Skocz do zawartości
BIGBIG

Gigabyte B450M Ds3H+ Ryzen 7 2700

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Podczas blackweek zacząłem kupować części do PC w dobrych cenach. Docelowo celowałem w ryzen 5 2600, lecz ze względu na dostępność i cenę zakupiłem procesor ryzen 7 2700.

Pytanie, jak się będzie on sprawował na płycie głównej b450m ds3h? ( i czy potrzebuje ona aktulizacje biosa) (wiem, ze na oc raczej nie ma co liczyc)

Dodam, że mogę jeszcze anulować odbiór cpu i moba (lecz zostały one zakupione w bardzo dobrej cenie) i probowac znalezc cos innego. (za procesor + plyte glowna w tej chwili mam do zaplaty 800pln)

 

oprocz wyzej wymienionych ktore sa do odbioru posiadam juz: rtx 2060 ( 2.0) , 2x8 gb ram (ballistix 3000mhz cl 15), be quiet system power 9 500w, dysk ssd adata xpg sx8200pro 520gb, naped dvd/cd oraz monitor aoc u28979vf.

obudowe zamierzam zakupic na samym koncu - na te chwile - silentium pc RG4TF FROSTY WHITE (spc180)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli liczysz na OC to zapomnij na tej płycie. dwufazowa sekcja zasilania (dwie fazy i dublery) powinno starczyć do stock wszak to 60W. ale o jakimkolwiek sensownym OC zapomnij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka 2 fazowa i jakie dublery - gdzie ty takie bzdury wyczytałeś? Cpu x4 (Hi 4C10N + Lo 2x 4C06N) + 3x SOC (Hi 4C10N + Lo 4C06N). Fakt ze dupy to nie urywa i o OC można zapomnieć szczególnie takiego R7 2700 bo sekcja spłonie. Na stock jeszcze da rade, przynajmniej jest tam jakiś radiator ale nawiew by się przydał choćby ze stokowego coolera. Kolejna sprawa przyjrzałbym się napięciom jakie zapodaje płyta na stokowych ustawieniach. Wręcz pokusiłbym się o UV.

Edytowane przez Spasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki za odp.

A jak tutaj wygladalby ryzen 5 2600 podkrecony? Czy dalby wiecej od 2700 bez oc?

Jesli chcialbym robic oc ryzena 2700 to jaka mobo by juz tutaj wystarczyla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o OC R7 2700 (X) to szczerze z czystym sumieniem nie wiem co polecić. Najtaniej chyba płyty od MSI (mortar, tomahowk, A-pro, gaming plus w wersjach MAX) ale szału też nie ma.

 

 

Skoro zamówiłeś R7 2700 to nie ma co zmieniać po prostu odpuść OC.

 

Dla porównania na początku roku kupiłem za 460pln (a można było wyrwać za 380pln) Biostara X370 GT7 - VRM: kontroler IR35201, 4 fazy dla CPU i 2 dla SOC z doublerami IR3599 - realnie 8+4 na IR3555 60A a i tak zrobiłem OC/UV bo płyta podawała na stokowych ustawieniach napięcia Vcore ~1,35V ponieważ jeden rdzeń boostował do 3,7GHz? Teraz mam 1,05V i 3,4GHz all core - wydajniej i chłodniej. Tyle że tej płyty już nie kupisz.

Edytowane przez Spasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o OC R7 2700 (X) to szczerze z czystym sumieniem nie wiem co polecić. Najtaniej chyba płyty od MSI (mortar, tomahowk, A-pro, gaming plus w wersjach MAX) ale szału też nie ma.

 

Nie, tak jak pisałem mówimy o zwykłym 2700 bez X.

 

 

Jasne nie ma problemu w odpuszczaniu OC w ryzenie 2700, ale czy to bedzie wydaniejsze niz np. ryzen 5 2600 ? (mysle ze jego mozna by tutaj podkrecic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 2700 od 2700X różni się stokowymi zegarami i tym że 2700X może wyżej podkręcisz. Czy R5 2600 po OC będzie wydajniejszy od 2700 - może w grach ale przyrost wydajności nie jest wielki i raczej zostałbym przy 2700 zamiast kręconym 2600.

