Skocz do zawartości
i386

Poczta Polska - Paczka 24 - Paczka48 - Oszustwo w nazwie Usługi !

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa jest prosta ostrzegam wszystkich przed kupowaniem tą usługą PACZKA48 A i też PACZKA24

Gdyż jest to jawne oszukiwanie korzystającego z tej usługi - czyli OSZUSTWO W NAZWIE.

Oczywiście każdy pomyśli ze w przypadku PACZKA48 oznacza 48 godzin od nadania ?

Nic bardziej mylnego !

I tak PACZKA48 to D+3 DNI lub D+4 DNI gdzie D to dzień nadania (ale sobie zawsze wrzucają ze ten dłuższy termin) no bo jak nie jak tak ale mało tego jeśli przesyłka zostanie odebrana po g.15 (a zawsze jest odbierana po g.15) to siup kolejny dzień wiec w rzeczywistości mamy nie 48h ale 6 dni czyli 144h a jak trafimy na weekendzik to trzeba doliczyć z 2 dni czyli 8 dni TAK 8 dni.

W przypadku Paczki24 odejmujemy jeden dzień (czyli do 7 dni)

Łot ten poskomunistyczny moloszek tak nam funkcjonuje.

Ostatnio to przećwiczyłem bo choć UNIKAM POCZTY POLSKIEJ jak ognia to trafiło się że była opcja tylko to badziwie i o ile Inposcik szybciutko (ostatnio mogę naprawdę pochwalić inpost raczej nie ma z nimi problemu) i dostarczają przesyłki w mniej niż 24 godziny od nadania nawet z drugiego krańca Polski to ten PostPRL-owski MOLOCH się nic ale ciągle cofa ....

Gdyż 20 lat temu paczki prio dostarczali w 24h a dziś NIE w jedyne 5 dni SUKCES.

Miejmy nadzieje ze w końcu ten bajzel zbankrutuje i nie będzie ludziom zawracał głowy i psuł nerwów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałeś regulamin PP? Nie, więc twój wywód jest żałosny i śmieszny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszkę głupoty kolego piszesz bo poczta polska nie ma czegoś takiego jak paczka "24" czy paczka "48" kiedyś było coś takiego

 

obecnie masz tylko paczka pocztowa, paczka + i pocztex z deklarowanym maksymalnym terminem

Beztytulu_qarhrps.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczka24 i Paczka48 dalej istnieją, ale zmienił się regulamin i nie jest to tez usługa dostępna dla klienta indywidualnego(a np. dla firm, które podpisały umowę z PP). Pytałem u źródła swego czasu :). Mieli terminy gwarantowane i na bank sporo reklamacji(czyli zwrot kosztów przesyłki), dlatego to wycofano z szerszego użycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta ostrzegam wszystkich przed kupowaniem tą usługą PACZKA48 A i też PACZKA24

Gdyż jest to jawne oszukiwanie korzystającego z tej usługi - czyli OSZUSTWO W NAZWIE.

Oczywiście każdy pomyśli ze w przypadku PACZKA48 oznacza 48 godzin od nadania ?

Nic bardziej mylnego !

I tak PACZKA48 to D+3 DNI lub D+4 DNI gdzie D to dzień nadania (ale sobie zawsze wrzucają ze ten dłuższy termin) no bo jak nie jak tak ale mało tego jeśli przesyłka zostanie odebrana po g.15 (a zawsze jest odbierana po g.15) to siup kolejny dzień wiec w rzeczywistości mamy nie 48h ale 6 dni czyli 144h a jak trafimy na weekendzik to trzeba doliczyć z 2 dni czyli 8 dni TAK 8 dni.

W przypadku Paczki24 odejmujemy jeden dzień (czyli do 7 dni)

Łot ten poskomunistyczny moloszek tak nam funkcjonuje.

Ostatnio to przećwiczyłem bo choć UNIKAM POCZTY POLSKIEJ jak ognia to trafiło się że była opcja tylko to badziwie i o ile Inposcik szybciutko (ostatnio mogę naprawdę pochwalić inpost raczej nie ma z nimi problemu) i dostarczają przesyłki w mniej niż 24 godziny od nadania nawet z drugiego krańca Polski to ten PostPRL-owski MOLOCH się nic ale ciągle cofa ....

