Skocz do zawartości
Ahc

[3000zł] Modernizacja sprzętu GRY

Rekomendowane odpowiedzi

Ciocia poprosiła mnie o pomoc w modernizacji jej sprzętu a ja przychodzę tutaj żeby zrobić to jak najwydajniej się da.

 

Aktualne podzespoły:

CPU: Intel Core i5-4690K

Cooler: be quiet! Pure Rock BK009

MOBO: Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3

RAM: 2x8GB DDR3 1600MHz CL9

PSU: Aerocool PGS VP-Pro 700W 80+ Bronze

GPU: GTX 970 4GB

SSD: 256GB PCIe m2 NVMe oraz 1TB HDD

 

Monitor: FullHD 144Hz - nie będzie zmieniany jak na razie.

 

Budżet: +/- 3000zł

 

GPU na 100% do zmiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cpu daje rade w grach a gpu nie to zostaje ostre OC cpu i ramu i wymiana gpu np. na 1660 super czy 2060 super

Albo jak wyżej nowa platforma cała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy CPU daje w grach to nie wiem, to nie ja z komputera korzystam. Ale w budżecie 3000zł nawet trochę dokładając możemy dać Ryzena 2600/3600 lub Intela i5 9400f

 

Zakładając, że: dyski, obudowa oraz zasilacz ze starego komputera to:

 

Sam zakup nowej platformy:

RAM ~300zł 16GB jak było tak jest

MOBO od 300 do 400zł

Procesor od 500zł do 900zł zależy jaki się weźmie

Chłodzenie Fortis 3 ~150zł

 

czyli sama wymiana od 1250zł do 1750zł zależy od cen w sklepach

 

+ do tego GPU:

RTX 2060 1420- https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-gigabyte-geforce-rtx-2060-oc-2-0-8627486736

RTX 2060 Super 1720 - https://allegro.pl/oferta/palit-geforce-rtx-2060-super-dual-8660488217

RX 5700 ~1650-1700

RX 5700XT - 1950 (Red Dragon) - ~2070 (Nitro+)

RTX 2070 Super 2250

 

nie wiem czy nie lepiej wrzucić jakąś kartę z powyższych, zrobić oc procesora i poczekać z pół roku na rozwój sytuacji - intel 10th gen, zen2+ czy nvidia ampere

Edytowane przez Ahc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No i oczywiście, że obcina detale. Jest jaśniej na pozór bo jest dokładnie jak na Asus, że świeci jaśniej w trybie 400, ale nie daje peak do 1000.
    • Typ sie konkretnie odkleja. Tu już faktycznie potrzeba dobrego specjalisty i pewnie pobytu na oddziale dobrego szpitala. Ale to też jakieś dobicie tego co musi być na konfederuskich stronach czy forach. Nowy ogromny pakiet broni i amunicji od USA bardzo ich zabolał. Aż czekam jak zaczną świrować jak do akcji wejdą f16
    • Jw. jeżeli zmieniamy i dostajemy 10% różnicy i ciut więcej vramu, ale musimy np dopłacić tysiaka albo więcej - to niestety ale się to średnio kalkuluje. Najoptymalniej byłoby się z kimś wymienić z ew. dopłatą, lub karta za kartę (strix to topowy model), ale tutaj możesz się naciąć na kulturę pracy jakiegoś golasa   Poczekałbym, 4070 jeszcze w wersji Ti to wciąż bardzo kompetentny sprzęt do grania. Nie żłopie bóg wie ile prądu a jest wydajna w 1440p. Wyjdzie seria 5070 to sprzedasz tego strixa i kupisz coś wyraźnie szybszego. Supki to zapychacze dziur a nie realne przyrosty, szczególnie dla posiadających modele bez S.
    • Wygląda na to, że Gigabyte inaczej podszedł do kwestii krzywej EOTF. Połączył tryby 400 i 1000 (pierwszy od 10-100%, drugi 1-10%) i uniknął spadku jasności w trybie 1000, który miał np. Asus.   
    • Rebel Moon część 2 sporo lepsza niż część pierwsza. Na początku trochę gadania i luzu a później zaczyna się akcja i uczta dla oka. Gdyby z pierwszej części wyciąć castingi do ekipy, fruwanie na kurczaku i inne pierdy i zastąpić je dłuższymi retrospekcjami które były przy stole w dwójce miało by to więcej sensu i zamiast 2 x 2h mógłby wyjść dobry film 3h. Mogli też zastąpić zboże jakimś rzadkim minerałem pożądanym przez wojsko np do napędzania tych dużych dział. Po obejrzeniu obu części P1 - 4/10, P2 - 6,5/10. Teraz szczerze czekam na część trzecią.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...