Skocz do zawartości
marmro

Zamulony komputer - ASUS R556L

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam od długiego czasu problem z laptopem - od nowości jest bardzo mocno zamulony. Kupiony w 2016 roku, do tej pory używany sporadycznie, teraz jest częściej potrzebny i jest to mega denerwujące. Kiedyś rozmawiałem z informatykiem w pracy, że ponoć w nowych komputerach jest zazwyczaj zainstalowane kupe śmieci, które spowalniają system. Czy to prawda? Czy mogę ewentualnie prosić o porady jak przyspieszyć ten komputer?

 

Pacjent:

Asus R556L

Procesor Intel Core i3-4005U 1,7 GHz

RAM - 8GB

 

Jeżeli są potrzebne jakieś logi lub inne dane, proszę o informację, a załączę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk HDD?

Jeśli tak to zakup SSD

 

 

Jaki Windows?

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. od nowości jest bardzo mocno zamulony. Kupiony w 2016 roku, do tej pory używany sporadycznie

2. ponoć w nowych komputerach jest zazwyczaj zainstalowane kupe śmieci, które spowalniają system. Czy to prawda?

3. Czy mogę ewentualnie prosić o porady jak przyspieszyć ten komputer?

1. Marna ta nowość, to procesor 6-letni (a nie 3), o wydajności złoma, klasa sprzed 10 lat.

2. Zgadza się.

3. Wyrzucić przez okno, będzie szybki, ale szkoda ludzi, bo kogoś możesz trafić.

 

Od biedy:

-skorzystać z partycji recovery

-wyciągnąć klucz Windowsa

-włożyć SSD (dużo ważniejszy niż procesor)

-zainstalować Windowsa od nowa.

To nadal będzie dno, nie na moje nerwy, ale niektórzy dadzą radę.

 

Ewentualnie możesz kupić PC - poleasingowca i5-2400 lub i5-3470 (+SSD) z solidnej firmy, rok gwarancji za ok. 500 zł i będziesz miał rakietę. i5-2400 ma już 8,5 roku, a twojego miażdży. Z laptopami trudniej, bo wydajność i5-2400 jest bardzo droga, a za 500 zł dostaniesz coś nieznacznie lepszego niż masz więc trzeba celować w ok. 1000 zł.

Edytowane przez sino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sino ma rację, właśnie miałem pisać, że procesor ten nadaje się co najwyżej do tableta.

Niestety wczoraj też musiałem uświadamiać kolegę co sobie kupił za tysiąc pińcet asusa, że lepiej wyszedłby na tym jakby przyszedł do mnie i znaleźlibyśmy np HP 850 g2 za "około" tysiaka.

Zamontowałem w tym asusie SSD i chyba chodzi gorzej niż mój 10 letni lenovo N500 z C2D T8300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc za waszą radą zacząłem powoli rozglądać się za laptopem poleasingowym.

 

Na ten moment widzę, że przewijają się głównie trzy procesory:

- Intel Core i5-3230M

- AMD A8-5550M

- Intel Core i5-540M

 

Czy są one coś warte, czy będą to podobne mułki do tego Intel Core i3-4005U?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność procesorów sprawdzasz na Passmark CPU (google), potwierdzasz UserBenchmark. Od biedy Geekbench browser (tu mają za mało procesorów, ale lepszy benchmark).

 

Tak więc tylko i5-3230M ma sens i to tanio. Generalnie możesz dorwać jakiegoś starego i7 (QM QE, 4 rdzenie a nie wątki, z HQ bardzo trudno), patrz też na wydajność jednowątkową. Generalnie 4-ta generacja jest jeszcze droga, ale tanieje, zaś 2-ga ma słabą wydajność jednowątkową. Ponadto bierz klasę A (B to już nawet pęknięcia obudowy itp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...