Skocz do zawartości
MaxCorleone

monitor do gier [3000]

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

w przyszłym roku planuję konkretną wymianę komputera, ale w tej chwili zastanawiam się nad wymianą mojego obecnego monitora Acer BE270UBMJJPPRZX - może by coś złapać na black friday ;)

https://www.x-kom.pl/p/325712-monitor-led-27-acer-be270ubmjjpprzx-czarny.html

 

i tu pojawiło się wiele pytań

czy w ogóle opłaca się zmieniać ten monitor - czy przy takiej kwocie do wydania rzeczywiście odczuję różnicę przy moich potrzebach?

czy nie za mały - te 27" fajnie się spisuje bo siedzę bezpośrednio przy biurku max. 1,5 metra między monitorem, a oczami, a często jeszcze bliżej

WQHD czy 4K - 4K fajna sprawa, ale może pojawić się problem później z wydajnością GPU i CPU w grach, żeby obsłużyć taką rozdzielczość i nie wiem czy to nie mija się z celem i czy w ogóle przy budżecie 3000 zł znalazłoby się coś godnego uwagi i tak dochodzę do wniosku, że chyba jeszcze lepiej odpicowany WQHD niż 4K... no chyba, że uważacie inaczej...

 

zależy mi na tym, aby monitor był fajny głównie do gier (gram w gry głównie takie jak GTA, Assassin's Creed, Tomb Raider, Watch Dogs) i znalazłem ASUS ROG PG279Q

https://www.x-kom.pl/p/265082-monitor-led-27-asus-rog-pg279q.html

 

co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Sam byłem zainteresowany tym monitorem od ASUSA ale ASUS robi chyba tylko dobre płyty główne i nic poza tym zwracając uwagę na ceny ich produktów jakie każą sobie płacić. Na wielu forach ludzie narzekają na BLB gdzie przy monitorze za taką cenę to jest śmiech na sali. Pomijam już problemy i okresy oczekiwania na naprawy gwarancyjne gdzie nieraz zdarzyło się, że monitor wrócił po naprawie i zaraz znowu wracał. Sam miałem problem z wyborem monitoru i zdecydowałem się na Acer XV272U bo czytając tony materiałów na ich temat dochodzę do wniosku, że nie ma monitora bez problemów, bo jak nie jedno to drugie, więc za bardzo nie widzę sensu wydawania 3000zl na monitor który ma takie same problemy jak monitor za 1000zl. Zależność nie trzyma się ceny a konkretnej sztuki i ślepego szczęścia. Ten ASUS zbiera dość wysokie oceny ale z tego co zauważyłem tylko względem szybkości i OSD a nie jakością wykonania czy obrazu, także życzę powodzenia hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takich gier jak piszesz kupuje się TV 4k HDR 50 cali za 3000zł :) Czy na 27 calach będziesz miał 1440, czy 4k to nic poza spadkiem wydajności nie zauważysz. Zostawiłbym obecny monitor, a poszukał w pokoju miejsca do zawieszenia TV 50 cali. To jest kompletnie inne granie w singleplayery :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... jakoś nie widzę siebie przed 50" tv... wole standardowo przy biureczku, blisko monitora :P

 

dzięki za podpowiedzi, może rzeczywiście w tej chwili nie ma jeszcze sensu zmieniać monitora ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rager84 i jak ten Acer xv272u? Chodzi mi głównie o szybkość matrycy bo to chyba ostatni monitor, nad którym się zastanawiam w kontekście walki z FI27Q.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Asusa jest rewelacja ,bleeding jest ale niewielki, za to szybkość matrycy,kolory,gsync i wygląd nadrabia wadę ipsów.

Monitor ma swoje lata na rynku ale nic lepszego nie wynaleziono do tej pory w cenie do 3 tysięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rager84 i jak ten Acer xv272u? Chodzi mi głównie o szybkość matrycy bo to chyba ostatni monitor, nad którym się zastanawiam w kontekście walki z FI27Q.

