Skocz do zawartości
Barra

Jakie CPU za 1700zł - i7 9700KF [?]

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle, ze za rok wychodza nowe konsole z procesorami 8C/16HT.

Co do 8 watkow:

 

 

Tak zgadza się, 9900KS i RTX2080Ti najdłużej zapewnią komfortową wydajność ale to nie znaczy, że nie ma sensu kupować niczego poza maksymalnym topem bo wszystko inne będzie mniej "przyszłościowe" :E

 

Jasne, tyle ze problemem 9700k jest 9900k, ktory przy kosztach calego zestawu wychodzi niewiele drozej (kilka procent) no i ma 16 watkow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam i7 9700f, kupiłem procesor na promocji w proshop za 1379 zł i nie miałem sytuacji jeszcze zeby procek smigal w grach na 100%.

Różnica między i7 9700k a i9 9900k to średnio 650 zł nie uważam, żeby było to mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie sie smiac ale ja mam i5 8600K + GTX 1080 i np nawet w takim BF limiterem wydajnosci jest GTX 1080 a nie procek. Poza tym no dobra nawet jesli ryzen 3600 jest bardziej "przyszlosciowy" co w swiecie komputerow jest totalna abstrakcja to w ktoryms momencie mimo 12 watkow sama wydajnosc pojedyczego watku, ilosc cache obsluga instrukcji moga nie wystarczyc do komfortowej gry. Watpie by po premierze nowych konsol nagle 8/8 stalo sie tym czym dzis jest 4/4

 

Postep w grach nie dzieje sie tak szybko jak postep w wydajnosci prockow czy kart. Zanim wiekszosc gier realnie bedzie dzialac zdecydowanie podkreslam zdecydowanie lepiej na 12 czy watkach niz 8 to PS5 zdazy sie zestarzec

 

Do tego nawet Odyssey czy origins skaluja sie dobrze do 8 rdzeni/watkow. Przy wiekszej liczbie watkow nie widac wzrostu osiagow

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odyssey to pomyłka optymalizacyjna podobnie jak GTA IV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie sie smiac ale ja mam i5 8600K + GTX 1080 i np nawet w takim BF limiterem wydajnosci jest GTX 1080 a nie procek.

Wszystko zależy od tego w co celujesz. Ja w przypadku Battlefield 5 multi celuje w stałe 120-144kl/s.

Podam Ci prosty przykład, który sam sprawdziłem - mapa Rotterdam 64CQ, ustaw sobie detale low w 1080p i limit na 120kl/s, gwarantuje Ci, że GTX1080 będzie się nudził a Twoja i5 8600k tak samo jak 9600k będzie na wszystkich wątkach obciążona w 100% i nie utrzyma 120kl/s. Będą spadki podczas rozgrywki.

R5 3600 radzi sobie z tym wyśmienicie i generuje stałe 120kl/s.

 

Odyssey to pomyłka optymalizacyjna podobnie jak GTA IV

Słaba optymalizacja bo wykorzystuje więcej niż 6 wątków? :cool:

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, tyle ze problemem 9700k jest 9900k, ktory przy kosztach calego zestawu wychodzi niewiele drozej (kilka procent) no i ma 16 watkow :)

 

Ja widzę w sklepach 9900k za 2300zł, czyli drożej od omawianego tutaj 9700K o 48%, a nawet nie biorąc pod uwage tej promocji to będzie ciągle minimum 35% dopłaty. To znaczna dopłata a nie kilka procent.

I przede wszystkim to dopłata za wiarę w przyszłość a nie teraźniejsze korzyści.

 

W przyszłość, w której będę wolał sprzedać 9700k i wziąć coś nowego niż miałbym teraz męczyć się na ryzenie 1700 jak w poprzednim przykładzie ;)

 

Słaba optymalizacja bo wykorzystuje więcej niż 6 wątków? :cool:

 

Z całym szacunkiem ale generowane gry ubisoftu w większości przypadków nie są warte nawet instalacji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego w co celujesz. Ja w przypadku Battlefield 5 multi celuje w stałe 120-144kl/s.

Podam Ci prosty przykład, który sam sprawdziłem - mapa Rotterdam 64CQ, ustaw sobie detale low w 1080p i limit na 120kl/s, gwarantuje Ci, że GTX1080 będzie się nudził a Twoja i5 8600k tak samo jak 9600k będzie na wszystkich wątkach obciążona w 100% i nie utrzyma 120kl/s. Będą spadki podczas rozgrywki.

R5 3600 radzi sobie z tym wyśmienicie i generuje stałe 120kl/s.

