Skocz do zawartości
Barra

Jakie CPU za 1700zł - i7 9700KF [?]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Kolejny raz sięgam po Waszą poradę, ostatnio posłuchałem się waszych rekomendacji i zakupiłem i7 3770 które pomimo lat świetnie mi służy.

Otrzymałem zastrzyk gotówki i jestem w stanie wydać 2,2K na upgrade wszystkiego oprócz GPU - mam GTXa 1070 który jeszcze mi podziała.

 

Po odłożeniu pieniędzy na RAM i MOBO zostaje mi około 1700 zł na procesor. Rozważałem nad ekonomicznym i5 9600K którego można ładnie kręcić, ale postanowiłem wydać troszkę więcej by mieć procesor na lata.

Upatrzyłem sobie i7 9700KF, ośmiordzeniowe i ośmiowątkowe CPU, lecz spotkałem się z uwagami jakoby zakup ten był nierozważny. Dawno temu mój Athlon od AMD zamienił się w podpałke do grilla ale wiem że jakość tej marki ostatnio podskoczyła

 

Zwracam się do was z prośbą o rekomendacje procesora za ok. 1700 zł [ albo i mniej ] który ma służyć do komfortowego grania na najwyższych możliwych detalach zwłaszcza w grach które są CPU-żerne jak ARMA czy sandboxy.

Odgórnie nastawiony jestem na i7 9700k ale jestem ciekaw waszej opinii odnośnie tego procesora jak i innych procesorów Intela i AMD a jako że to wydatek niemały i ma posłużyć na lata to chcę by był jak najlepszy jak się da.

 

Dzięki wielkie i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W owocowym z kodem BWMAIL masz teraz 9700K za 1549zł i co tu myśleć ;)

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powaga? Do kiedy kod jest ważny?

No przecena 200zl to faktycznie niezla okazja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pepperze opisane jako "chyba do 1 grudnia" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki dzieki

 

Sorki za podwójny post, ale orientujesz sie czy promocja obejmuje wszystkie produkty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, poszperaj w google albo na stronie sklepu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorze watku - jesli chcesz kupic procesor na lata to masz racje - i7 9700k bedzie nierozwaznym wyborem. Ten procesor jest maxowany przez zeszloroczne gry na zelszorocznych kartach graficznych...

Za dwa lata gry beda na nim chodzic tak jak dzisiaj chodza na i5 7600k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorze watku - jesli chcesz kupic procesor na lata to masz racje - i7 9700k bedzie nierozwaznym wyborem. Ten procesor jest maxowany przez zeszloroczne gry na zelszorocznych kartach graficznych...

Za dwa lata gry beda na nim chodzic tak jak dzisiaj chodza na i5 7600k.

Zapytałbym jaki to będzie ten rozważny wybór... ale znam już odpowiedź patrząc na sygnaturkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 9700K za 1549 i nic lepszego nie znajdziesz.

Procesor przez kolejne dwa może nawet trzy lata i tak będzie wydajniejszy w grach niż jakikolwiek Ryzen.

Tak więc przestań słuchać bajkopisarzy o ukrytej mocy AMD która nigdy nie nadejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 9700K za 1549 i nic lepszego nie znajdziesz.

Za 850zł masz R5 3600, który w grach jest ~13% słabszy od 9700k. Warto dopłacać prawie 100% ceny dla ~13% wydajności? ;)

 

Procesor przez kolejne dwa może nawet trzy lata i tak będzie wydajniejszy w grach niż jakikolwiek Ryzen.

Już teraz Ryzeny depczą mu po piętach ;)

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za cene 9700K mozna kupic plyte jakas sensowana B450 MAX i ryzena 3600 i jeszcze na fortisa 3 bedzie i nawet zostanie na jakas gierke

 

Gdzies ostatnio w jakims temacie o BF wpadlem na pomysl zmiany 8600K na 9700K i..no wlasnie za cene 9700K to mam ryzena 3600 i plytke + 400 zl w kieszeni. Taniej jest mi zmienic platforme niz sam procek

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście też jestem fanem czerwonej rebelii, ale jeśli miałbym wybierać z oferty intela to stawiałbym na 8700k z rynku wtórnego, oddał na delida i pogonił z konkretnym OC, nie przemawiają do mnie procki bez HT za łatwo je zakrztusić :lol2:

Edytowane przez Omega93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytałbym jaki to będzie ten rozważny wybór... ale znam już odpowiedź patrząc na sygnaturkę.

 

Bralbym albo 8700k albo 9900k. Wykastrowane i7 bez HT to kpina od Intela w strone uzytkownikow.

