Skocz do zawartości
Lechista26

Segate Barracuda 4TB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od kilku tygodni jestem posiadaczem dysku Segate Barracuda 4TB " SN: ZFN16VEK "

 

Dysk działa odpala się tylko jest problem iż Windows 7 widzi tylko 1,7 TB po poprzednim zainicjonowaniu dysku utowrzeniu partycji itp...

 

nie mam pojęcia gdzie jest reszta pamięci tego dysku skoro ma 4TB ...

 

oczywiście próbowałem wszelkich formatów GPT MBR odpalanie UEFI bla bla bla samouczki od windowsa krok po kroku jak zrobić żeby windows widział więcej niż 2tb ale niestety nie przyniosło to rezultatów (być może ja robiłem coś nie tak i sobie nie poradziłem)...

 

Dysk również skanowałem za pomocą programu HD TUNE PRO ver 5.50 która też pokazywała mi że ten dysk posiada tylko 1,7 TB pamięci...

 

Proszę o jakąś pomoc w jaki sposób mogę sprawdzić ew naprawić i znaleźć gdzie się podziała reszta pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usuń jeszcze raz partycje i tym razem pod windowsem zrób jedną partycję GPT, masz do tego wbudowane narzędzie "Zarządzanie dyskami"

Jaką masz płytę główną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupowałeś na allegro itp to sprzedawca mógł ci sprzedać zły dysk, przez pomyłkę lub ze złą naklejką na obudowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dysk został przeze mnie znaleziony od kompletnie przypadkowej osoby.Odierałem elektro sprzęt i znalazłem ten że dysk ;) zastanawiałem się że może być poprostu połowa dysku niewiem usunięta czy cos ? dysk również sprawdzałem na lapku podłączając przejściówką za pomocą kabla USB. Win 10 też pokazał tylko taką wartość dysku..

 

Może macie jakieś inne sposoby na dogłębne przeskanowanie dysku w celu sprawdzenia jakis bad sectorów czy brakującego/zablokowanego miejsca ? tylko jak juz pisałem wczesniej skanowalem hd tune i pokazalo 1,7 TB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zrób zdjęcie naklejki tego dysku i daj zrzut z programu CrystalDiskInfo

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zmienic schemat partycjonowania z MBR na GPT.

Czy to jest dysk systemowy? Jesli tak, to zla wiadomosc - win 7 nie obsluguje bootowania z GPT.

Edytowane przez winuser_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy że jest to taki duży pendrive ;p nie ma tutaj systemu, nie ma nic . dysk jest sformatowany i jest wyczyszczony. oczywiscie mówie o 1,7 TB które pokazuje mój system... a reszta pojemności nie mam k... pojęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż jak wygląda w zarządzaniu dyskami.

Dysk wpięty normalnie w płytę, czy przez jakąś kieszeń lub adapter usb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...