Edytowane przez Spasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok super dzięki za sugestie.

Ostatnia kwestia czy jesli ewentaulnie znalazlbym cos z ww. mobo w niezlej cenie, to czy faktycznie warto je wymienic? ( kwestia 150 pln)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B450 DS3H to dość budżetowe i podstawowe mobo z VRM które nie pozwala na OC. To czy warto dopłacać zależy już od twoich preferencji - czyli OC i wymaganych portów I/O, no i dla niektórych bios Gigabyta. Dla mnie ogólnie obecna wycena płyt B450/X470/X570 jest bardzo słaba.

Edytowane przez Spasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://pclab.pl/kom96206.html=1224958

Nie wiem jak wy sprawdzaliście działanie płyty Gigabyte B450M DS3H, że Wam Turbo nie działało poprawnie.

Korzystam z tej płyty głównej od lutego 2019, najpierw z R7 1700 a od premiery 3 generacji Ryzenów z R5 3600 i żadnych problemów z działanie Turbo nie mam.

W aplikacjach 1 wątkowych procesor wbija 4.2Ghz a w aplikacjach wielowątkowych utrzymuje taktowanie w granicach 4050Mhz np. Cinebench R20 osiągając 3660pkt.

Kolejna kwestia to działanie pamięci ram - używam FlareX 3200Mhz cl14, które na tej płycie bez problemu działają na 3600Mhz 14.15.14 32 1T z TRFC 345.

OC? +125hz PBO i w grach taktowanie skacze do 4325Mhz przy lżejszych produkcjach a w takim BF5 trzyma 4175-4225Mhz. W CInebench R20 test jednowątkowy 503pkt.

Bios najnowszy F50A.

DjXbeat chyba nawet miał kręcona 1700 na tej płycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Dokładnie tak ;)

R7 1700 pracował u mnie na stałych 3.7Ghz dla wszystkich wątków z napięciem 1.28v i w 4 godzinnym renderingu sekcja na tej płycie zanotowała maksymalnie 75C. Dla porównania w tej samej konfiguracji tylko z R5 3600 sekcja notuje maksymalnie 67C :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam się chyba nawet 3,9/4,0 dało zrobić ale procek nie był zadowolony

fakt nie jest to tomahawk i 4,2 ...

 

sekcja jest ponoć identyczna jak na aurusach wiec również one były by nie nadające się do OC

ciekawe jaka różnice zrobiły by blachy od aurusów ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Dokładnie tak ;)

R7 1700 pracował u mnie na stałych 3.7Ghz dla wszystkich wątków z napięciem 1.28v i w 4 godzinnym renderingu sekcja na tej płycie zanotowała maksymalnie 75C. Dla porównania w tej samej konfiguracji tylko z R5 3600 sekcja notuje maksymalnie 67C :E

 

Jak takie wyniki na tym osiagales to mysle ze mi to jak najbardziej wystarczy. Dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, odkopuje.

Wyżej wymieniony zestaw mam już wszystko oprócz moba, obie płyty główne gotowe do odbioru co polecacie wybrać ?

B450M Ds3H za 229 pln czy msi mortar max za 359? Będzie jakaś "znacząca" różnica?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funkcjonalnie niewielkie... Mortar ma

-USB 3.1 gen 2 C+A

-drugie M.2, które jest zamiennie z drugim x16. Na GB można drugi NVMe dać po adapterze i wyjdzie na to samo.

 

Poza tym trochę lepszą sekcję.

Dopłacić odrobinkę by można, ale ponad połowę za tylko tyle? Nie warto.

Edytowane przez MitycznyJeż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mortar, chyba jeszcze ma lepszy realtek?

Dzięki za opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom, numerek trochę wyższy. Tyle że nawet z ALC1150+ można trafić na źle wykonaną i ekranowaną płytę...

Jeżeli naprawdę zależy Ci na audio, to ma się swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli naprawdę zależy Ci na audio, to ma się swoje.

 

Oczywista oczywistość, dzięki temat do zamknięcia, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...