Skocz do zawartości
mrqpa

Samsung ICU 100 - nie odtwarza plików z pamięci USB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od ponad roku korzystam z usług Orange: telewizja, internet, telefon stacjonarny.

Do odbioru telewizji wykorzystuję dekoder IPTV Samsung ICU 100. Oprócz oglądania telewizji wykorzystuję go również do oglądania filmów zgranych z komputera na pamięć USB. Funkcja ta działała bez większych zarzutów, oprócz tego, że z niewiadomych przyczyn pamięci nie można było podłączać do uruchomionego dekodera, bo wtedy całkowicie się zawieszał i trzeba było go restartować przyciskiem z tyłu obudowy żeby na cokolwiek zareagował. Pamięć podłączałem więc przy wyłączonym dekoderze, a po jego uruchomieniu wszystko można było obejrzeć.

 

W poniedziałek postępując w ten sposób wszystko jeszcze działało. We wtorek późnym popołudniem uruchomiłem dekoder i zobaczyłem że pojawił mi się komunikat o nowych, "wspaniałych" funkcjach multinagrywarki. Myślę sobie że pewnie przez noc zainstalowała się jakaś aktualizacja. Po godzinie czy dwóch, postępując sposobem opisanym powyżej, postanowiłem obejrzeć film z pamięci USB. Przechodzę do folderu na mojej pamięci, normalnie wykrywa pliki z filmami i czas ich trwania. Wybieram film który chcę obejrzeć i otrzymuję komunikat:

Wystąpił problem techniczny. Wypożyczone wideo znajdziesz w folderze "Moje zamówienia".

Komunikat w ogóle sprzeczny z rzeczywistością, bo chciałem obejrzeć filmy z pamięci USB, a nie te zamówione za pośrednictwem Orange. Po tym wszystkim dekoder się zawiesza i trzeba go restartować przyciskiem z tyłu obudowy. Próbowałem na różnych pamięciach i przy wykorzystaniu drugiego portu USB, ale dalej jest to samo.

 

Ma ktoś obecnie taki problem, bo nie wiem czy jestem sam?

Na infolinii Orange nie dowiedziałem się kompletnie niczego. Niekompetentny konsultant nawet nie wysłuchał mnie do końca, tylko powiedział że "Netflix działa dobrze, tylko trzeba go skonfigurować". Gdy powiedziałem mu że nie mówiłem o Netflixie, wtedy stwierdził że pewnie pamięć podłączyłem odwrotnie albo nie do końca. Kiedy zaprzeczyłem, stwierdził że i tak poleca korzystać z Netflixa. Po tym wszystkim zaproponował jeszcze wykupienie usług telefonii komórkowej i dodatkowych kanałów TV.

 

Proszę o odpowiedź.

 

P.S.

Często trafiacie na takich konsultantów, czy tylko ja mam takiego pecha? Będąc kiedyś klientem UPC miałem z nimi dokładnie takie same przygody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam problem występuje również po podłączeniu pamięci USB do Funboxa 3.0 - próba odtworzenia plików przez dekoder powoduje jego zawieszenie się. Rzeczywiście wygląda to na problem z oprogramowaniem.

Działa streaming plików z komputera poprzez opcję "Rzutuj do urządzenia" oraz treści z niektórych serwisów np. "Vimeo" przez rzutowanie z Edge. Nie działa natomiast streamowanie treści w formacie .m3u8, gdy zrobi się to za pośrednictwem Edge dekoder co prawda nie zawiesi się, ale nie będzie się dało obejrzeć żadnego kanału telewizyjnego (pojawi się czarny ekran, a test na kanale 998 nie przejdzie części "obraz i dźwięk") dopóki nie odłączy się dekodera z gniazdka (wyłączanie przyciskiem z tyłu obudowy nic nie da).

Edytowane przez mrqpa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już poprawili.

Ciekawe jak długo teraz to podziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety pośpieszyłem się z pochwaleniem.

Dekoder nie czyta plików .mp4 pochodzących z YouTube wgranych na dysk USB na którym są już inne pliki. Zawiesza się wskutek wspomnianego tu już błędu.

Pliki .mp4 pochodzące z cda odtwarza bez problemu (również te dograne później do innych), ale nie pobiera czasu ich trwania (mimo że w podglądzie widać), przez co nie można przejść w filmie do dowolnej chwili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...