Skocz do zawartości
marioking

Vega 3 APU Problem z 4k 10bit HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Zmagam się z ustawieniami w windows 10 dla rozdziałki 4k hdr. no i mam problem, nie wskakuje mi 10bit kolor przy 4:4:4.... Jedynie jak obniżę do 4:2:2 ale wówczas HDR się wyłącza... chociaz obraz sdr wyglada lepiej... Bo na 8bit/4:4:4 mimo przesuniecia sdr na max jest wypranie... Ale mi chodzi jednak bym miec HDR no i nie wiem w czym tu może być problem?? Najnowsze driverki 19.11.3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry jakieś żarty? Jakim ograniczeniem tu jest hdmi??? Przeciez to 2.0b, bluray 4k hdr na hdmi 2.0a odtwarza mi filmy 10bit 4:4:4 a 2.0b jest za słabe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Ci dobrze gada. HDMI 2.0a/b nie ogarnie 4K60Hz 4:4:4 z 10bit HDR.

 

https://community.cedia.net/blogs/david-meyer/2017/06/22/4k-60-444-hdr

 

https://community.cedia.net/blogs/david-meyer/2018/05/16/hdmi-data-rates-for-4k-hdr

 

Tnij kur herce parafrazując klasyka.

Albo czekać na hdmi 2.1

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doceniam radę, ale gdzieś tu tkwi absurd! Bo skoro gorsze złącze ver a, działa w przypadku innych sprzętów to czemu tu się twierdzi że to samo/lepsze jest ograniczeniem? Bo skoro podłączam bluraya i jedzie 4k 10bit hdr 4:4:4 a tu nie działa chyba problem tkwi w czymś innym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jesteś pewny, że ten blueray ciśnie w 60hz ;)?

 

Próbujesz przesłać ponad 22Gbps, gdzie max przepustowość to 18.

 

HDMI 2.0 has a bandwidth of 18.0Gbps.

 

4K 60 4:4:4 (no HDR) = 17.82Gbps

 

4K 30 4:4:4 10b-HDR (no 60fps) = 11.14Gbps

 

4K 60 4:2:2 10b-HDR (no 4:4:4) = 17.82Gbps

 

4K 60 4:4:4 10b-HDR = 22.28Gbps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja drogą nie wiem czy to windows czy ta Vega, ale ten cały HDR z kompa to ogólnie padaka... nijak to nie jest nawet podobne do jakości Bluray 4k ani nawet netflixa z apki tv 4k hdr... Niby YT podaje ikone HDR ale to wygląda gorzej niż jak sie wyłączy HDR i nie ma tej ikony... Powoli żaczynam żałować całego tego upgradu na apu, bo właśnie podpiecie do TV i rozdziałka 4k z HDR miała być głównym plusem tej zmiany, a tu taki pasztet i zniesmaczenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge tylko potwierdzic to co koledzy powyzej napisali :D HDMI jest uposledzone, po prostu wez DisplayPort - mialem podobne problemy z HDMI. Tylko nie oszczedzaj na kablu DP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może i głupie ale nie bardzo rozumiem,czyli że nie da się np. grać w 4k 60 10bit hdr na pc podłączonym do tv na żadnym kablu hdmi ? :) Też podpiąłem pc do tv i nie mogę ustawić 10bit z włączonym hdr.

Edytowane przez Deviz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mnie tu uświadomiono to nie! Niby od HDMI 2.1 dopiero można to osiągnąc, co zabawne nie istnieje taka grafika ani płyta główna która by to miała...nie mówiąc ze w TV to może mają niektóre tegoroczne modele.

 

Ja się naszukałem plyty z wyjściem hdmi 2.0b które niby jest w pełni zgodne z HDR, a to tylko gigabyte i asus potwierdza od b450 i to nie wszystkich! Swoją drogą doczytałem ze mój tv ma w ógole hdmi 2.0a :P Karty graficznie podobnie 2.0b góra... Jakis absurd... Chyba tylko DP zostaje ale to do monitorów które też mają DP... Komputer to widać jakiś zaścianek, bo sprzet RTV mimo niedaekwatnych portów sprawia ze jest HDR, że wygląda jak trzeba a komp sę nie radzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Edytowane przez Deviz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer to widać jakiś zaścianek, bo sprzet RTV mimo niedaekwatnych portów sprawia ze jest HDR, że wygląda jak trzeba a komp sę nie radzi!

Ja bym to odwrócił. Sprzęt rtv to zaścianek skoro producenci nie potrafią (nie chcą?) dodać tak podstawowego złącza jakim jest DP :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz skoro na ich potrzeby to działa, to po co mają płacić extra??? Szczególnie że DP to średnio otwarty standard, mocno licencjonowany przez Intela, więc nie chcą ponosić zbednych kosztów... Szczególnie jak ich sprzęt i inne rtv elegancko otwarzają 4k HDR bez jakieś gimnastyki, na zwykłym HDMI 2.0a! A mi na "nowoczesnym" kompie z super guwnianym win 10, mimo zjechania do 30hz nijak to nie wygląda, nawet w połowie tak dobrze jak na tych "zacofanych" sprzętach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może i głupie ale nie bardzo rozumiem,czyli że nie da się np. grać w 4k 60 10bit hdr na pc podłączonym do tv na żadnym kablu hdmi ? :) Też podpiąłem pc do tv i nie mogę ustawić 10bit z włączonym hdr.

