Skocz do zawartości
ZOMEN

Chłodzenie Fortis 3 wymaga wyjęcia płyty głównej z obudowy?

Rekomendowane odpowiedzi

Płyta główna to MSI B450 Gaming Plus a obudowa SPC Regnum RG4T i nie wiem czy będę musiał wyjąć całą płytę główną z obudowy aby założyć to chłodzenie na procka. Jeśli ktoś jeszcze wie to mam pytanie odnośnie wentylatorów. Jeżeli na stronie producenta nie ma podanej informacji o możliwości regulacji jakichkolwiek jego wentylatorów (SilentiumPC) to jak mam się dowiedzieć czy na wentylatorze Zephyr 120 jest możliwość regulacji jego obrotami? Oczywiście podpinać będę 3 pinowe wtyczki od wentylatorów w gniazda 4 pinowe. Bardzo proszę o udzielenie tych cennych informacji i z góry dziękuję :).

Edytowane przez ZOMEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz wycięcie z tyłu w SPC Regnum RG4T to nie musisz

Raczej możesz sterować RPM ale ja w wentylu od Corsair nie mogłem dla przykładu...

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Nie będziesz musiał.

2.Wentylatory podpinasz albo pod wbudowany kontroler (czego nie polecam) albo do płyty głównej i z poziomu biosu ustawiasz ich krzywą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę jeszcze sprawdzić wieczorem w domu, ale o ile pamiętam, u mnie (MSI Gaming Plus Max, RG4, Ryzen 5) oryginalny backplate płyty nie jest widoczny cały w otworze budy - 2 śruby chowają się pod blachą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fortisa się montuje na oryginalnym backplate amd, z resztą jak większość chlodzen. Sciagniesz 2 boki obudowy, podłoż małe pudełko pod backplate poloz kompa normalnie i montuj :) Ja czy do aio czy do noctuy nie wyciagalem płyty. Komp na łóżko, małe pudełko pod backplate i jazda. Komp jest na tyle ciężki , że nie było nowy o tym, że backplate mi się zapada . Fortis ma dobrze , bo najpierw montujesz blachy , które będą trzymać już backplate i potem dopiero radiator , a na aio navisa montujesz blokopompke bezpośrednio do backplate , przez tulejki. Ciężko jest ale da się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fortisa montowałem na backplate od Fortisa a nie oryginalnego. Nigdzie wtedy nie znalazłem informacji, że trzeba tak montować. Trzyma się:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę, to nawet nie wiedziałem że dokładają backplate pasujące do am4 . Miałem fortisa ale bez backplate , noctua też jest mocowana na oryg backplate i navis też:) . Z tym navisem to odwalili bo i trzeba backplate trzymać, nacelowac wszystkie 4 śrubki na raz , przypilnowac żeby tulejki plastikowe się nie przewróciły, docisnąć równo blok i skręcać, pierwszy montaż się udał idealnie , ale nie ukrywam, że do montowania tego aio najlepiej wyjąć płytę, i składać na wierzchu po czym zamontować do budy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...