Skocz do zawartości
Nikos84

Jak oglądać Netflix na telewizorze?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co można wykombinować, by móc oglądać Netflixa na tv? Problem jest mianowicie taki, że tv mam model, który nie ma opcji Netflixa https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/hitachi-32hbc01.bhtml ,to raz. Myślałem o podłączeniu komputera do tv, ale tutaj niestety też jest problem, bo nie mam znowu w monitorze wejścia hdmi. Z tego co czytałem, musiałbym mocno kombinować z kablami, a i tak nie mam gwarancji, że wszystko będzie działać. Zresztą komputer stacjonarny, w innym pokoju niż tv, co wiązałoby się z długimi kablami, i z tego co rozumiem to przy braku hdmi, jedyna opcja jaka byłaby możliwa, to taka, że tv zastępuje ekran monitora, czyli trochę średnia opcja, gdy komputer jest w innym pokoju. Chyba że jednak jest jakaś opcja, by to sensownie podłączyć i mieć pewność, że zadziała, a jednocześnie nie wydać majątku na kable (pewnie musiałyby mieć po 10-15metrów...). I w związku z tym jedyna opcja jaka mi przychodzi na myśli, to spróbować przez smartfona, czy to by był dobry pomysł? I jaki kabel byłby potrzebny? Tu znowu problem, że smartfon pewnie szybko się rozładuje, więc potrzebny kabel, by móc jednocześnie go ładować? Czy taka opcja w ogóle ma jakiś sens? Smartfon Huawei Y5.

Chyba że macie jakieś inne pomysły? W dalszej perspektywie może zakupię laptopa, więc wtedy chyba będzie łatwiej, po prostu wystarczy sam kabel hdmi, ale to jednak jest dalsza perspektywa, a mi zależy na aktualnym okresie (ps. z jakim kosztem trzeba się liczyć, by kupić jakiś w miarę sensowny laptop, tzn. ma być do prostych czynności, bez szaleństw, internet, filmy, muzyka, etc., dlatego naprawdę po prostu najprostszy i najlepiej jak najtańszy:) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co można wykombinować, by móc oglądać Netflixa na tv? Problem jest mianowicie taki, że tv mam model, który nie ma opcji Netflixa https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/hitachi-32hbc01.bhtml ,to raz. Myślałem o podłączeniu komputera do tv, ale tutaj niestety też jest problem, bo nie mam znowu w monitorze wejścia hdmi. Z tego co czytałem, musiałbym mocno kombinować z kablami, a i tak nie mam gwarancji, że wszystko będzie działać. Zresztą komputer stacjonarny, w innym pokoju niż tv, co wiązałoby się z długimi kablami, i z tego co rozumiem to przy braku hdmi, jedyna opcja jaka byłaby możliwa, to taka, że tv zastępuje ekran monitora, czyli trochę średnia opcja, gdy komputer jest w innym pokoju. Chyba że jednak jest jakaś opcja, by to sensownie podłączyć i mieć pewność, że zadziała, a jednocześnie nie wydać majątku na kable (pewnie musiałyby mieć po 10-15metrów...). I w związku z tym jedyna opcja jaka mi przychodzi na myśli, to spróbować przez smartfona, czy to by był dobry pomysł? I jaki kabel byłby potrzebny? Tu znowu problem, że smartfon pewnie szybko się rozładuje, więc potrzebny kabel, by móc jednocześnie go ładować? Czy taka opcja w ogóle ma jakiś sens? Smartfon Huawei Y5.

Chyba że macie jakieś inne pomysły? W dalszej perspektywie może zakupię laptopa, więc wtedy chyba będzie łatwiej, po prostu wystarczy sam kabel hdmi, ale to jednak jest dalsza perspektywa, a mi zależy na aktualnym okresie (ps. z jakim kosztem trzeba się liczyć, by kupić jakiś w miarę sensowny laptop, tzn. ma być do prostych czynności, bez szaleństw, internet, filmy, muzyka, etc., dlatego naprawdę po prostu najprostszy i najlepiej jak najtańszy:) ).

Może po prostu jakakolwiek przystawka typu z android tv. Koszt ok. 200 zł. Jest to pewnie większy wydatek niż kabel 15 m, ale wierz mi, że wygoda i komfort używania znacznie lepszy. Dostajesz pilota więc nie musisz co chwilę wstawać do laptopa. Jest wielki piątek, może uda ci się coś ustrzelić na zagranicznych sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby jednak kombinować z kablami, to jaka opcja najlepsza? Czy opcja ze smartfonem miałaby sens? Czy może jednak ogólnie takie kombinowanie jest bez sensu i lepiej odkładać na tego laptopa i będzie to najlepsza opcja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam wątek. Udało mi się podłączyć komputer do tv za pomocą przepięcia kabla vga (d-sub), poszło, działało, fajnie się oglądało. Teraz jednak mam pytanie o to czy mam jakieś inne opcje. W tym momencie wygląda to tak, że muszę przenosić stacjonarny komputer do pokoju z tv i podłączyć kabelm vga tv z kompuetem. Jeśli idzie o głos, to na razie nie kombinowałem z kabelkiem do głosu, bo jak już przeniosłem komputer, to wziąłem też po prostu głośniki ze sobą. Jednak jest to bardzo wkurzające i nie praktyczne rozwiązanie. Takie przenoszenie (mogę jechać z całym stolikiem i komputerem do drugiego pokoju :slight_smile: ) i potem odpinanie kabla vga, by go przepiąć, potem znowu odpiąć i podpiąć do komputera jest mało praktyczne i na dłuższą metę pewnie można uszkodzić kabel czy wejścia przez takie przełączanie.

