Skocz do zawartości
newuser3

z390 aorus pro - co warto wiedzieć?

Rekomendowane odpowiedzi

mam z390 aorus pro, przymierzam się do montażu i9 9900k, na o zwrócić uwage przy montażu, jakieś dobre rady? jak ustawić bios czy też można jechać na default ustawieniach?

 

mam do tej płyty 2 dyski m,2, wiem że przytną mi sata ale powinny zostać też wolne sata ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinny zostac 2 SATA. Ktore tego nie pamietam ale w manualu powinno byc wyjasnione ktore beda wolne a ktore zajete.

Co od ustawien UEFI, zalezy czy chcesz pokrecac czy nie. Na pewno wlacz XMP dla pamieci bo inaczej beda latac na 2133.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy to normalne ze płyta po wyjeciu z pudełka (samo pudełko nie ma zadnych plomb ?) ma slady palcow na backplate? do tego instrukcja lekko pobrudzona. Kupiowalem z proline jako nowke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinny zostac 2 SATA. Ktore tego nie pamietam ale w manualu powinno byc wyjasnione ktore beda wolne a ktore zajete.

Co od ustawien UEFI, zalezy czy chcesz pokrecac czy nie. Na pewno wlacz XMP dla pamieci bo inaczej beda latac na 2133.

w manualu niestety nie ma opisanej sytuacji gdy oba dyski sa na m2 nvme, tylko pojedyncze zlacza opisane,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie o złącza atx 12v - są 2 na płycie, atx 12v 2x2 oraz atx 12v 2x4, czy powinienem podłączyc od razu obie wtyczki? Zasilacz bede mial Zasilacz Corsair RM850X (

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli oba sa na NVMe to tracisz SATA 1, 4 i 5 ( wedlug tabelki w manualu ). Czyli zostaja wolne 3 wtyczki SATA ( myslalem ze 2 ).

 

Co do wtyczki ATX V12 to wystarczy 8pin. Nie musisz podlaczac dodatkowej 4pin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli oba sa na NVMe to tracisz SATA 1, 4 i 5 ( wedlug tabelki w manualu ). Czyli zostaja wolne 3 wtyczki SATA ( myslalem ze 2 ).

 

Co do wtyczki ATX V12 to wystarczy 8pin. Nie musisz podlaczac dodatkowej 4pin

dzięki za odpowiedź, czyli spokojnie podłącze dodatkowy dysk ssd, napęd dvd i zostanei jeszcze 1 wolne złącze np na jakiś magazyn wiekszy danych.

 

z tego co udało mi się wyczytać odnośnie zasilacza to ma 2 złącza 8pin na zasilanie, a jedno dzieli się na pół (mozna rozpiać). niestety na zdjęciach tego nei widać. Tylko że karta 2070 rtx pewnie też potrzebuje 8+6 pin więc pozostanie ewentualni jakaś przejściówka? generalnie na niewielu materiałach wideo pokazują jak podłączają zasilanie do płyt z390, sporo niejasności jest. dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli oba sa na NVMe to tracisz SATA 1, 4 i 5 ( wedlug tabelki w manualu ). Czyli zostaja wolne 3 wtyczki SATA ( myslalem ze 2 ).

 

Co do wtyczki ATX V12 to wystarczy 8pin. Nie musisz podlaczac dodatkowej 4pin

jednak ten zasilacz ma wtyczke 8pin podzielona na 2, czyli lepiej od razu to podłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

z tego co udało mi się wyczytać odnośnie zasilacza to ma 2 złącza 8pin na zasilanie, a jedno dzieli się na pół (mozna rozpiać). niestety na zdjęciach tego nei widać. Tylko że karta 2070 rtx pewnie też potrzebuje 8+6 pin więc pozostanie ewentualni jakaś przejściówka? generalnie na niewielu materiałach wideo pokazują jak podłączają zasilanie do płyt z390, sporo niejasności jest. dzieki za pomoc

 

Zasilacz ma oddzielne wtyczki dla GPU ( 6+2 pin ) i dla 12V ATX ( 4+4 pin ). Nie potrzebujesz zadnej przejsciowki.

Kazdy kabel powinnien miec oznaczenie na wtyczce do czego sluzy. Dodatkowo masz oznaczenia na zasilaczu w ktore wejscie podlaczyc odpowiednie kable.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz ma oddzielne wtyczki dla GPU ( 6+2 pin ) i dla 12V ATX ( 4+4 pin ). Nie potrzebujesz zadnej przejsciowki.

Kazdy kabel powinnien miec oznaczenie na wtyczce do czego sluzy. Dodatkowo masz oznaczenia na zasilaczu w ktore wejscie podlaczyc odpowiednie kable.

dzieki, tak też zrobie, 2 kable do procka i 2 kable do karty. mam jeszcze pytanko o 2 kabelki które były dołaczone do płyty - czujniki temp. gdzie się je właściwie powinno umieścić? tzn. co one i gdzie mierzą? w instrukcji nic nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam je z tylu plyty przyklejone malym paskiem tasmy klejacej w okolicach procesora i VRM. Mierza temperature ale dokladny pomiar to raczej nie jest. Od ciebie zalezy gdzie je umiescisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...