Jeszcze go nie mam, dzisiaj dopiero przyjdzie więc jak tylko będę miał okazję go podłączyć i potestować to napewno podzielę się wrażeniami. Mam jednak nadzieję, że bedzie wszystko ok i nie będę musiał się bawić w zwroty i wymiany po raz kolejny :/ ..., a nawet jeśli to FI27Q jest w kolejce :P

Edytowane przez rager84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer xv272u wygląda ciekawie, ale mając w swojej stajni grafikę od zielonych to lepiej byłoby już kupić monitor z G-Sync... i tak... tak... wiem, że teraz mam monitor z FreeSync... ale w przyszłości będzie to też najprawdopodobniej nvidia więc raczej gsync powinien być ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj monitorek ACER XV272U. Właśnie jestem w trakcie zabawy z nim. G-Sync w niektórych grach działa, a w Fife 2019 np. już nie, rozumiem, że to też zależy w jakimś stopniu od gry. IPS glow jest w rogach i powiedziałbym że dość spory, co widać jednak bardziej na zdjęciach niż normalnie patrząc na monitor, także jak dla mnie to żaden problem...BLB jest mały przy prawej jak i lewej krawędzi i też bardzo mało widoczny gołym okiem więc do zaakceptowania. Co dla mnie jest najważniejsze nie ma żadnych dead/stuck pixeli i to mnie najbardziej cieszy (choć to parodia, żeby człowiek kupował nowy sprzęt i pomijając inne kwiatki na dodatek bał się pixeli). Wszystkie testy monitora ze strony EIZO bardzo ładnie się prezentują, aczkolwiek gradient w różnych kolorach pokazuje, że 10bit ma jeszcze, minimalny bym rzekł ale wciąż brak pokrycia gradientu do tego stopnia, żeby banding się nie pojawiał...chyba, że w ustawieniach jest jakaś magiczna opcja dzięki której można to wyciągnąć, a ja poprostu nie jestem świadom. Sama rozdzielczość 2K po przesiadce z 1080p, no poprostu bajka. Większy ekran i wyższa rozdzielczość robi swoje. Do tego wszystkiego nawet jeśli chciałem użyć kiedyś 1080p do jakiejś wymagającej gierki to myślę, że też byłoby dość przyzwoicie bo testując niższą rozdzielczość na samym puplicie byłem mile zaskoczony jakie wszystko wciąż było czytelne i ostre. Spadam do dalszej zabawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak z ghostingiem bo to mnie mega interesuje jak zachowuje się matryca w szybszych grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty siedzisz 1-1.5m przy 27 calach?

Mam tego Asusa od dobrych trzech lat.Jest żyleta ale na dzisiaj to bez żadnych rewelacji - stara matryca 8 bit, przejścia kolorów gradientów jednak widoczne ze względu na moduł G-sync który jest ograniczony :hmm:

Dzisiaj można kupić tańsze z większą paleta kolorów bez modułu , ja przesiadam się na przykład na lg 27GL850-B z nano ips który jest tańszy o 800-900zł od tego Asusa PG27Q :Up_to_s:

Edytowane przez Czarny_PLone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minimum 43 szukaj bo takie granie to bardziej męczy wzrok niż cieszy.

Odin85 jest dobrze teraz przy 27 calach , monitor oddalony jest jakieś 50-60 cm ;)

 

Czarny_PLone bardzo ciekawa opcja - daj proszę znać jak porównasz oba modele :D gdzie go kupujesz?

 

a co inni sądzą o tym LG?

 

https://www.x-kom.pl/p/502255-monitor-led-27-lg-27gl850-b-nanoips-hdr10.html#Opinie

Opcja na bogato :P

Porównanko - https://www.displayspecifications.com/en/comparison/f55793532

W poniedziałek odbieram w MediaExpert i obaczymy , obecne kolory na asusie szczególnie gradient jest taki sobie

Edytowane przez Czarny_PLone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ACER XV272U - zabawy cią dalszy.

