Skocz do zawartości
L1Psun

Problem z S8+

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pewien denerwujący problem z Samsungiem S8+, który zaczął się około miesiąca temu.

Pod koniec września wymieniłem zużytą baterię na nową. Telefon oddałem do lokalnego serwisu, kupili baterię za ok. 100 zł. Przez miesiąc było okej, potem telefon zaczął się wieszać przy najprostszych czynnościach, klatkowanie animacji, itp. Co gorsza przy zawieszaniu się telefonu, co trwało powiedzmy ze 3 sekundy, wyłączał się. Nie dało się go włączyć bez podłączenia ładowarki, na dodatek po włączeniu tracił połowę baterii. Pewnego dnia po takiej zawieszce wyłączył się na amen. Oddałem go znowu do tego samego serwisu, gdzie ponownie wymienili mi baterię i dodatkowo wyczyścili mi port ładowania. Telefon odebrałem wczoraj po ok. 2 tygodniach. Nadmienię, że odebrałem go 3 dni po naprawie, aby trochę u nich poleżał. Problem nie zniknął dotychczas.

Skrótowo, wymienię teraz problemy:

- zawieszanie się i wyłączanie

- niemożność włączenia bez źródła prądu

- po restarcie telefon działa niby okej, ale czasami po odłączeniu od ładowania od razu się wyłącza

- po pierwszej wizycie w serwisie dowiedziałem się też że jest mała rdza na module aparatu i, że telefon był kiedyś rozbierany

- lagowanie się animacji, obrazu i dźwięku przy oglądaniu

- świrowanie baterii: raz ma 100%, po chwili 20% a potem 50% (oczywiście po restarcie)

 

edit:

Zapomniałem napomknąć, że często przy wybudzaniu telefonu przyciskiem Home też się zawiesza i potrafi wyłączyć.

Edytowane przez L1Psun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem nieco zbliżony problem z s6.

(Z tym że u mnie nie klatkował tylko od razu stawał w miejscu)

Wymieniłem baterię na nowy oryginał i przemyłem styki/złącza na płycie izopropanolem.

Puki co działa bez zwiech i restartów...

Edytowane przez Fonzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że tak naprawdę nie wiem czy zamontowali mi oryginał z dawcy(?) czy na nowy, a do autoryzowanego serwisu mam daleko. Najbliższy mam w Białymstoku, a to jest ok 100km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W autoryzowanym serwisie zedrą za wymianę niemiłosiernie.

Z tego co zerknąłem to cena baterii to jakieś 30-80zł . jeśli z oszczędności założyli jakiś Chiński badziew za 15zł to może być przyczyną tych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie sądzę, żeby dwa razy wymieniali na chiński zamiennik. Przy mnie zamawiali baterię za te 80-100 zł, nie pamietam dokładnie ceny już.

 

Tutaj jest filmik z jednym z problemów:

https://drive.google.com/file/d/12V0xhx2-f1aEvhp_xKDVyQxCPnIt7QM_/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/12XgtIxnr51mmDDm2cnnLcKvMDeHlIqU7/view?usp=sharing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że ta bateria jest coś nie halo. Koszt wymiany baterii widzę ze waha się w okolicach 170-250zł. Ewentualnie jakiś układ zasilania na płycie szwankuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to już kolejna bateria wymieniona, więc naprawdę nie wiem. Chciałbym ten telefon sprzedać jak najszybciej i nie mieć tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chociaz uprzedz nabywce o problemach albo znajdz lepszy serwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- niemożność włączenia bez źródła prądu

to jakiś żart? telefon Ci spieprzyli a ty chcesz go puszczać dalej? Niech Ci go dobrze naprawią najpierw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo po prostu szuflada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jakiś żart? telefon Ci spieprzyli a ty chcesz go puszczać dalej? Niech Ci go dobrze naprawią najpierw.

 

O dziwo uruchamia się już bez ładowarki.

 

 

Przemyślałem to trochę i planuję kupić "dawcę", żeby wymienić środek telefonu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...