Skocz do zawartości
retjaF

Jak to będzie po zmianie płyty głównej

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak zmieniam płytę główną, procesor, zasilacz. I nie wiem jak to będzie z Windowsem.Czy będę mógł go bez problemu zainstalować po zmianie płyty głównej czy będę musiał kupić nowy? I dlaczego w zakładce "aktywacja" pisze że system Windows został aktywowany przy użyciu usługi aktywacji w organizacji? Co to znaczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że masz pirata.

Jak masz dużą firmę, gdzie jest kilkadziesiąt komputerów, nie kupujesz po windowsie dla każdego. Kupujesz prawo do zainstalowania systemu na, powiedzmy, 50 komputerach, i jak coś tam sobie zmieniasz w sprzęcie, to po prostu aktywujesz system z puli, którą masz wykupioną. Taki system jest usługą dla firmy i nie jest przypisany do komputera czy nośnika. Przynajmniej tak kiedyś było, ale chyba nic się nie zmieniło.

Zazwyczaj kolejna aktywacja przechodzi bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak kupiłem komputer z windowsem 10 home licenjca OEM w xkom. W zakładce aktywacja pisze, że system został aktywowany przy użyciu usługi aktywacji w organizacji. Znalazłem naklejke z kluczem,klucz był niezdrapany i mam też płytkę czy to oznacza że bede mógł bez problemu zainstalować system po zmianie płyty głównej?

Edytowane przez retjaF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpisz sobie ten klucz z naklejki, przecież już za niego zapłaciłeś. Z xkomu raczej pirata nie dostałeś. Przy problemach z aktywacją, prędzej pomoże suport Microsoft.

tak na marginesie windows 10 sam powinien sobie zaktualizować sterowniki od procesora i płyty. Dlatego nie ma sensu od razu reinstalować systemu.

Edytowane przez blacout

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem czy wpisywać bo jest to licencja OEM czy po wpisaniu system nie będzie już przypisany do tej płyty czy będę mógł mimo wszystko przez konto Microsoft zainstalować go na nowej płycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle wystarczy zalogować się z swojego konta microsoft na nowym kompie i windzie i wszystko będzie śmigać. A jak nie to zadzwonisz na infolinie i powiedzą ci co zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki wielkie za pomoc, mimo wszystko poczekam z wpisywaniem klucza, przez rok nie wpisałem to miesiąc poczekam i przynajmniej będę pewny że bez problemu zainstaluje go na nowej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...