Gdyż 20 lat temu paczki prio dostarczali w 24h a dziś NIE w jedyne 5 dni SUKCES.

Miejmy nadzieje ze w końcu ten bajzel zbankrutuje i nie będzie ludziom zawracał głowy i psuł nerwów.

 

 

Lepiej z paczkomatów korzystać, a PP powinna przyswoić sobie, że Paczkomat to jest najwygodniejsze rozwiązanie dla małych i średnich paczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak trafimy na weekendzik to trzeba doliczyć z 2 dni czyli 8 dni TAK 8 dni.

Genialne rozumowanie. Jak nadasz paczkę w środę przed Bożym Ciałem to też będziesz narzekał, że w poniedziałek jeszcze jej nie ma na miejscu ? Raz miałem właśnie klienta co wysłał mi maila o 15.50 w środę a w poniedziałek o 8.10 dzwonił, że wysłał go 6 dni temu.

 

 

Edit:

Względem poczty - np. z usług działu kurierskiego (POCZTEX) jestem zadowolony bo mi przywozili paczki w sobotę gdzie inne firmy tego nie robiły.

Edytowane przez Sad_MadMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka lat i liczby 24/48 będą oznaczały cenę usługi :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka lat i liczby 24/48 będą oznaczały cenę usługi :lol2:

Rzeczywiście, cena usług na PP co chwilę rośnie, a jakość usługi leci na łeb, na szyję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Paczka 0,60 kg najtańsza 16zl :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Paczka 0,60 kg najtańsza 16zl :kwasny:

 

To już lepiej wysłać kurierem za 14-16zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej wysłać kurierem za 14-16zł.

Jak ktoś ma czas lub ktoś z domowników jest w domu ew.samemu do punktu zatargać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przez Furgonetke wysyłam. Co chwile mają jakieś kody zniżkowe. Płacę od ok. 11zł od małych paczek po gdzieś 15-16zł za większe i z ubezpieczeniem (z kodami). Jakbym poszedł bezpośrednio na pocztę czy do punktu kurierskiego to przynajmniej o 1/4 by mnie drożej policzyli za to samo.

Edytowane przez maybach91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przez Furgonetke wysyłam. Co chwile mają jakieś kody zniżkowe. Płacę od ok. 11zł od małych paczek po gdzieś 15-16zł za większe i z ubezpieczeniem (z kodami). Jakbym poszedł bezpośrednio na pocztę czy do punktu kurierskiego to przynajmniej o 1/4 by mnie drożej policzyli za to samo.

Zgoda ale są DPD pickup-y i tam zostawiamy paczkę(sam tak robiłem)nadaną poprzez np.SENDIT...

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurierem to tylko bezpośrednio. Przestrzeg am przed korzystaniem z pośredników. Po jakimś czasi zaczną spływać śmieszne faktury, gdzie macie dopłacoć za nadwymiar(co nie jest prawdą). Głośna sprawa na forach internetowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgoda ale są DPD pickup-y i tam zostawiamy paczkę(sam tak robiłem)nadaną poprzez np.SENDIT...

Też chodzę do DPD Pickup prócz poczty. Ale dzięki temu, że to zamawiam przez pośrednika (i wykorzystuje kody) to płacę np. 13zł zamiast około 19zł przykładowo.

 

Kurierem to tylko bezpośrednio. Przestrzeg am przed korzystaniem z pośredników. Po jakimś czasi zaczną spływać śmieszne faktury, gdzie macie dopłacoć za nadwymiar(co nie jest prawdą). Głośna sprawa na forach internetowych.

Słyszałem o tym, ale całe szczęście mnie to jeszcze nie spotkało. A jak coś to będę się bronić. Na pewno są już instrukcje na necie jak postępować w takich przypadkach.

