. Mam trzeci telefon od Xiaomi, miałem oppo 10x zoom, kilka honorów i Huawei i płynnością działania po kilku miesiącach każdy zawstydzał Samsunga. Nie powiem, fajnie było mieć pierwszego note'a, fajnie było mieć pierwszego edge'a, ale taki Xiaomi mi8 ścierał to wszystko na pył. Nawet mój zapasowy złomek, który biorę tylko na rower i do biegania, czyli Moto g6 po roku chodzi lepiej od S8. Samsung jako pierwszy zrobił topowy telefon na Androidzie który się sprzedał w milionach sztuk, wyrobił markę, przetarł szlaki etc., ale teraz to są high endowe mizerniaki. Przecież telefon na snapie 626 chodzi lepiej od takiej półrocznej S8.

Edytowane przez henryk nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam s10 i jednocześnie Oneplusa 7pro i nie widzę tego o czym mówisz. Wszystko odpala się natychmiast, wielozadaniowość jest nawet lepsza niż na Oneplusie. Jestem ekstremalnie wymagającym i zaawansowanym użytkownikiem tylko, że mam gdzieś animacje w systemie.

 

Xiaomi zawsze będzie działać lepiej, bo ubija wszystkie procesy w tle i regularnie czyści ram, a nawet cache co jest przekleństwem dla każdego kto używa telefonu do bardziej zaawansowanych zastosowań.

 

Jak jesteś tak bardzo wyczulony na responsywność telefonu i chcesz większy ekran to kup Oneplusa 7t pro ewentualnie starszego 7 pro. Nie da się go rozładować w ciągu jednego dnia;

Screenshot-20191123-163008.jpg

Używam WHQD i odświeżania 60 hz. Po ustawieniu 90 hz różnica sięga nawet do 20% prawdopodobie jest to wina sterowników albo oprogramowania telefonu lub samego Androida.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie często bywa że ktoś tu na forum po użytkowaniu tylu flagowych urządzeń pod rząd ze stajni Samsunga chwali produkty Huawei/Honor. Fakt chińskie nakładki ubijają wszystko jak leci ale stabilność systemu jest na dość wysokim poziomie ?

Co do tematu to też pierwsze co to nasuwa się oppo i długo nic..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten amoled zamyka sprawę, bo tak to zenfone 6 fajnie by się wpasowal ;)

 

Aktualnie korzystam z dwóch telefonów. Zenfone 4 i a40. Nie ogarniam fenomenu amoleda.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A70 ma procesor w starym procesie technologicznym 14 nm. Wg. testów gsmarena działa na baterii tylko nieznacznie dłużej od mi9 - 103h w stosunku do 96h. Web browsing 13 godzin na a70 w stosunku do 12 na Xiaomi. Sama bateria nic nie znaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Przeglądanie stronek mierzone na danych operatora czy na WiFi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam s10 i jednocześnie Oneplusa 7pro i nie widzę tego o czym mówisz. Wszystko odpala się natychmiast, wielozadaniowość jest nawet lepsza niż na Oneplusie. Jestem ekstremalnie wymagającym i zaawansowanym użytkownikiem tylko, że mam gdzieś animacje w systemie.

 

Xiaomi zawsze będzie działać lepiej, bo ubija wszystkie procesy w tle i regularnie czyści ram, a nawet cache co jest przekleństwem dla każdego kto używa telefonu do bardziej zaawansowanych zastosowań.

 

Jak jesteś tak bardzo wyczulony na responsywność telefonu i chcesz większy ekran to kup Oneplusa 7t pro ewentualnie starszego 7 pro. Nie da się go rozładować w ciągu jednego dnia;

 

Używam WHQD i odświeżania 60 hz. Po ustawieniu 90 hz różnica sięga nawet do 20% prawdopodobie jest to wina sterowników albo oprogramowania telefonu lub samego Androida.

