Skocz do zawartości
S4jm0n

Alternatywa dla ASRock 960GC FX (zepsuła się)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

W komputerze mojej mamy wg. diagnozy pochodzenia mi niewiadomego padła płyta główna ASRock 960GC-GS FX A760G SAM3+/AM2+ mATX.

Chcę zamówić zamiennik ale te modele są już niedostępne. Co mogę kupić na wymianę?

 

Zestaw wg. paragonu jak niżej:

AMD APU A4-4000 3.0 GHz BOX FM2

Goodram DDR3 4GB PC1333 CL9

Zasilacz I-box Cube ATX 450W 12cm Fan

Obudowa I-BOX Force 2103

DVD Liteon SATA

Czytnik kart I-box 88w1 + eSATA wewn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A4-4000 z tą płytą nie może pracować, bo to dwa zupełnie inne sockety.

Zweryfikuj jaki procesor i jaka płyta jest w komputerze (a nie sugeruj się np. znalezionymi pudełkami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co ten cynizm. Nie sugeruje się pudełkami bo nawet nie mam dostępu do samego komputera. Staram się pomóc zdalnie.

Specyfikacja jest przepisana prosto z paragonu słowo w słowo, zbyt dużego pola do popisu więc nie mam. Faktycznie płyta obsługuje AM2+, a procesor pod FM2. Nie wiem zatem, które z podzespołów na paragonie nie odpowiada prawdzie, zapytam o jakieś dodatkowe zdjęcia. Jakiś prosty sposób żeby to sprawdzić na komponentach bez wymontowywania? Mama raczej się nie odważy go rabować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cynicznych intencji nie było - takie przypadki po prostu się zdarzały ;)

 

Cyknąć fotę szpejów po otwarciu boku obudowy. Płytę potwierdzi. Rodzaj pamięci też, bo równie dobrze może tam być starszy procesor obsługujący tylko DDR2, a płyta jest typu "combo".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innego sposobu niż wymontowanie płyty głównej i potem chłodzenia procesora,jeśli płyta główna jest niesprawna nie ma.

Wtedy sprawdzisz jaki procesor rzeczywiście na padniętej płycie siedział,a my dobierzemy płytę pod podany procesor.

 

płyta główna ASRock 960GC-GS FX

Właśnie ta płyta jest typu combo z DDR3/DDR2 - MitycznyJeż nawet wspomina

Identyczna konstrukcja co N68C-GS FX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cynicznych intencji nie było - takie przypadki po prostu się zdarzały ;)

No tak, nie powinno mnie to dziwić ;)

 

Mama w gorącej wodzie kąpana i już cały blaszak w jakimś serwisie, coś tam jej dobiorą żeby zamknęła się w 300 zł - wydaje mi się w miarę uczciwa cena?

Z ciekawości mimo wszystko powiedziałem jej, żeby poprosiła o identyfikację części, bo przecież jedno z tych dwóch nie może być tym, co napisane na paragonie :D

 

Dzięki mimo wszystko za szybki odzew i chęć pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś tam jej dobiorą żeby zamknęła się w 300 zł - wydaje mi się w miarę uczciwa cena?

Szczerze,jest to cena przekraczająca wartość tego komputera,płytę pod AM3/3+ spokojnie się da kupić używkę za 100-150 zł,jeśli nie ma procesora pokroju FX-8150/8350

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50zl za robociznę, 200-250 zł za płytę z 2 letnią gwarancją serwisu.

Nie wątpię, że da radę używkę taniej o te 50zl, ale to zawsze jednak ruletka.

Z tego co sprawdzili, pozostałe podzespoły sprawne wiec trochę jeszcze pochodzi ten Word i Skype ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300zł!? Za niewiele więcej można mieć kompletny, lepszy poleasingowy komputer, i to jeszcze z systemem.

 

Wtopione nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wtopione, piec w serwisie ale z decyzją co robić czekają do jutra.

Pogooglalem i faktycznie za 300zl można mieć cały zestaw na gwarancji. Zupełnie nie byłem świadomy takich opcji :)

Napisałem żeby go stamtąd zabierała ;)

 

Przykładowo taki?

https://www.intexpc.pl/p/hp-compaq-pro-6005-tower-amd-athlon-ii-x2-b28-3.4-/-8192-mb-ddr3-/-500-gb-/-dvd-rw-/-windows-10-pro-670526,2187

Edytowane przez S4jm0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc takie coś kupujesz prawie to samo co było wcześniej :E

Jak już brać, to poleasingowe hp/delle/lenovo z allegro oparte na core i5 2xxx - to takie sensowne minimum. Wtedy przy okazji będzie upgrade.

Ale unikaj serii procesorów i5 6xx/7xx - to już staroć, wybredny co do obsługi pamięci.

 

A jeżeli już obecny PC maksymalnie po taniości wskrzeszać, to można to zrobić tanio (zakładając, że w środku jest athlon/phenom AM3, a nie FX) kupując jakąkolwiek płytę AM3 posiadającą integrę. Zaczynają się od 50zł z wysyłką smartem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki raz jeszcze za pomoc.

Kupiłem HP Compaq Elite 8200 SFF z i5 2400 i 16GB RAM, powinien trochę posłużyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z SSD?

Jak bez, to gdyby pojawiła się potrzeba odmulenia to wiesz co kupić :)

Te 16GB to sporo na wyrost - w końcu ze starego grata można zajumać ram.

Edytowane przez MitycznyJeż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16GB bo akurat zestaw był tylko 19zl droższy od 8GB.

Dysk HDD, SSD 240GB to już kolejne 170zl wiec odpuściłem, tym bardziej, że poprzedni konfig był zupełnie wystarczający na potrzeby mamy i to bez koloryzowania, bo miała też i z wolnymi sprzętami do czynienia jak na jej wymagania ;)

 

Swoją drogą, mam zalegający w szufladzie dysk SSD 128GB ze starego laptopa (Asus UX32). Jest szansa wpiąć go w ten zestaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, mam zalegający w szufladzie dysk SSD 128GB ze starego laptopa (Asus UX32). Jest szansa wpiąć go w ten zestaw?

jak SATA to tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...