Skocz do zawartości
Amelia Szyrocha

Nie działa dodatkowa płytka 8GB RAM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

nie przedłużając tematu: mój były facet ktory jest informatykiem powiedział, że potrzebuję więcej RAM, wybrał ze sklepu, ja kupiłam. Niestety rozstaliśmy się w czasie kiedy karta była w drodze i zaczęłam sama instalować. Odkręciłam bok, wcisnęłam płytkę i włączyłam komputer według instrukcji. Komputer się uruchamia, czarny ekran, brak komunikatów, tylko burczy. Wyjęłam kartę i zakręciłam komputer. Dzisiaj posprzątałam tam, bo było pełno kurzu, a komputer ma rok, podmieniłam miejscami nową kartę ze starą, aby sprawdzić czy ta zakupiona działa i ku mojemu zdziwieniu działa. Niestety dwie na raz nie działają, a są 2 miejsca na RAM i to gdzie się wciska płytki nazywa się: H110M PRO-D(Tak jest napisane w środku). Karty to: goodram 8gb i kingstone 8gb ddr4. Ja nie wiem czy nie zamówił złej karty, a bardzo potrzebuję podobno tego ram, bo zacina mi się komputer przy zmianie okien programów, przy grach i renderowaniu plików. W sklepie mi powiedzieli, że nie zadziała mi, bo powinny być 4 miejsca na płytki, a ja mam 2.

 

Czy ktoś ma jakiś pomysł o co chodzi i jak to naprawić? Bo nie mam zamiaru się odzywać do aktualnie znajomego, nie mam też pieniędzy na nowy komputer. 

 

Pozdrawiam czytających 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję powinno się dobierać dwie takie same kości tego samego producenta bo w innym wypadku zdarzają się takie sytuacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję powinno się dobierać dwie takie same kości tego samego producenta bo w innym wypadku zdarzają się takie sytuacje.

 

Informatyk powinien o tym wiedzieć. Byłoby dobrze gdybys podała dokładne parametry tych obu modułów (CL i taktowanie). Byc może są różne i moduły się gryzą ze sobą.

 

"W sklepie mi powiedzieli, że nie zadziała mi, bo powinny być 4 miejsca na płytki, a ja mam 2." To nieprawda. Dla działania RAM-u nie ma znaczenia czy są dwa sloty na pamięć, czy cztery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie oba moduły powinny działać. Próbowałaś konfiguracji:

SLOT_1: Nowa pamięć RAM

SLOT_2: Stara pamięć RAM

 

Mówiłaś że było dużo kurzu w środku, sprawdź więc czy w samym slocie na pamięć RAM nie ma jego pozostałości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...