Skocz do zawartości
portalwj1

Skladam kompa - i7 2600k - podkrętka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Mam zasilacz: Chieftec GPS-450AA-101 A

Grafika: GTX 1060 3GB

 

i chcę kupić resztę czyli procka ramy oraz płytę główna ## link - https://www.olx.pl/oferta/procesor-i7-2600k-16gb-ram-hyperx-savage-1866mhz-plyta-glowna-z68x-CID99-IDCBuS6.html

 

Pytanie:

 

1. Czy Zasilacz wytrzyma podkręcenie procka do 4.50 - 4.80 Mhz / bez podkręcania karty graficznej.

3. Czy chłodzenie SPARTAN 3 PRO utrzyma temp. poniżej 80'C przy podkręceniu procka na 4.50 - 4.80 Mhz ?

Edytowane przez portalwj1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw link...

już - https://www.olx.pl/oferta/procesor-i7-2600k-16gb-ram-hyperx-savage-1866mhz-plyta-glowna-z68x-CID99-IDCBuS6.html

 

Chce uzyskać po podkręceniu na 4.50 Mhz nie podnosząc napięć w CS:GO stabilne we wszystkich sytuacjach 250-300fps gdyż mając i7 2600 bez k miałem spadki do 120-140fps.

Edytowane przez portalwj1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej dołożyć nieco i złożyć coś bardziej przyszłościowego na AM4 choćby z używanego MOBO + CPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej dołożyć nieco i złożyć coś bardziej przyszłościowego na AM4 choćby z używanego MOBO + CPU?

 

Gram i będę grał tylko w CS:GO - nie gram w nic innego.

 

Chce sprzedać stare i7 2600 + 4GB RAM 1333 + płytę - więc dopłacę do zestawu jakieś 300zł. Nie mam dużo kasy a tylko gram w cs:go a więc wątpie że za 2 lata nie pociągnie ten komp z linku CS:GO? Dobrze rozumuje?

 

Tylko cs:go nic więcej w inne gry nie gram nie mam czasu.

 

PS: Co z zasilaczem uciągnie 4.50Mhz ten zasilacz? I czy płyta jest do podkręcenie i7 2600k.

 

Gość z linku wyżej testuje podkrecenie procka i7 2600k na 4.50Mhz bez podkręcania napieć daje na AUTO i na CPUZ ma 1,296V i stabilne ma 4500Mhz jak daje 4600Mhz z AUTO napieciem wyskakuje jakiś monit po 15min OCCT. Wtedy trzeba napięcie zwiększyć zeby mieć więcej MHz ? bo stopnie ma okej celcjusza okolo 60.

Edytowane przez portalwj1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobe tego strupa. za 700zł masz bazę na AM4= ryzen+b350/450 i 8giba ramu, którą z powodzeniem rozbudujesz za jakiś czas, a z tego 2600 za 2-3 lata brelok najwyżej zrobisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobe tego strupa. za 700zł masz bazę na AM4= ryzen+b350/450 i 8giba ramu, którą z powodzeniem rozbudujesz za jakiś czas, a z tego 2600 za 2-3 lata brelok najwyżej zrobisz

To zaproponuj do 700zł coś aby łapało CS:GO w wszystkich sytuacjach ( cs go bazuje na procku ) zresztą mam kartę GTX 1060 3 GB coś do 700zł ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczego na AM4 nie znajdziesz do 700zł co będzie lepsze od tego zestawu powyżej z linku OLX.

No i tam jest 2x8GB DDR3 1866mhz CL9, a to fajnie działa.

Widać na fotce, że procesor po dellidzie, bo silikon ma inny kolor niż fabryczny klej :)

To dobrze, bo temperatury i OC będą lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takiej budżetowej mobo chcesz montować 3950X ?

Do CS:GO potrzebny jest procesor z wysokimi taktowaniami, a tu niestety, a może stety Intel na razie ma lepsze osiągi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takiej budżetowej mobo chcesz montować 3950X ?

Do CS:GO potrzebny jest procesor z wysokimi taktowaniami, a tu niestety, a może stety Intel na razie ma lepsze osiągi.

racja... i7 2600k podkręcony na 4.50Mhz powala tego Ryzena na łopattki.. biore i7 2600k temat do zamkniecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...