Już nie ubija procesów tak bardzo jak ~rok temu, cache nie czyści tak, żebym to odczuł negatywnie. Dzisiaj około 14 zostawiłem otwartego youtube'a na później, obejrzałem w pociągu po 19, dalej był w tle;) Generalnie nie jest to już ubijacz jak na poprzedniem miui. Nie wiem jak długo masz S10, ale w Samsungach responsywność siadała po kilku miesiącach, po pół roku było to dość irytujące. Jeśli się zmieniło, to bardzo dobrze, bo nie jestem hejterem a słuchawki Galaxy S bardzo podobają mi się wizualnie i chętnie bym nabył np. S11+ jakby nie było tych problemów z którymi spotkałem się w galaxy S-S8. Oczywiście jeszcze jedna rzecz musiałaby się zmienić, praca na baterii. S8 zmieniłem na Mi8 kiedy ten wytrzymywał chyba 3h na włączonym ekranie, to była tragedia. Dla porównania Mi8 po podobnym czasie użytkowania po 5,5h wymagał podłączenia powerbanku, co jeszcze miało sens. Ja korzystam tak dużo głównie w podróżach, czyli przeglądam strony na lte, czasem obejrzę coś na youtube, czasem na netflix, ale to oczywiście szybko zjada baterię. Mi się marzy Xiaomi Mi9T Pro z ekranem większym o 2/10" i baterią 6000mAh, to byłby telefon idealny do podróży. Ewentualnie jakikolwiek telefon Xiaomi,Oppo,Huawei z dobrym amoledem, dużym ekranm, fajnym dźwiękiem na słuchawkach i z ogromną baterią. Niestety nic takiego nie ma, bo jak telefon ma wszystkie parametry na wysokim poziomie, to od razu ładuje się tam topowe soc-i, które są prądożerne, mają duże chłodzenie i zajmują dużo miejsca. Dlatego zamówiłem Oppo Reno 2, fajny, duży ekran, nietopowy soc i przyzwoita bateria, a do tego super nakładka systemowa, na której nic nie przycina;) Podobno aparat jest przyzwoity, więc okazjonalnie da radę zrobić tym zdjęcie i się go nie wstydzić. Jak nie podoba mi się to, że Petru23 wszędzie wciska HTC, tak co do OPPO się zgodzę, te telefony są bardzo opłacalne w swoich przedziałach cenowych i nadrabiają właśnie nie topowymi bebechami do gier (kto gra na telefonie? :hmm: ), tylko solidnym wykonaniem, jakością premium, dobrymi ekranami i genialną nakładką, która chodzi super płynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanow sie nad oneplus 7T, dla mnie wpisuje sie w Twoje zalozenia

cos z tej samej stajni co oppo i 1+ czyli realme x2 pro << przy wersji 8/128 masz juz UFS 3.0, ten sam soft co oppo, i kosztuje zdecydowanie mniej niz inne podobne 450 euro za 8/128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
    • @Caps i inni, polecam olać kolegę jak jest najmądrzejszy i niech radzi sobie sam. A wiedzę masz marną patrząc na zestaw, który poskładałeś... zasilacz se weź od razu 5000W... pastę będziesz co miesiąc wymieniał? Napisałeś kosmici w komputroniku... skomentuję to obrazkiem   PS. Dodam jeszcze że co roku zakładasz podobny temat, i  z tego wychodzi(nie wnikam dlaczego) ale teraz pewnie też tak będzie   Także wstrzymać się z udzielaniem pomocy do soboty i będzie zaś spokój na chwilę   PS2. Radzę poczytać jak zachowuje się użytkownik i jak się kończą jego tematy  1. 2.    
    • A najlepsze jest to, że później taki ktoś, kto nie miał styczności z grami FromSoftware, mówi jakie te gry są proste, jak ogląda jak ktoś na golasa grę przechodzi bez levelowania itp itd  kuźwa tez tak myślałem  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...