A nie, czekaj... nie moge proponowac procesorow Intela bo przeciez sygnaturka :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 9700k to obecnie najlepszy procesor do gier.

Połowa ludzi tutaj ma wyprane mózgi marketingiem AMD, bo AMD dało 6 rdzeni i wątki za 500 zł, a przykładem tego jest jak polecali ryzena 5 2600 zamiast i5 9400f chłopu gier gdzie ten amd zbiera po głowie w grach, dopiero 3600 reprezentuje cos godnego. Marketing dzwignia handlu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 9700k to obecnie najlepszy procesor do gier.

Masz w 100% rację. Jest to obecnie najlepszy procesor do gier tylko przelicz sobie stosunek cena/wydajność i zrozumiesz jak ludzie naiwnie wypinają pośladki w kierunku Intela a ten bez mydła...

W sieci masz pełno testów i wyraźnie widać, że i7 9700k jest wydajniejszy np. od takiego Ryzena R5 3600 i nikt tego nie kwestionuje. Pytanie jest takie czy ta różnica wydajności jaka jest po między tymi procesorami warta jest dopłaty 100% ceny do i7 9700k? :cool:

Przeglądając 4 portale testujące sprzęt ta uśredniona różnica wydajności po między tymi procesorami zamyka się w 13%. W niektórych grach 9700k wygrywa o 22% a w niektórych różnica spada do 5%. Średnio ~13%.

R5 3600 - 100%

i7 9700k - 113%

 

R5 3600 - 889zł - 100%

i7 9700k - 1789zł - 201%

 

Czyj marketing robi większe pranie mózgu? ;)

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DjXbeat mam przykład na grach sieciowych jakie są różnice.

World of Warcraft - duże BG ryzen 5 2600 notuje dropy do 21 fps, i5 9400f trzymał 36 fps to mówi chyba samo za siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DjXbeat mam przykład na grach sieciowych jakie są różnice.

World of Warcraft - duże BG ryzen 5 2600 notuje dropy do 21 fps, i5 9400f trzymał 36 fps to mówi chyba samo za siebie.

Ty masz taki przykład z którym jak najbardziej się zgadzam a ja mam przykład Battlefield 5 Mulit CQ64 w którym R5 2600 rozkłada na łopatki i5 9400f. Idąc dalej napiszę, że tam gdzie gra leży dość mocno na wydajności pojedynczego wątku tam i5 9400f pokaże pazur ale w sytuacji gdzie wielowątkowość robi różnicę Ryzen 5 2600 wygrywa i takich gier robi się coraz więcej. Idąc za ciosem w przypadku Ryzena 5 2600 jesteś w stanie podnieść wydajność za sprawą samego OC jak i wydajniejszych pamięci ram bo na tanich płytach pod AM4 wrzucisz bez problemowo ram 3200Mhz a pod i5 9400f już nie. Musisz celować w znacznie droższe konstrukcje.

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DjXbeat mam przykład na grach sieciowych jakie są różnice.

World of Warcraft - duże BG ryzen 5 2600 notuje dropy do 21 fps, i5 9400f trzymał 36 fps to mówi chyba samo za siebie.

Mam nadzieje ze mowisz o ryzen 5 3600, bo 2600 to wiadome ze jest slabszy. AMD wlasnie namieszalo seria 3000 i radzi sobie doskonale w sytuacjach przez ciebie opisanych.

 

Bylo mowione ale powtorze - CPU bez HT w 2019 i to w takiej cenie to smiech i kpina ze strony Intela. Najlepszy uniwersalny wybor to 8700k/9900k lub cos z ryzenow 3000, ale w zadnym wypadku kastrata bez HT. To za duzo daje w dzisiejszych czasach, zwlaszcza dla kogos kto nie wymienia co rok-dwa CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez wymiany grafiki nie odczujesz dużej różnicy, zdajesz sobie z tego sprawę? może lepiej podaj budżet i jakie części masz w swoim kompie to ktoś ci doradzi co wymienic, żeby było najwydajniej. Jeśli nie masz w planach w najbliższej przyszłości kupienia nowego gpu to i7 jest bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sieci masz pełno testów i wyraźnie widać, że i7 9700k jest wydajniejszy np. od takiego Ryzena R5 3600 i nikt tego nie kwestionuje. Pytanie jest takie czy ta różnica wydajności jaka jest po między tymi procesorami warta jest dopłaty 100% ceny do i7 9700k? :cool:

 

Czyj marketing robi większe pranie mózgu?

