Skocz do zawartości
MrKetiw

R7 2700, R5 2600 czy R5 3600?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej noszę się z zamiarem kupna procka od jakiegoś czasu, początkowo myślałem że kupię R5 3600 ale im więcej czytałem o problemach na mojej płycie z biosem tym mniej miałem na to wszystko ochotę a dodatkowo też cena tego profesora stoi w miejscu i nie zachęca obecnie jakoś bardzo do kupna. Miałem wcześniej R5 2600 spiety z rtx 2070 i w sumie działało to dość dobrze ale miałem wrażenie że ten procesor ogranicza tą kartę. Wczoraj wskoczyła promocja na R7 2700 za 619 zl i bez chwili namysłu kupiłem, zwłaszcza że dodają grę gratis (myślę że się sprzeda za około 100 zł) chyba że na bf będzie promka na R5 3600 to może go wtedy wybiorę ale reasumując.

 

R5 2600 - miałem go, był dobry, cena też jest super bo można go dorwać często za 489 zł ale nie dodają do niego gry.

R7 2700 - promka ze wczoraj za 619 zl minus gra to daje nam ok 500 zł

R5 3600 - procek bez wątpienia najwydajniejszy ale również najdroższy bo cena w granicach 850 zł, nie dodają gry no i te problemy z biosem

 

Czy jest sens dopłacać aż prawie 350 zł do r5 3600? Gram tylko w 1440p, przeważnie ultra a jak nie trzyma 60 fps to zjeżdża na high, nie zamierzam zmieniać monitora bo jestem z niego bardzo zadowolony, nie potrzebuje 120 mhz i gram tylko 60 fps z włączonym v-sync. Jeśli gra będzie trzymać 60 fps i nadaje się na pada to wtedy będzie 4k na 65" tv.

Aha no i najważniejsze, procek będzie działać albo z rx 5700 XT albo rtx 2070S, wszystko zależy od promocji w najbliższych dniach ale wszystko przemawia za rx 5700 XT (głównie cena)

 

Co o tym wszystkim myślicie?

Edytowane przez ketiw555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dorwiesz za taka kasę 2700 i wyjdzie 500zl nawet z hakiem , to bez zastanowienia go bierz . Podkrecisz , podkrecisz ram i będzie wydajnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zapomniałem dodać że mam chłodzenie dark rock 4 i oczywiście procek będzie kręcony tak jak i ramy i gpu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie ma jeszcze żadnej nowej wersji biosa do tych płyt, żeby ten procek normalnie chodził ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie ma jeszcze żadnej nowej wersji biosa do tych płyt, żeby ten procek normalnie chodził ?

Niby jest tam coś nowego, ale jednym działa a innym nie i są problemy a ja nie mam ochoty na takie akcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inaczej Panowie, na 99% by już wszystko hulało bez większych problemów z ryzenami 3xxx, ale jak nawet na czysto za 550zł można nabyć 7 2700 , to bez sensu jest dokładać te 250-300zł do 3600, ryzen 2700 po podkręceniu + szybki ram nie jest słabym procesorem. 3600 w grach może będzie minimalnie wydajniejszy, ale nie aż na tyle by dopłacać 300zł . Inna kwestia jakby dopłata miała wynieść 100zł to można wziąć wtedy ryzena 3600. Tam zbytnio nie potrzeba oc, tylko ram podkręcić i już jest dobra wydajność. A jak ktoś trafi dobrą sztukę nowego ryzena to po oc zyska sporo. Ja trafiłem słabą sztukę 3600 , ratuję go tylko bardzo szybki ram, bo inaczej wydajności sporo większej od ryzena 2700 po oc bym nie miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Ryzen 7 2700 za 569 z okazji na BF na morelach. Procek bedzie glownie uzywany do gier. Platnosc przy odbiorze, wiec moge jeszcze polowac na 3600. Warto ? Czy 2700 bedzie lepszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Ryzen 7 2700 za 569 z okazji na BF na morelach. Procek bedzie glownie uzywany do gier. Platnosc przy odbiorze, wiec moge jeszcze polowac na 3600. Warto ? Czy 2700 bedzie lepszy ?

 

Ryzen 2700 wypada gorzej od 3600, natomiast dopłata 300 zł do 3600 jest absurdalna w tym przypadku. 569 zł za ten procesor to złoto. Sam planuje przejść z 2600->2700x w dobrej cenie i nie zamierzam się pchać w ryzeny 3000. Natomiast jeżeli chcesz używać procesor głównie do gier to musisz go kręcić ile wlezie bo na stocku ma bardzo niskie zegary.

Edytowane przez Khold

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz wyjasnic dlaczego nie chcesz sie pchac w 3000 ? Ze wzgledu na cene ?

 

Z pewnoscia bede polowac jeszcze na 3600 moze sie uda. Platnosc przy odbiorze, wiec jest czas :)

 

A jak z 2700x ? Lepiej wypadnie w grach od 3600 ? Moze tez bedzie jakas okazja na niego.

