Skocz do zawartości
manuelos

P20 PRO vs P30 (aparat)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Krótka piłka - jeśli zależy mi na dobrym aparacie to który z tej dwójki wybrać - P20 PRO czy P30. Czy dopłata do P30 (ok 400 zł) ma sens ?

Nie gram absolutnie w nic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, no na zdjęciach mi zależy ale fotografem nie jestem także pytanie czy dopłata 900 zł względem P20 PRO będzie zauważalna ?

Ps. Aktualnie korzystam z P Smart 2019 także przeskok dla mnie i tak będzie ogromny ;)

 

edit: CPU chyba nie jest zbyt mocne ? Pytam bo to druga najważniejsza dla mnie sprawa - chcę żeby telefon działał szybko przy otwartej nawigacji i spotify jednocześnie bo to co mam aktualnie mnie przeraża.

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

730/730G jest ciut szybszy od snapa 835 w zastosowaniach codziennych, ale ma słabsze gpu przy grach, więc jeśli nie grasz to go nie zarżniesz.

Edytowane przez katystopej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie lepszą opcją jest P30. Opcjonalnie jutro w arkadii ma być podobno mate 20 pro za 1799zł, więc jeśli jesteś z Wawy to warto. Mi note 10 bym lepiej przemyślał, bo owszem, szczegółowość zdjęć 108mpx jest ogromna, ale zdjęcia nocne są mocne przeciętne, a samo 108mpx ma problemy z ostrością na brzegach kadru, więc ja bym się jakoś nad tym Note 10 'nie spuszczał'.

edit:

O północy w aplikacji a o 4 rano na x-kom.pl będzie z okazji black friday P30 128gb bursztyn za 1899zł.

Edytowane przez Chelsey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O północy w aplikacji a o 4 rano na x-kom.pl będzie z okazji black friday P30 128gb bursztyn za 1899zł.

 

Nie ma się co zastanawiać w takim razie, bierz tą P30 na dzień frajera w xkom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, no na zdjęciach mi zależy ale fotografem nie jestem także pytanie czy dopłata 900 zł względem P20 PRO będzie zauważalna ?

Ps. Aktualnie korzystam z P Smart 2019 także przeskok dla mnie i tak będzie ogromny ;)

 

edit: CPU chyba nie jest zbyt mocne ? Pytam bo to druga najważniejsza dla mnie sprawa - chcę żeby telefon działał szybko przy otwartej nawigacji i spotify jednocześnie bo to co mam aktualnie mnie przeraża.

 

Na pewno dopłata będzie zauważalna w normalnym użytkowaniu... bo p20 pro wygląda jak najgorszy koszmar. Sorry za żarty ale nie trafia dip mnie ta stylistyka będąca apogeum złego stylu podczas złotego roku notcha. Nie mógłbym patrzeć na coś takiego mimo, że sam notch od biedy toleruje to notch + podbródek to jakieś nieporozumienie.

 

Dla mnie p20 pro obok Pixela 3 xl.

 

To dwa najbrzydsze telefony wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno dopłata będzie zauważalna w normalnym użytkowaniu... bo p20 pro wygląda jak najgorszy koszmar. Sorry za żarty ale nie trafia dip mnie ta stylistyka będąca apogeum złego stylu podczas złotego roku notcha. Nie mógłbym patrzeć na coś takiego mimo, że sam notch od biedy toleruje to notch + podbródek to jakieś nieporozumienie.

 

Dla mnie p20 pro obok Pixela 3 xl.

 

To dwa najbrzydsze telefony wszechświata.

 

No widzisz, a dla mnie własnie fizyczny przycisk to najwygodniejsza rzecz pod słońcem, dzisiaj długi czas spędziłem na oglądaniu wszystkich modeli w salonach Huawei / Mi i marketach i jestem pewny że P20 za 1150 zł na FVAT to będzie deal idealny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej 2 wybierz Mi Note 10 jeżeli zalezy Ci stricte na zdjęciach.

 

zaczyna sie - zero rzetelnych recenzji, ściganie na szczegóły. HDR tragiczny, czas obróbki zdjęć ponadprzeciętna. Nikt nie wspomina o beznadziejnym gamucie kolorów.