 

Ale głupie porównanie :E Dobrze, że nie wziąłeś 3600 i 9900k do porównania, to dopiero miałbyś liczby! :D

Na ryzena 3600 to wystarczy 9600KF/K ale to już by tak ładnie w % nie wyglądało

A czy ryzen 3700 ucieknie 9600K? No tak nie do końca, a ile % ceny trzeba dopłacić do 3700? :cool:

 

A gdybyś tak porównał 3600 i 3700 to za ten 1% wzrostu dopłaca się 90-100% ceny? :o

 

O nie, w amd też dopłaca się nieadekwatnie do ostatnich % wydajności? :o

 

 

Tyle pytań a tak mało odpowiedzi..gdybyśmy tylko odkryli, że zawsze najbardziej opłacalny jest średni segment a do topu jest nieadekwatna dopłata..gdybyśmy.. :D

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze dyskusja przerodzila sie w bardziej akademicka :lol2:

Drogi Wu70, ja zdaje sobie sprawe ze do produktow premium trzeba doplacic nieadekwatnie wiecej.

Problemem 9700k jest jego brak bycia przyszlosciowym CPU. Jaki jest sens kupowania procesora z wyzszej polki, ktory w dzisiejszych grach (SoRT, GR:B, Asasyny, BO4, RDR2...) jest wymaxowany na 100%? Jaki jest sens kupowania procesora, ktory w dniu zakupu nie ma juz "room to grow"? Oczywiscie, jesli ktos zmienia sprzet co rok-dwa to nie problem. Zakladam jednak, ze osoby pytajace sie na forum jaki procesor wybrac - tego nie robia. A 9700k bedzie za 2 lata tak samo dobrym CPU jak dzisiaj 7700k (czyli beznadziejnym), ktory stuteruje jak cholera. Wiem, bo mialem ten procek :E

I to nie jest kwestia tego, czy AMD czy Intel. To kwestia 8-watkow, ktorych czas w gamingu powoli sie konczy. Kupowanie tak drogiego 8-watkowego procosora jest nierazsadne dlatego, ze nie jest przyszlosciowe. Jesli ktos mysli nad 9700k to i9 9900k jest wart doplaty kazdej zlotowki. Tak naprawde to prawidlowa nazwa powinna byc i7-9900k :lol2: bo nazywanie 8-watkowego procesora w 2019roku "i7" - no tu po prostu sie Intel osmiesza :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ryzena 3600 to wystarczy 9600KF/K ale to już by tak ładnie w % nie wyglądało

R5 3600 i 9600k w grach mają bardzo podobną wydajność. Można powtórzyć to co już napisałem wcześniej:

"tam gdzie gra leży dość mocno na wydajności pojedynczego wątku tam i5 9400f (i5 9600k) pokaże pazur ale w sytuacji gdzie wielowątkowość robi różnicę Ryzen 5 2600 (R5 3600) wygrywa."

Są gry gdzie na 9600k wydajność będzie nieco większa ale również są gry gdzie R5 3600 wygrywa z i5.

 

A gdybyś tak porównał 3600 i 3700 to za ten 1% wzrostu dopłaca się 90-100% ceny? :o

O nie, w amd też dopłaca się nieadekwatnie do ostatnich % wydajności? :o

Po między R5 3600 a R7 3700X jest ~3% różnicy w grach więc nie ma sensu dopłacać prawie 70% ceny. Autor tematu wybiera procesor do gier.

R5 3600 - 100%

R5 3700X - 103%

 

R5 3600 - 889zł - 100%

R7 3700X - 1499zł- 168%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak DjXbeat

 

Drogi Wu70

 

Drogi panie amsztel, cały ten wywód sprowadza się do "przyszłościowego" argumentu, chciałbym zatem zapytać, 2 lata po premierze ryzena 1700, przyszłościowego 16 wątkowego procesora, jaka teraźniejszość i przyszłość czeka użytkownika tego cpu?

A może lepiej było kupić 1600 i teraz wymienić na 3600? ;) Mam nadzieję, że to wyjaśnia ten przyszłościowy mit :D

 

4 rdzeniowe procesory były klepane długie lata, przeskok na 6 i 8 był bardzo szybki więc estymaty na podstawie 7700k są mocno naciągane. Producenci gier również z dnia na dzień nie będą tworzyć tytułów dla kilku % użytkowników 9900K/r3700.

A z wymienionych gier gram w RDR2 i ciekawy jestem skąd te "100%" bo częściej tam widzę 30% :D

 

Tak zgadza się, 9900KS i RTX2080Ti najdłużej zapewnią komfortową wydajność ale to nie znaczy, że nie ma sensu kupować niczego poza maksymalnym topem bo wszystko inne będzie mniej "przyszłościowe" :E

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...