Skocz do zawartości
kazan87

Problem z lightroom'em (a moze nie)

Rekomendowane odpowiedzi

Fotografia. Lightroom - masowo dodane logo do zdjec z wesela w 2 wersjach - duze i małe do netu.

Klient prosi o zdjecia finalne w jednej wersji bez logo ... i tu pojawia sie problem :D

Mam oczywiscie podfolder z gotowymi plikami jpeg z logo ale zapisywanie ich ponownie oczywiscie pozostawia logo.

Czy w Lightroom'owej Bibliotece jest jakas funkcja pozwalająca na wyodrębnienie przerobionych plikow ??

Były w zaden sposob wczesniej oflagowane, ogwiazdkowane czy oznakowane kolorem ... może to będzie nauczka haha

Dodam tylko że poszedłem na rekord i jako ostatnie wesele w sezonie przebiłem wszystkie racjonalne liczby oddanych finalnie obrobionych plików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że nie zrozumiałem.

Chcesz wyeksportować ponownie część plików z danego katalogu, ale nie wiesz, które konkretnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje jakikolwiek sposob na automatyczne masowe zaznaczenie rawow obrobionych (a nie zaznaczac plików ktore nie zostały obrobione oraz zapisane) w celu exportu ich juz bez logo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, teraz bardziej rozumiem.

 

Dobra, da się: okno Library, u góry masz Library Filter, wybierasz filtr Atribute, pojawia się pasek z wyborem różnych kryteriów zaznaczania, wybierasz kryterium Edits - a dokładnie jedną z dwóch ikonek obok nazwy.

 

Przy okazji, jeżeli używasz LR na kompie z prockiem, który ma HT, jest możliwość że będziesz w stanie przyspieszyć niektóre operacje o kilkaset (tak) procent. LR bardzo, bardzo się nie lubi z HT (i odpowiednikiem u AMD). Nie trzeba wyłączać tego w BIOSie, wystarczy jakiś programik blokujący HT dla LR.

Źródło: Puget Systems.

Sprawdziłem u siebie, nawet na mocnym sprzęcie czuć różnicę.

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...