Edytowane przez marcion1408

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnosciowo 2700x nie da rady wyprzedzić ryzena 3600 w grach , będzie najwyżej minimalnie słabszy od 3600 . Jakby trafił dobra sztukę ryzena 3600 to i 4.3 ghz jest realne i wydajność jeszcze wyższa. 2700x kupuje się głównie jak nie chce się kręcić proca , 2700 po oc jest na poziomie 2700x . Jakby ryzen 2700 kosztował 700zl A ryzen 3600 800 to można brać tego drugiego , ale przy cenie 580zl jaka dziś była na morele to z zamkniętymi oczami brać 2700. Nie liczcie na ryzena 3600 poniżej 700zl , może będzie za 750 gdzie ale nie taniej

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz wyjasnic dlaczego nie chcesz sie pchac w 3000 ? Ze wzgledu na cene ?

 

Z pewnoscia bede polowac jeszcze na 3600 moze sie uda. Platnosc przy odbiorze, wiec jest czas :)

 

A jak z 2700x ? Lepiej wypadnie w grach od 3600 ? Moze tez bedzie jakas okazja na niego.

 

Czysta ekonomia. Do 3600 musiałbym dorzucić 500 zł a zysku z tego najwyżej kilkanaście procent, nieopłacalne. W dodatku już wyobrażam sobie te problemy z biosami żeby to jakoś chodziło sensownie, blah :D

2700x to po prostu 2700 z lepszymi zegarami i lepszym potencjałem OC. Różnica w grach kilkuprocentowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wypada 2600 do 2700 waszym zdaniem pod katem gier? Bo z tego co widze roznicy nie ma zbyt duzej. 2 dodatkowe rdzenie na korzysc 2700, natomiast wyzsze taktowanie na 2600. Warto doplacac W TYM wypadku do 2700 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy różnicy 100zl lepiej wziąć ryzena 2700 . Plusy ryzena 2600 to mniejsze wymagania co do sekcji zasilania i chłodzenia względem 2700, i może o 100mhz wyższy zegar . 2700 znowu jest bardziej uniwersalny i przez swoją większą liczbę rdzeni i wątków, często depcze po piętach ryzenowi 3600 w niektórych grach. Jak wybór na co najmniej 2 lata to lepiej brać 2700 . Jak ktoś zmienia często sprzęt to 2600 może być jak najbardziej . Wszystko rozbija się o cenę, jeśli rozmawiamy o 500zl za 2600 i 700 za 2700 to już każdy musi sobie przekalkulowac , oglądać testy wydajności i wybierać. A jeśli rozmawiamy o 470zl vs 560zl to oczywista oczywistością jest wybór 2700 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy różnicy 100zl lepiej wziąć ryzena 2700 . Plusy ryzena 2600 to mniejsze wymagania co do sekcji zasilania i chłodzenia względem 2700, i może o 100mhz wyższy zegar . 2700 znowu jest bardziej uniwersalny i przez swoją większą liczbę rdzeni i wątków, często depcze po piętach ryzenowi 3600 w niektórych grach. Jak wybór na co najmniej 2 lata to lepiej brać 2700 . Jak ktoś zmienia często sprzęt to 2600 może być jak najbardziej . Wszystko rozbija się o cenę, jeśli rozmawiamy o 500zl za 2600 i 700 za 2700 to już każdy musi sobie przekalkulowac , oglądać testy wydajności i wybierać. A jeśli rozmawiamy o 470zl vs 560zl to oczywista oczywistością jest wybór 2700 .

 

Dziekuje Ci bardzo za odpowiedz ! :)

 

Mam rowniez pytanie odnosnie pamieci RAM, jesli pozwolisz.

 

Zakupilem rowniez w promocji BF Fury RGB, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 za 359. Przemawia tutaj do mnie ich wyglad wzgledem innych polecanych pamieci. Glownie Ballistix'a.

Widze, ze bardzo czesto sa one polecane - dokladniej: Crucial Ballistix Sport LT 16GB 3000 CL15 2x8GB.

Rozumiem, ze te ktore kupilem sa oczywiscie wyzej taktowane 3200, poszperalem w necie i nawet komus sie udalo wyciagnac 3400, ale sa za to CL16. Czy ta roznica opoznien bedzie bardzo widoczna ?

Zauwazylem rowniez, ze sa dwa modele(?) tych pamieci co kupilem.

