Skocz do zawartości
Tech Lover

Ustawienie HPET dla wydajności

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, popsułem wydajność w ten sposób.

 

Nie ruszaj. Ew to:

 

bcdedit /set useplatformclock No

bcdedit /set disabledynamictick Yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ocochodzi1

wlasnie testuje ustawienia hpet i jestem pod wrazeniem nie posiadam intela tylko ryzen 2600 i wlasnie udalo mi sie uzyskac w miare  plynna rozgrywke w csgo , na poczatku mialem wylaczone to ustawienie tylko w biosie gdzie zauwazylem duza poprawe teraz wylaczylem w menadzerze zadan i dodalem komende bcdedit / set useplatformclock false .. i wlasnie sie zastanawiam czy jeszcze jakos moge poprawic jakosc gry uzywajac komend ktorych podal kolega wyzej 

Edytowane przez ocochodzi1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HPET można włączyć i wyłączyć w tym programiku:

 

https://www.sendspace.com/file/lsnrpw

 

7219491900_1574868201_thumb.jpg

 

 

Jest też taki programik, który wymusza na CPU maxymalną wydajność w grach - nie znam się na tym, ale to działa.

 

https://www.sendspace.com/file/a9cj5b

 

Ustawić czas na 0.5 ms i nie zamykać, tylko zminimalizować.

Jak chcesz, żeby zawsze od startu systemu ten czas był obniżony, można zastosować taka komendę:

 

Dodaj plik bat do autostartu z tym kodem.

 

start "" "C:\Users\nazwa użytkownika\TimerTool.exe" -t 0.5 -minimized

 

Ta ścieżka obowiązuje, gdy timertool jest wklejony w C:\Users\nazwa użytkownika i tutaj wklejamy timertoola.

 

Tak to u mnie wygląda:

 

1. programik wklej do konkretnego folderu - u mnie tu jest:

 

9654548000_1574869503_thumb.jpg

 

No i plik wykonawczy bat. wklej do autostartu - wcześniej musisz ten plik utworzyć np. w notatniku.

 

5706477500_1574869544_thumb.jpg

 

Ten gebels ma wzrost wydajności i lepszy minimalny FPS w grze C3:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ocochodzi1

Kurde nie wiedzialem ze hpet to taka wazna sprawa za swoja slaba wydajnosc w grach i braku synchronizacji obrazu z tym co robie w grze itd obwinialem procesor lub karte graficzna wylaczylem calkowicie hpet w biosie i windowsie i jestem jak narazie bardzo zadowolony uzylem nastepujacych komend :

 

bcdedit / set useplatformclock false

bcdedit /set useplatformclock No

bcdedit /set disabledynamictick Yes

 

Jest jakis program ktory wskazuje jakie jest latency systemu ? tzn jak wyglada caly ten zegar ?

Edytowane przez ocochodzi1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ocochodzi1

Jest tu jakis znawca od hpet ? :D Sam nie wiem jak optymalnie ustawic dzialanie tego zegara narazie uzyłem tych komend :

 

bcdedit / set useplatformclock false , bcdedit /set useplatformclock No , bcdedit /set disabledynamictick Yes

hpet rowniez wylaczony w biosie i menadzerze zadań pobrałem program wintimertester i pokazuje mi cos takiego

https://www.fotosik....c88cb6a1f1f274a

waszym zdaniem jest ok ?

Edytowane przez ocochodzi1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://steamcommunity.com/groups/TheUsefulWindowsGroup/discussions/5/2741975115082070040/

 

On the web, all posters say this will actually improve system latency and performance, though, every single person who tried to enable it experienced massive stuttering, slowness in applications and huge framerate drops.

 

In order to disable it, you need to do the following:

 

Disable Platform Clock in bcdedit

Disable Dynamic Tick in bcdedit

Disable HPET in BIOS settings

 

In some BIOSes, there's no need to disable HPET.

In order to do that, open an Administrator Command Prompt and type the following commands in order:

bcdedit /set useplatformclock No

bcdedit /set disabledynamictick Yes

And reboot.

Note: disabledynamictick only works in Windows 8.1, Windows 10 and newer.

 

Then you may need to disable HPET in your BIOS. If you don't know how to do that, you may need to check out your motherboard instructions manual or on the web.

 

Dynamic Ticks are a feature that lets windows stop the system timer when nothing is happening in order to conserve power.

 

The article goes on to explain why you might want to disable this feature:

 

This [feature] is nice for portable and battery systems but can be a problem for desktops, especially since the tickless mode has been known to cause strange issues on some systems; especially when gaming or engaged in other media related tasks.

 

This gaming forum post discusses the relationship between these ticks and DPCs (Deferred Procedure Calls), which is the mechanism Windows uses to prioritize certain critical tasks ahead of other lower priority tasks.

 

WYŁĄCZAMY HPET

WYŁĄCZAMY DYNAMIC TICK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w końcu nie rozumiem.

1. czy HPET wyłącza się tylko w menedżerze (czasomierz) LUB w cmd czy w trzeba w jednym i drugim?

2. która komenda w końcu służy do włączania a która do wyłączania bo już znalazłem te:

bcdedit /deletevalue useplatformclock

bcdedit /set disabledynamictick yes

bcdedit /set useplatformclock true

bcdedit /set useplatformclock false

bcdedit /set useplatformclock no

 

Edytowane przez grzewho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak miałem możliwość bawienia się tym w biosie to najlepsze rezultaty miałem z włączonym w biosie a wyłączonym pod windowsem i wiele osób to zauważyło że najlepiej tak to działa, w obecnych czasach to hpet masz od razu po instalacji windowsa stockowo wyłączony, jeśli wbijesz bcdedit /deletevalue useplatformclock i wyskoczy coś w stylu "nie można odnaleźć określonego elementu" to znaczy że hpet jest już wyłączony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...