 

Wrzucam dwa zdjecia z ekranu w ciemnosci do waszej oceny IPS glow i BLB...bo już głupieje. Dajcie znać co sądzicie.

 

 

ACER XV272U

 

Mój link

 

 

Dla porownania moj poprzedni monitor - EIZO EV2450

 

Mój link

 

 

Napisz jak z ghostingiem bo to mnie mega interesuje jak zachowuje się matryca w szybszych grach.

 

Co do ghostingu to z tego co już widziałem albo go nie ma albo ja jestem ślepy ;)

Edytowane przez rager84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odin85 jest dobrze teraz przy 27 calach , monitor oddalony jest jakieś 50-60 cm ;)

 

 

Opcja na bogato :P

Porównanko - https://www.displayspecifications.com/en/comparison/f55793532

W poniedziałek odbieram w MediaExpert i obaczymy , obecne kolory na asusie szczególnie gradient jest taki sobie

 

jeśli chodzi o rozmiar monitora to się o to nie boję, bo teraz też mam 27" ;)

 

a odnośnie tego LG 27GL850-B z jednej strony na papierze wygląda bardzo fajnie, opinie, które widziałem całkiem spoko, ale nie do końca jestem przekonany do LG i zastanawiam się czy nie napakowali tu marketingowo bardzo więc nie wiem jak to w rzeczywistości może się spisać... mam trochę wrażenie, że ten ASUS PG279Q to taka solidna rzecz, a LG cieszy, ale może nie być zbyt stabilny i niezawodny (choćby to wsparcie gsync bez modułu gsync)

Edytowane przez MaxCorleone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o rozmiar monitora to się o to nie boję, bo teraz też mam 27" ;)

 

a odnośnie tego LG 27GL850-B z jednej strony na papierze wygląda bardzo fajnie, opinie, które widziałem całkiem spoko, ale nie do końca jestem przekonany do LG i zastanawiam się czy nie napakowali tu marketingowo bardzo więc nie wiem jak to w rzeczywistości może się spisać... mam trochę wrażenie, że ten ASUS PG279Q to taka solidna rzecz, a LG cieszy, ale może nie być zbyt stabilny i niezawodny (choćby to wsparcie gsync bez modułu gsync)

O to właśnie chodzi żeby nie było starego modułu V1 toż to jest ograniczone do 8 bit , zobacz wszystkie monitory ze starym modułem są na display 1.2 a nie 1.4.

Rozumiem wpakować się w Ultima G-sync moduł - v2 ale ceny kosmos monitorów na poziomie Najnowszych Oledów.

Także na dzień dzisiejszy brać monitorek a jeszcze jak jest na liście nvidii odnośnie wsparcia to tylko się cieszyć :P

Co do trwałości to fakt mam tego asusa już z trzy lata i stan igła , zero badpixela itd. ;)

Zresztą jutro będę miał porównanie :E

Edytowane przez Czarny_PLone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny_PLone to czekam z niecierpliwością czekam na opinie :) w tej chwili zastanawiam się już tylko między tymi dwoma ;)

 

bo szczerze im więcej czytam tym bardziej obawiam się zakupu tego LG zwłaszcza, że wiele sklepów wycofało się ze sprzedaży tego modelu...

 

na razie zdecydowałem się na Asusa PG279Q (zamówiony w x-kom), ale dowiedziałem się, że już go nie ma i zaproponowali mi zamianę na PG279QE... tak szukam i szukam... czy te monitory różnią się czymkolwiek oprócz tej literki 'E' na końcu?

Edytowane przez MaxCorleone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem w końcu ten monitor no i pupa... blb straszne zwłaszcza w lewym dolnym rogu...

 

https://www.sendspace.com/file/n4u8lz

 

już zapakowany do oddania i czekam na LG 27GL850-B

 

no i dostałem LG :D i powiem tylko WOW po prostu WOW - zdecydowanie polecam :)

Edytowane przez MaxCorleone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...