 

HX432C16PB3AK2/16 oraz HX432C16FB3AK2/16

 

Kupilem HX432C16FB3AK2/16 , poniewaz te byly w promocji. Roznice ktore zauwazylem to inna linia podswietlenia oraz brak radiatorow (na tych ktore zamowilem) - Czy te radiatory po ewentualnym OC faktycznie beda potrzebne cze raczej nie bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o samo xmp bez podkręcania to różnica wydajności jest praktycznie zerowa. Jeśli chodzi o podkręcanie, to myślę że cruciale mają minimalnie lepszy potencjał (Na ryzenie 1600 miałem cruciale ustawione na 3600mhz cl14). Na ryzenie 1xxx i 2xxx średnio się osiąga 3400-3600mhz , te 3600 nie każda sztuka procesora pozwoli . Co do braku radiatorow, to minimalnie to wpływa na temperaturę przy podkręcaniu i ustawieniu wyższego napięcia. Nie przekraczając 1.4v na ramie raczej powinny działać stabilnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałem że zostawiam R7 2700 za 619 zł, dzisiaj był w morele za 579 zł ale nie chciałem się już bawić w 40 zł zwłaszcza że w morele nie wiadomo czy dodają gratis grę no i trzeba na te kody czekać 2 tygodnie a w x-kom wydają na miejscu w salonie.

 

Oglądałem dużo testów i faktycznie R5 3600 jest o wiele lepszy w 1080p od R7 2700 ale sytuacja się zmienia w 1440p gdzie różnice nie są za duże w zależności od gry 0-10% a w 4K w ogóle różnice się zacierają. Teraz tylko karta graficzna do tego ale myślę że będzie to 5700 XT już na 99%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie na razie potrzebuje do FHD, ale faktycznie doplata jest dosyc spora do 3600 :/

Jest zamowione, niech czeka. Do piatku moze sie trafi jakas ciekawa oferta na 3600.

 

@To mowisz, ze w 1440p / 4k te procki juz wypadaja podobnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im wyższa rozdziałka, tym mniejsze znaczenie ma procesor, a najwięcej karta graficzna. Popatrz na testy w grach w 4k na pclabie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej im większa rozdzielczość tym procesor odgrywa mniejszą rolę.

Mamy podobne konfigurację obecnie i też jestem w trakcie zmiany podzespołów i bardzo zastanawiam nad procesorem. Zastanawiasz sie nad wydajnością w FHD tam 2700 będzie wolniejszy ale jak nie zamierzasz szybko zmieniać grafiki to nie zauważysz różnicy zwłaszcza w nowszych grach. Starsze gry tam gdzie wydajność pojedynczego rdzenia ma większe znaczenie 3600 będzie trochę wydajniejszy tylko ze na 3600 będziesz miał 100 fps a na 2700 90 więc i tak komfort grania będzie bardzo dobry. Zamówiłem 3600 ale z tego co widzę termin dostawy oddala się z dnia na dzień zaczekam do piątku jeśli dalej sklep będzie oddalał dostawę to biorę 2700x a w przyszłym roku jeśli ryzen 4.. będą tak dobre jak mówią to zmienię :)

Edytowane przez sławek1795

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety trzeba troszke wiecej doplacic do 3600.

Chyba nie jest wart tej doplaty.. :) Aczkolwiek poczekam jeszcze do poniedzialku. Moze cos bedzie ciekawego. 150zl jeszcze jestem wstanie dolozyc i zwrocic 2700 :). Z drugiej strony widze jak ludzie na forum maja problem z biosami, itp na 3600. I nie wiem czy jest to warte moich nerwow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety trzeba troszke wiecej doplacic do 3600.

Chyba nie jest wart tej doplaty.. :) Aczkolwiek poczekam jeszcze do poniedzialku. Moze cos bedzie ciekawego. 150zl jeszcze jestem wstanie dolozyc i zwrocic 2700 :). Z drugiej strony widze jak ludzie na forum maja problem z biosami, itp na 3600. I nie wiem czy jest to warte moich nerwow :)

Różnica miedzy 3600 a 2700 w 1080p jest duża ale w 1440p tak jak pisałem nie ma zbyt wielkiej różnicy, nie na tyle żeby dopłacać ponad 200 zł. Ja też się bałem aktualizacji biosu i tych wszystkich problemów, przeczekam na tym procku do 4 generacji amd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mozesz mi wytlumaczyc dlaczego miedzy 1080 a 1440 nie ma juz tak duzej roznicy ? Najrposciej jak sie da, poniewaz kompletnie tego nie rozumiem.

Edytowane przez marcion1408

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica w FHD ale na karcie 1060 nie zauważy tej różnicy dopiero po przesiadce na coś pokroju 2060 albo 5700 zobaczy te 10 fps mniej na 2700 i to nie w każdej grze.

tak naj prościej to im większa rozdzielczość tym mniej do roboty ma procesor a więcej karta graficzna i to od niej zależy w dużej mierze poziom wyświetlanych FPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mozesz mi wytlumaczyc dlaczego miedzy 1080 a 1440 nie ma juz tak duzej roznicy ? Najrposciej jak sie da, poniewaz kompletnie tego nie rozumiem.

No właśnie różnica między 1080p a 1440p jest największa. Zobacz sobie ten filmik popatrz na 1080p jaka jest duża różnica między 2600 a 3600 a później to samo ale 1440p i jak ta różnica się zwęża.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...