 

Ale tak, kup Mi Note 10 zamiast jednych z najlepszych fotograficznych słuchawek jak P20 Pro lub P30 :lol2: :lol2:

 

Poza P20 Pro lub P30 zastanowiłbym się jeszcze nad Oppo Reno 2. W zasięgu ceny. Fotograficzna bajka.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dobrej cenie kupi się HTC u12 plus. Jakieś 1100zl w play. Lepsza opcja niż p20 o ile nie patrzysz na rozmiar telefonu i nie potrzebujesz przycisku z przodu.

Jeśli chodzi o p20 pro a p30 to... Chyba p30. Walić drobne roznice w aparacie. Albo Reno 2 właśnie nie tylko za aparat ;)

 

Aha, dobra alternatywa dla p20 to u11. Przycisk z przodu, bdb aparat itp. Miałem U11, brat ma p20. Jakieś tam porównanie mam. Ale p20 też dobra opcja. Wybór zależy od tego, kto szuka. ;)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczyna sie - zero rzetelnych recenzji, ściganie na szczegóły. HDR tragiczny, czas obróbki zdjęć ponadprzeciętna. Nikt nie wspomina o beznadziejnym gamucie kolorów.

 

Ale tak, kup Mi Note 10 zamiast jednych z najlepszych fotograficznych słuchawek jak P20 Pro lub P30 :lol2: :lol2:

 

Poza P20 Pro lub P30 zastanowiłbym się jeszcze nad Oppo Reno 2. W zasięgu ceny. Fotograficzna bajka.

szkoda ze wyciagasz takie ficzery spomiedzy innych, ze zapisywanie/obrobka to tylko na 108 jest dluga itd. ale z kazdego + da sie zrobic - jesli odpowiednio sie ubierze w slowa pomijajac inne fakty

 

pixele jak obrabiaja zdjecie dluzej to jest feature ale jak robi to xiaomi co prawda dluzej bo i zdjecie wieksze to juz bee....

Edytowane przez xede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze wyciagasz takie ficzery spomiedzy innych, ze zapisywanie/obrobka to tylko na 108 jest dluga itd. ale z kazdego + da sie zrobic - jesli odpowiednio sie ubierze w slowa pomijajac inne fakty

 

pixele jak obrabiaja zdjecie dluzej to jest feature ale jak robi to xiaomi co prawda dluzej bo i zdjecie wieksze to juz bee....

 

pixele mają najlepiej działający HDR na rynku, więc tak. Jest feauture. Mało musialeś czytać i oglądnąć testów xiaomi zafascynowanych rozdzielczością, skoro tak piszesz.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, poczytałem trochę testów na DXOMARK i jestem pewny że P20 za 1150 zł (nie pro) w zupełności mi wystarczy. Tym bardziej że ma ten fizyczny przycisk i mały rozmiar ( co dla mnie też jest ważne, nie lubię dużych telefonów bo są nie wygodne w korzystaniu jedną ręką).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczyna sie - zero rzetelnych recenzji,

 

 

To poprosimy linki do rzetelnych testów Oppo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To poprosimy linki do rzetelnych testów Oppo...

 

jakoś mi się nie chce powtarzać dziesiątki razy jak software aparatu od xiaomi działa w porównaniu do innych marek. Jeśli nie potrafisz wysunąć wniosków z porównań na tle innych smartfonów (oprócz bdb ostrości) bez pixel bidingu w idealnych warunkach słonecznych to ciężko mi tutaj zarzucać jakimkolwiek testem. Praktycznie 9/10 "testów" które widziałem to xiaomi ma tak gówniany HDR w zdjęciach i wideo, że aż głowa mała. A to jest największy wyznacznik jakości zdjęć, gdzie jesteś w stanie mieć nieprześwietlone i doświetlone kadry gdzie powinny być, a nie jedną mamałygę co xiaomi robi co drugie zdjęcie w gorszych warunkach.