Edytowane przez maybach91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji. Paczka 1 kg PP do Niemiec kosztowała prawie 60 zł. Identyczna do Anglii 37 zł. Ekonomiczne i najtańsze. Koszty liczone są za odległość czy jest jakiś podział na strefy?

 

Co do 24 i 48 to na poczcie twierdzili, że takie coś już nie istnieje od miesięcy, a jest jedynie paczka +.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie istnieje, bo nie byli w stanie dostarczyć paczek w określonym czasie. Nie byli w stanie także odpowiedzieć na wszystkie reklamacje jakie składali ludzie wysyłający paczki. Stąd zmiana regulaminu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz paczka 24 szła do mnie ponad tydzień także... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji. Paczka 1 kg PP do Niemiec kosztowała prawie 60 zł. Identyczna do Anglii 37 zł. Ekonomiczne i najtańsze. Koszty liczone są za odległość czy jest jakiś podział na strefy?

 

Co do 24 i 48 to na poczcie twierdzili, że takie coś już nie istnieje od miesięcy, a jest jedynie paczka +.

https://www.royalmail.com/sending/international/international-economy

 

1kg £8.85 ~~ 44.43zł.

 

Wszystko zależy od przewoźnika i stawki (w tym VAT, mapa jest dostępna na stronie poczty, przynajmniej w UK, nie wiem jak w Niemczech) w danym kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz paczka 24 szła do mnie ponad tydzień także... :E

A do mnie raz zwykła paczka ekonomiczna (wtedy chyba za 9,5zł) ze Szczecina do Cieszyna dotarła w niecałe 20 godzin :D Potem się ze sprzedającym śmialiśmy, że ciekawe jak szybko by szedł priorytet :lol2: Najgorsze doświadczenia to miałem z Inpost Poleconym, niby najtańszy, ale docierał do kupującego list dopiero po tygodniu czy dwóch. Z paczkomatów jestem za to bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz paczka 24 szła do mnie ponad tydzień także... :E

 

U mnie zwykła paczka do Poznania szła 14 dni, a do Londynu 5.

 

https://www.royalmail.com/sending/international/international-economy

 

1kg £8.85 ~~ 44.43zł.

 

Wszystko zależy od przewoźnika i stawki (w tym VAT, mapa jest dostępna na stronie poczty, przynajmniej w UK, nie wiem jak w Niemczech) w danym kraju.

 

I chyba taka powinna być cena. Wygląda na to, że urzędy pocztowe mają nawet inne stawki, chociaż w necie jest niby cennik. Te duże liczą sobie drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.royalmail.com/sending/international/international-economy

 

1kg £8.85 ~~ 44.43zł.

 

Wszystko zależy od przewoźnika i stawki (w tym VAT, mapa jest dostępna na stronie poczty, przynajmniej w UK, nie wiem jak w Niemczech) w danym kraju.

 

Generalnie paczki do nas są dość przystępne cenowo, jak chcesz coś wysłać od nas to dopiero są ceny :E

Jakiś czas temu targałem pakę z Niemiec, jakieś 30 czy może nawet 35kg, nie pamiętam dokładnie, wyszło coś koło czy równo 30 euro, w sumie ogólnie śmieszne pieniądze.

Jak wysyłałem paczkę do Węgier to za 3kg płaciłem na PP niecałe 50zł. Taniej w sumie by kurier wyszedł ale niestety odbiorca wymagał obsługi przez PP i potem u nich krajowego przewoźnika choć do dziś nie wiem dlaczego :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczka24 i Paczka48 dalej istnieją, ale zmienił się regulamin i nie jest to tez usługa dostępna dla klienta indywidualnego(a np. dla firm, które podpisały umowę z PP). Pytałem u źródła swego czasu :). Mieli terminy gwarantowane i na bank sporo reklamacji(czyli zwrot kosztów przesyłki), dlatego to wycofano z szerszego użycia.

 

Co to za bzdury?

Oczywiście, że jest nadal dostępna ta forma wysyłki dla klienta indywidualnego.

Sporo tych druczków na paczkę 24/48 nadal leży na poczcie, a jak nie ma wystarczy w okienku poprosić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...