Skocz do zawartości
Piotr562

Rozgałęzienie sygnału internetowego z 1 przewodu dla 3 urządzeń.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie ponieważ posiadam router na przedpokoju a od niego jest podciągnięty przewód Ethernet do komputera stacjonarnego aż 15 m, Niestety znalazła się potrzeba podłączenia przewodowo jeszcze klika urządzeń, oprócz komputera stacjonarnego doszedł serwer postawiony na laptopie który dotychczas korzystał z mostka sieciowego. Minus takiego rozwiązania był taki, że gdy chciałem skorzystać z serwera musiałem włączyć komputer stacjonarny. W niedalekiej przyszłości dojdzie kolejny komputer stacjonarny, który będzie znajdował się w drugim pokoju za ścianą. Łatwiej i szybciej będzie mi przewiercić się przez ścianę i przełożyć przewód do drugiego pokoju, niż ciągnąć na około 20 m kabla.

 

Ale z tego co się wstępnie orientuje, by móc rozdzielić tak sygnał nie wystarczy pod przewód podpiąć Switch (rozgałęźnika) Ethernet bezpośrednio tam gdzie jest to potrzebne. Z tego co wiem wygląda to tak, że pod router podłączamy Switch. Jeżeli będą to 3 urządzenia to do Switch podpinamy od routera 3 przewody i wprowadzamy z Switch 1 przewodem, następnie tam gdzie chcemy skorzystać z internetu podłączamy kolejnego Switch pod 1 przewód i od tego Switch dopiero możemy podłączyć 3 urządzenia.

 

Teraz moje pytanie, niestety do routera wchodzi przewód koncentryczny więc czy jest Switch który umożliwiał by podłączenie takiego przewodu rozdzielenie go na sygnał Ethernet i z powrotem na koncentryczny by podpiąć go do routera? zaoszczędziło by mi to plątaniny przewodów przy routerze. Może w przypadku przewodu koncentrycznego nie jest wymagane podłączenie Switch przy routerze który posiada 4 złącza Ethernet, bo przy routerze z przewodu koncentrycznego Ethernet ma pełną prędkość i nie stoi nic na przeszkodzie by dać Switch dopiero przy końcu przewodu Ethernet, tam gdzie sygnał docelowo będzie rozdzielony. Proszę was o wyjaśnienie tak by to działało jak najlepiej. Za wszelkie porady bardzo dziękuje.

Edytowane przez Piotr562

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz internet doprowadzony koncentrykiem, to musi on być podłączony do routera (bo ma wbudowano modem, router, switch i Access point, to jest takie All-in-One) opearatora. Dopiero do portów podłączasz dowolny switch (ale najlepiej taki gigabitowy). Coś w ten deseń:

 

(Internet) <-koncentryk-> (router operatora) <---15m skrętki--> (switch) <----> (komputer1 komputer2 czy kolejny switch)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypinasz ten 15metrowy przewód z komputera i podpinasz do switcha a ze switcha trzy przewody do końcowych urządzeń (komp1, komp2, laptop).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za odpowiedzi, oraz za wytłumaczenie. W takim razie na szczęście nie muszę mieć plątaniny przewodów przy routerze. Prawdopodobnie kupie któryś z tych switch TP-LINK LT-SG105 SWITCH LUB D-LINK DGS-105

Edytowane przez Piotr562

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie ponieważ posiadam router na przedpokoju a od niego jest podciągnięty przewód Ethernet do komputera stacjonarnego aż 15 m, Niestety znalazła się potrzeba podłączenia przewodowo jeszcze klika urządzeń, oprócz komputera stacjonarnego doszedł serwer postawiony na laptopie który dotychczas korzystał z mostka sieciowego. Minus takiego rozwiązania był taki, że gdy chciałem skorzystać z serwera musiałem włączyć komputer stacjonarny. W niedalekiej przyszłości dojdzie kolejny komputer stacjonarny, który będzie znajdował się w drugim pokoju za ścianą. Łatwiej i szybciej będzie mi przewiercić się przez ścianę i przełożyć przewód do drugiego pokoju, niż ciągnąć na około 20 m kabla.

 

Ale z tego co się wstępnie orientuje, by móc rozdzielić tak sygnał nie wystarczy pod przewód podpiąć Switch (rozgałęźnika) Ethernet bezpośrednio tam gdzie jest to potrzebne. Z tego co wiem wygląda to tak, że pod router podłączamy Switch. Jeżeli będą to 3 urządzenia to do Switch podpinamy od routera 3 przewody i wprowadzamy z Switch 1 przewodem, następnie tam gdzie chcemy skorzystać z internetu podłączamy kolejnego Switch pod 1 przewód i od tego Switch dopiero możemy podłączyć 3 urządzenia.