Oczywiście, ze można tylko ustaw chrome na 4:2:2 lub 4:2:0.

 

Marioking: pomyliłeś z thunderboltem :D

Edytowane przez mick.alderr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ale pozostałe jest w mocy ;) Po co mają coś robić jak działa, wynik takiej życiowej maksy jak działą nie naprawiaj, a szczególnie że tak czy siak to jednak dodatkowy koszt, a dla nich zbedny...

 

Tylko powiedz windows zeby chciał właczyć tryb HDR przy niższych chromesubach, bo mi np. przy tych niższych, opcja HDR w windows jest nieaktywna. 4:2:0 na pewno a chyba przy 4:2:2, tyle się przy tym nagrzbałem i nakombinowałem że pierdolca można dostać...

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz skoro na ich potrzeby to działa, to po co mają płacić extra??? Szczególnie że DP to średnio otwarty standard, mocno licencjonowany przez Intela, więc nie chcą ponosić zbednych kosztów... Szczególnie jak ich sprzęt i inne rtv elegancko otwarzają 4k HDR bez jakieś gimnastyki, na zwykłym HDMI 2.0a! A mi na "nowoczesnym" kompie z super guwnianym win 10, mimo zjechania do 30hz nijak to nie wygląda, nawet w połowie tak dobrze jak na tych "zacofanych" sprzętach...

:lol2:

Edytowane przez kamilos69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym się różni 4:2:2 od 4:4:4 ?

https://www.rtings.com/tv/learn/chroma-subsampling

@mick.alderr

W Star wars jedi fallen order musiałem przerzucić grę na TV i odpalić odpowiednią opcje HDR w samej grze.

 

n9BABfT.png

 

Jak masz więcej jak jeden monitor, to trzeba. Szczególnie jak dwa pozostałe są sprzed epoki "certyfikacji HDR".

 

Btw. jeżeli macie taką sytuacje jak ja i odpalicie wyżej wymienionego star warsa z odpalonym hdr w grze na monitorze "nie HDR" to cały windows wam się zawiesi, albo monitor stanie biało-szarą plamą, na której nie da się nic robić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest więcej ekranów to są jaja :E Ja używam opcji "Pokaż tylko na X".

W grze to wiadomo, że trzeba ręcznie odpalić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Mów za siebie.😎 Ja chcę kupić monitor który spełnia moje oczekiwania, muszę bazować na recenzjach oraz opiniach użytkowników i przy kwocie którą trzeba wyłożyć za taki niszowy 32 calowy monitor gdzie można kupić coś z serii C albo GX od LG nie mówiąc o S95C więc aby wyrzucić ponad 6 koła to warto aby monitor chociaż nie piszczał czy może to już moje od górne zachcianki i zostałem nieświadomym testerem? Co do dostępności jest to bardzo globalna sytuacja gdzie w europie jest kilka sztuk danego monitora na krzyż może usa jest odrobinę lepsza dostępność (zazwyczaj Alienwareów) ale tam też ludzie czekają 30 dni+ na monitor.
    • hellhound'a wziąć czy https://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-nitro-radeon-rx-7900-gre-oc-16gb-gddr6-11325-02-20g-13180478/ próbuję ogarnąć który lepszy tzn mniejsze ryzyko. Chyba szafiry lubią piszczeć?
    • Myślałem, że to wnuczka Protasiewicza a to jego dziewczyna. Ona 22 lata on 56 lat. Co ona ma w głowie. https://www.o2.pl/plotki/22-latka-zabralo-glos-po-skandalu-partnerka-protasiewicza-to-studentka-7017418808142752a   Wczoraj słuchałem kawałek. Początek kilkanaście min o byłym już działaczu PiS który okazał się pedofilem i zarzuca mu sie skrzywdzenie kilkudziesięciu dziewczyn ale był chroniony przez wyżej postawionych. https://kultura.onet.pl/wiadomosci/bartlomiej-m-przed-sadem-problemy-w-procesie-znanego-aktora/g0mq6hp
    • Nie zauważysz poprawy "w działaniu systemu" jeżeli już to w grach  czy benchmarkach, pamięci masz wsadzone w slot nr 2 i 4 ?, włączenie profilu xmp nie powinno mieć wpływu na pracę wentylatora od chłodzenia cpu,w Biosie nie ustawiasz żadnego OC na 1500mhz... wbijasz profil xmp 2 3000mhz i moduły mają być wsadzone w slot A2 - B2
    • Hej Posiadam 1060 6Gb, monitor FullHD oraz zasilacz 600W BeQuiet. Chciałbym złożyć coś młodemu na platformie AMD Ryzen 7600. Nigdy na AMD nic nie składałem i nie wiem jaki np RAM do tego wybrać i MOBO. Tyle, że na AM5. Mógłby ktoś pomóc? Dziękuję.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...