 

 

Słaba optymalizacja bo wykorzystuje więcej niż 6 wątków? :cool:

 

 

Widzialem na you tube film z ryzenem 3600 i gtx 1080 na rotterdamie podboj i za dobrze nie bylo karta sie nudzila tak samo a fpsy stabilne wcale nie byly jakby sie moglo wydawac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eltik podeślij linka, zobacze z ciekawosci jak to wyglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem na you tube film z ryzenem 3600 i gtx 1080 na rotterdamie podboj i za dobrze nie bylo karta sie nudzila tak samo a fpsy stabilne wcale nie byly jakby sie moglo wydawac

 

Bo to DX11, który znacząco zaniża wydajność. Na DX12 jest znacznie większa wydajność.

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wu70

GTA IV w momencie swojej premiery wykorzystywało 6 wątków ? A czy konsumenci mieli takie procesory ? To czasy gdzie królowały c2d i c2q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to DX11, który znacząco zaniża wydajność. Na DX12 jest znacznie większa wydajność.

Jak sprawdziłem ostatnio 8700k@3.9/3.9 to musiałem wbić 720p i podkręcić kartę na maxa by w miarę dopchać CPU w DX11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdziłem ostatnio 8700k@3.9/3.9 to musiałem wbić 720p i podkręcić kartę na maxa by w miarę dopchać CPU w DX11.

W multi? Chyba sobie żartujesz :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę w sklepach 9900k za 2300zł, czyli drożej od omawianego tutaj 9700K o 48%, a nawet nie biorąc pod uwage tej promocji to będzie ciągle minimum 35% dopłaty. To znaczna dopłata a nie kilka procent.

I przede wszystkim to dopłata za wiarę w przyszłość a nie teraźniejsze korzyści.

 

W przyszłość, w której będę wolał sprzedać 9700k i wziąć coś nowego niż miałbym teraz męczyć się na ryzenie 1700 jak w poprzednim przykładzie ;)

 

 

Widac zylem w rownoleglym swiecie bo kiedy na poczatku 2017 roku skladalem komputer to fakt faktem - Ryzen 7 1700 byl dostepny ale i7 9700k nigdzie nie widzialem, Jedynie 7700k - to byl max co intel oferowal na normalna podstawke. Jako uzytkownik zarowno 1700'ki jak i 7700k w przeszlosci - dzisiaj wolalbym jednak pracowac na R7 1700 :)

Sorry za offtopic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat DX 12 dziala gorzej u mnie jest wiekszy stutering i nizszy fps wiec....DX 12 na frostbite to zenada. Dla przykladu w BF 1 nie da sie zupelnie grac na DX 12 bo co chwile sa freezy i uzycie GPU spada do kilku % lub nawet do 0%

 

Moze slabe dzialanie na DX 12 to kwestia Pascala. Moze Turingi dobrze sobie radza i nawet lepiej w DX 12 niz w DX 11???

 

Nie wiem skad sie biora opinie ze DX 12 znaczacao podnosi wydajnosc. Tutaj troszke stary filmik na 8700K i RTX 2080 Ti. Ja tam widze duza przewage plynnosci i ilosci fps w DX 11 w porownaniu do DX 12 + na DX 12 jest stutering

 

 

1.08 minuta i 20 fps przewagi DX 11 na DX 12

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac zylem w rownoleglym swiecie bo kiedy na poczatku 2017 roku skladalem komputer to fakt faktem - Ryzen 7 1700 byl dostepny ale i7 9700k nigdzie nie widzialem, Jedynie 7700k - to byl max co intel oferowal na normalna podstawke. Jako uzytkownik zarowno 1700'ki jak i 7700k w przeszlosci - dzisiaj wolalbym jednak pracowac na R7 1700 :)

Sorry za offtopic.

 

Raczej czytałeś równoległe forum bo podałem inny przykład ;) Ale jak wolałeś r1700 to chyba kończy temat :D

 

Wu70

GTA IV w momencie swojej premiery wykorzystywało 6 wątków ? A czy konsumenci mieli takie procesory ? To czasy gdzie królowały c2d i c2q

 

Nie sądzę bo GTA5 wystarczą 4. Fajnie było, sam grałem na c2q.. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1.08 minuta i 20 fps przewagi DX 11 na DX 12

To jest test GPU a nie od strony procesora!

W DX11 nie pograsz w stałych 120kl/s a w DX12 już tak. Rozumiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej czytałeś równoległe forum bo podałem inny przykład ;) Ale jak wolałeś r1700 to chyba kończy temat :D

 

W sumie to ten temat zakonczylo AMD 2.5 roku temu. 8-core za 1000€ od Intela albo za 330€ za Ryzena. Dlugo sie nie zastanawialem :lol2: A przesiadalem sie wlasnie z i7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...