 

Teraz moje pytanie, niestety do routera wchodzi przewód koncentryczny więc czy jest Switch który umożliwiał by podłączenie takiego przewodu rozdzielenie go na sygnał Ethernet i z powrotem na koncentryczny by podpiąć go do routera? zaoszczędziło by mi to plątaniny przewodów przy routerze. Może w przypadku przewodu koncentrycznego nie jest wymagane podłączenie Switch przy routerze który posiada 4 złącza Ethernet, bo przy routerze z przewodu koncentrycznego Ethernet ma pełną prędkość i nie stoi nic na przeszkodzie by dać Switch dopiero przy końcu przewodu Ethernet, tam gdzie sygnał docelowo będzie rozdzielony. Proszę was o wyjaśnienie tak by to działało jak najlepiej. Za wszelkie porady bardzo dziękuje.

Podaj model tego modemu / routera od dostawcy.

 

Jeśli masz internet doprowadzony koncentrykiem, to musi on być podłączony do routera (bo ma wbudowano modem, router, switch i Access point, to jest takie All-in-One) opearatora. Dopiero do portów podłączasz dowolny switch (ale najlepiej taki gigabitowy). Coś w ten deseń:

 

(Internet) <-koncentryk-> (router operatora) <---15m skrętki--> (switch) <----> (komputer1 komputer2 czy kolejny switch)

Ja mam od dostawcy w docsis modem który stwarza wrażenie , że mógł by być routerem bo ma wyjścia na 2rj-ki port 1 i 2 , no ale nie routuje pakietów , nie da się na niego też wejść bo zablokowany przez dostawce. Przydał by się model tego co ma autor.

 

Więc ogólnie switch może nie zadziałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od dostawcy w docsis modem który stwarza wrażenie , że mógł by być routerem bo ma wyjścia na 2rj-ki port 1 i 2 , no ale nie routuje pakietów , nie da się na niego też wejść bo zablokowany przez dostawce. Przydał by się model tego co ma autor.

 

Więc ogólnie switch może nie zadziałać.

OP napisał, że jego router ma 4 porty Ethernet, więc szansa że jest to router jest większa niż u Ciebie, więc switch w takim przypadku zadziała. Ale masz rację, dobrze poznać model routera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OP napisał, że jego router ma 4 porty Ethernet, więc szansa że jest to router jest większa niż u Ciebie, więc switch w takim przypadku zadziała. Ale masz rację, dobrze poznać model routera...

Prawdopodobnie tak, upewnić się warto. Trochę ciężko zrozumieć mi post op-a. Ale może z tego wynikać, że od operatora dostał all in one urządzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taki ROUTER MODEM CISCO EPC3928S. U mnie tez nie da się wejść na router bo jest zablokowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qwinto

Przepraszam za moją ciekawość i trochę zjechanie z głównego tematu, ale wchodząc na twój profil zauważyłem informację o serwerach jakie posiadasz. Mianowicie o tych mowa:

Server #1: LIAN LI PC-Q08B | GA-Z97N-WIFI | i5-4460T (low power) 1,90 GHz LGA1150 TDP 35W | 2x4GB RAM | 5x HDD, 10TB |

 

Server #2: Antec Gamer Three Hundred Case | Asus P5Q-PRO | Intel Core2 Duo E8400 3.0 GHz LGA775 TDP 65W | 4x2GB RAM | 2x HDD, 3TB |

 

Server #3: Shuttle XS35GT v2 | Intel Atom D525 dual core processor with HT 1,8GHz TDP 13W | 1x4GB RAM | 1x SSD, 60GB SATA |

 

Powiedz mi do czego wykorzystujesz te serwery? Jeżeli mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy bym był bardzo wdzięczny, a jeżeli nie Chcesz to jak najbardziej rozumiem. Trochę się interesuje serwerami stąd moje pytanie. Jeszcze raz przepraszam za moją ciekawość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Server #1 to przede wszystkim NAS, wirtualne maszyny, home lab, backup, itp. Server #3 to serwer DHCP, DNS (Pi-Hole), www, vpn... Server #2 to w zasadzie backup w innej lokalizacji. Takie zwykłe składaki. Poza serwerem #3, bo ten to gotowiec, ale chłodzony pasywnie, więc w połączeniu z SSD cisza idealna.

 

Trochę się interesuje serwerami stąd moje pytanie.

Ale serwerami jako maszyny, czy serwerami jako usługi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej serwerami jako maszyny (ogólnie lubię wszystkie małe komputerki, oraz te potężniejsze o większych mocach obliczeniowych) ale serwerami jako usługi też trochę, sam posiadam serwer zrobiony z starego laptopa działa na nim 1 serwer gry, a tak ogólnie to służy do udostępniania plików miedzy komputerami i Smart TV. Działa tam Ubuntu serwer 18.04 LTS. Tak się przyzwyczaiłem do tego rozwiązania, że nie wyobrażam sobie teraz działania bez takiego serwera.

Jednakże nie działa on 24/7 uruchamiany jest najczęściej wieczorami jak i w weekendy bo w dniach roboczych nie ma za bardzo czasu na komputer. A u Ciebie te serwery działają cały czas czy też je wyłączasz czasami? I jeszcze jedno, jakie systemy masz na tych serwerach? Bardzo Ci dziękuje za odpowiedź. Bardzo ciekawe te serwery masz tak w ogóle. Lubię takie własnoręczne składanki.

Edytowane przez Piotr562

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...