 

I teraz czy jest jakieś inne rozwiązanie, czy to jedyne wyjście? Ideałem byłoby bym nie musiał jeździć z komputerem, czyli mógł stać tak jak stoi dziś. Wiadomo, że to mogą rozwiazać dłuższe kable. Jednak tutaj jest problem, że przy vga tracę obraz z monitora i mam obraz tylko na tv, a wtedy muszę widzieć ekran tv by móc widzieć co robię :slight_smile: Więc w tym przypadku dłuższy kabel nie rozwiąże problemu… Więc czy jest opcja by podłączyć się jakoś tak, bym mógł mieć obraz jednocześni na tv i na monitorze w tym samym czasie? Czy coś by dało zmienienie aktualnego podłączenie komputer-monitor z kabla vga-vga, na dvi-dvi? A potem wykorzystać wolne wejście w komputerze vga i podłączyć się kablem vga z takim wejście w tv? (plus oczywiście kabel od dźwięku). Czy to by coś dało? Czy wtedy miałbym obraz jednocześnie na tv i monitorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup nową kartę graficzną z gniazdem HDMI, długi kabel, który ze względu na odległość będzie drogi pewnie, oraz bezprzewodowy zestaw klawiatura + myszka.

A potem to podlicz i wyjdzie, że taniej było kupić jednak Miboxa, zamiast niepotrzebnie kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić odtwarzacz blu ray, teraz sporo modeli ma netflixa "w sobie" .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV ma HDMI, więc ja bym optował za taką skrzyneczką jak koledzy powiedzieli. Prościej nie da się tego zrobić, a przy dużej odległości TV-PC taniej też raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekodery TV mają zainstalowaną aplikację netflixa lub wcześniej wymieniony mibox, rokuTV albo chromecast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej niż mibox jest kupno używanej konsoli X360 (ok. 200zł). I pograsz sobie i pooglądasz Netflixa czy Youtube'a.

Ewentualnie polować na XOne - w promocji wersje bez napędu były poniżej 500zł (a to chyba taniej niż odtwarzacz bluray, a zyskujesz dodatkowo konsolę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź najlepiej swojego HD ready wystaw na OLX i kup coś ze smart TV :)

 

200zl za dongla smart - Oszczędzone ( a może nieco więcej? )

300-500zl za TV raczej dostaniesz na OLXie

 

 

Braknie 300-500zl do 43" 4K SmartTV: https://www.emag.pl/telewizor-tcl-43-led-tcl-43dp600-4k-tcl43dp600/pd/DZRFLGBBM/

Ewentualnie 100-300zl do 40" FHD Smart: https://www.emag.pl/telewizor-manta-40lfa29e/pd/D3QT6GBBM/

 

Pierwszy z brzegu sklep. Pewnie znalazłoby się gdzieś coś taniej. I to dla nowych TV. Z gwarancją. Przy okazji zyskasz lepszą jakość, większy ekran o wyższej rozdzielczości. I wygoda na pilota.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu też jest kwestia, że nie do końca trafiony tytuł dałem. Bo mi ogólnie chodzi o oglądanie na tv różnych rzeczy z komputera, a nie tylko Netflixa. Ten box, to rouzmiem, że tylko rzeczy typu Netlifx, HBO Go. A ja chciałbym po prostu móc puścić czasem np. coś z płytki cd, czy po prostu jakiś film z internetu niekoniecznie z tych stron.

No tak, nawet po zmianie, kabel hdmi 10-12metrów to będzie koszt ok.100zł... Na dziś zostaje chyba tylko jazda ze stolikiem i przepinanie kabli... Może za jakiś czas kupię laptop z wejściem hdmi i wtedy nie będzie problemu.

 

A jak wygląda działanie telewizora smart tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda działanie telewizora smart tv?

Tak samo, jak byś miał MiBoxa ;)

Smart TV ma jakiś system operacyjny, czasami dedykowany, coraz częściej Android. Tam ma appki do różnych celów, głównie do oglądania filmów stremowanych z internetu (Netflix, Youtube, Amazon Prime, HBO GO itp.), albo z lokalnej sieci (Plex, Kodi). Wiele urządzeń wspiera też Chromecast, więc w teorii można przesłać obraz z dowolnego komputera, który ma przeglądarkę Chrome zainstalowaną. Łącznie z całym pulpitem. Ja z tego jednak nie korzystam, więc nie wypowiem się jak to działa w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jakie tv ostatecznie wybierzesz.

 

Ja na Samsungu lecę z filmami z dysku na USB. Lub z serwisów streemujacych.

 

CDA.PL odpalam z z aplikacji w telefonie i wyświetla się film na TV. Najwygodniejszą opcja bez screensheringu. Po prostu tv ładuje film z sieci jaki mu każe.

 

Są jeszcze apki w stylu popcorn. Wybierasz torrenta i wysyłasz go prosto z komputera na TV przez wifi. Bez pobierania wcześniejszego.

 

CDA z telefonu lub apki z tv są oczywiście najwygodniejsze.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...