 

Po prostu nie jesteście w stanie dostrzec, że praktycznie wszystkie testy (bez długoterminowych) są o dupę rozbić, bo na przetwarzanie zdjęć jest milion zmiennych, nawet aplikacje chodzące w tle na smartfonie. Ale skoro tak uparczywie chcesz to zajrzyj chociaż na zdjęcia gsmareny ;)

 

Po prostu dla laika i testerów którzy mają kilka dni na ocenę telefonu ponieważ dziesięć innych czeka w domu szkoda czasu na przykładanie się do szczegółów. Jedynie co to Szacun za DSLR dla xiaomi w Mi Note 10,

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pytałem co ci się wydaje tylko linki do "rzetelnych testów Oppo". Potrafisz je podać czy kolejny raz wszystkie twoje wypowiedzi to "Oppo to, Oppo tamto"? I nie chodzi mi o same foty ale "rzetelne testy telefonu" jak to nazywasz. Bo jeśli nie to skończ pierd..ić o nierzetelnych testach Xiaomi bo twoje wypowiedzi podchodzą o reklamę Oppo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.gsmarena...view-1998p5.php

https://www.androida...review-1023310/

 

oraz cała masa do wyboru do koloru (źródła według "wiarygodności" subiektywne) https://www.phonecur...one=Oppo-Reno-2

 

ciężko użyć google, prawda?

 

 

Czyli "rzetelne testy" to te, w których pisze, że Oppo jest rewelacyjne ("Oppo Reno 2 review: A great option amidst excellent competition", "If you are not too picky about having the best raw performance for your buck, the Oppo 2 is an excellent, all-round flagship smartphone that especially impresses with its stunning looks and great cameras" )? Gdy już ten sam portal pochwali Xiaomi czy inną markę to to już jest nierzetelny test. Człowieku jesteś żałosny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli "rzetelne testy" to te, w których pisze, że Oppo jest rewelacyjne ("Oppo Reno 2 review: A great option amidst excellent competition", "If you are not too picky about having the best raw performance for your buck, the Oppo 2 is an excellent, all-round flagship smartphone that especially impresses with its stunning looks and great cameras" )? Gdy już ten sam portal pochwali Xiaomi czy inną markę to to już jest nierzetelny test. Człowieku jesteś żałosny.

 

 

masz 20 różnych linków, nie każdy tak pisze o Oppo :lol2: :lol2: a w tym wypadku tylko się skupiam na aparacie, który jest po prostu bardzo dobry.

 

I tak, jeśli jedna osoba pisze źle na temat xiaomi bo ma do okoła milion osób to jest oj oj jaki on głuptas - a jak napisze o Oppo gdzie tylko je widziałeś na gablotce w sklepie to już OMG ale debil

 

kto tu jest żałosny to nie wiem, ja przynajmniej dałem arguemnty z autopsji i wniosków z recenzji. Oppo Reno 2 jest chwalone za overall dobry aparat ze świetnie działającym HDR (tudzież według mnie najważniejsza rzecz w smartfonowym aparacie) a xiaomi narzekają na każdej recenzji.

 

:lol2: :lol2:

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, poczytałem trochę testów na DXOMARK i jestem pewny że P20 za 1150 zł (nie pro) w zupełności mi wystarczy. Tym bardziej że ma ten fizyczny przycisk i mały rozmiar ( co dla mnie też jest ważne, nie lubię dużych telefonów bo są nie wygodne w korzystaniu jedną ręką).

 

Bywał nawet za 1000zł , niezła opcja. Jego plus to dobre portrety i zdjęcia aparatu głównego , szczególnie w nocy. Sam aparat jest szybki . Minus to średnie selfie i niezbyt ładne filmy i jeden obiektyw (brak szerokiego kąta). Mi 9 SE za 1200zł jest ciekawszą alternatywą , przegrywa w portretach i troche w nocnych a poza tym w dzień robi równie fajne fotki , ma lepsze selfie , ma szeroki kąt i ładniejsze filmy i zdecydowanie lepszy głośnik i ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgoda. Patrząc na teraźniejszą cenę ~1000zł to P20 jest świetny do zdjęć a dobrą alternatywą jest Xiaomi Mi9 SE czy Oppo Reno Z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem właśnie czarnego P20 za 1050 na promce w x-kom. Mi 9 SE też mi się podobał ale jednak czytnik palca w ekranie i brak fizycznego przycisku zdecydował ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...