Skocz do zawartości
power1

Czy to już czas wymiany Xeon'a e3 1231 v3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wymieniłem gtx 980ti na radeona rx5700.

I np. W nowych star war's zegary mi strasznie skacza na gpu od 800mhz do 1600mhz i sa dropy poniezej 60fps,obciazenie karty to 50-70%.

Np. W control gpu chodzi na 95-99% i zegarki lataja na okolice 1900mhz na gpu i fps jest super.

W Gears 5 , w 1080p karta rowniez lata na 50% ale mimo to mam fps od 80-120fps.Gram na tv 1080p. Niestety nie dziala mi skalowanie rozdzialki , w sterownikach uruchamiam superrozdzielczosc i tak wyglada jak by to nie dzialalo( na gtx 980ti dzialalo ). Skalowac niestety nie moge rozdzialki. W gers 5 mozna robic skalowanie bo gra ma to w opcjach i tu widać ze dopiero powyzej 2k az do 4k obciaza karte na 100%

Moja pc Xeon e3 1231 v3 , ddr3 24gb 1866mhz. Plyta z97. Zasilacz corsair 550 gold.

Wracajac do pytania czy to juz czas na wymiane platformy ? A moze star war sa gra zle zoptymalizowans ?

Co myslicie o Ryzenie 2700 jest w dobrej cennie ? Czy z tym procesorem bylo by duzo lepiej? Bo zeby wydać i zmuenic platfirme to skok musi by bardzo duzy. A i ramy sa w dobrych cennach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ten CPU jest nisko taktowany dosyć, więc szału się nie spodziewam. Masz 24 GB RAM, jesteś pewien że na tym działa symmetric dual channel? Myślisz, że za spadki FPS odpowiadają spadki taktowania GPU? Próbowałeś w afterburnerze ustawić to samo taktowanie np. dla 5 ostatnich stanów? To powinno usztywnić zegar GPU. Choć oczywiście nie gwarantuję, że rozwiąże problem z dropami FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawilem w sterowniku amd 1900mhz dla kazdego stage'u ale nic to nie dało jak by nie dzialało , tak samo jak włacze skalowanie rozdziałki też nie działa, mogę ustawić tylko natywne 1080p.

Dziś wieczorem sproboje w msi , ustawić stany.

Ram mam 2x8 i 2x4 te same predkości.

A moze tak byc ze przez odpalonego w tle msi afterburnera ,ustawienia w sterowniku amd tzn zmiany zapisane nie działaja?

Edytowane przez power1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej beczki po co wymieniać 980ti na rx 5700 jeszcze do full hd? Ten proc blokował już stara kartę w niektórych grach. Dodatkowo większy narzut AMD nie pomaga. Jak gra korzysta bardziej z GPU to masz obciążenie karty do 100% jak gra siedzi na CPU to właśnie masz spadki taktowan, bo procesor nie wyrabia, więc karta się nudzi miejscami.

Tanim kosztem można zmienić procesor.

Masz płytę na z97 kup i7 4770k najlepiej dobra sztukę co zrobi te 4,7 GHz i będzie dużo lepiej, ram też można coś spróbować podkręcić.

Ewentualnie zmiana całej platformy, oo sprzedaży gratów dużo nie dołożysz.

Edytowane przez brajan007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz chyba lepiej wymienic platforme hmm

Moze na ryzena 2700? Albo 7

I7 9700k 8 rdzenie ale wtedy to nie lepiej juz ryzena 3700 hnm sam nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...